Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Emrehan Demiröz
    Bankacı
     DD250E-9B
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Zift Temizliği

Arkadaşlar Allah kimsenin başına vermesin ama ihtiyacı olan olabilir diye acı tecrübemi paylaşmak istiyorum.

Tatil dönüşü yol yapım çalışmasına denk geldik ve uzunca bir süre tek şeritli yolda yeni asfalt üzerinde silindirin hemen arkasından seyretmek zorunda kaldık. Dolayısıyla yolun sonunda ön amortisörler, radyatör muhafazası, radyatör, koruma demiri, egsozlar, şanzıman kapağı ve motorun alt kısımları gibi bölümler asfalt içinde kalmıştı.

Bu sinir bozucu durumdan kurtulmak için bir süre araştırma yaptıktan sonra; Reşat kardeşim başta olmak üzere RR Ankara'nın bilenleri "gazyağı" diyerek yol gösterdiler sağolsunlar.

Bu arada ben de boş durmayıp piyasa fiyatı 40 TL civarı olan Würth marka "Zift ve Katran Temizleyici" spreyden 1 adet sipariş etmiştim.

Cumartesi günü de temizliğe girişebildim. Öncelikle spreyi yanlış kullandığım için işin yarısında bitirdim maalesef, onu belirteyim. Fırçayı elime alıp nerede zift gördüysem spreyi boca ettim, biraz bekleyip fırçaladım. Ama yapmam gereken küçük bölgelere ayırıp, sprey-fırça-sprey-fırça şeklinde çalışmakmış, onu anladım. Çünkü spreyin uzunca bekleyip kuruduğu yüzeyler zorlamaya başladı; o noktada da Würth Balata Spreyi imdada yetişti. Tek başına etkisi yok ama Zift temizleyiciyi sıktığınız yer kuruduktan sonra balata spreyini basınca neredeyse kendiliğinden dökülüyor. Ayrıca fırçaladığınız yerden kenarlara yayılan ince zift tabakasını da balata spreyi söküp atıyor. Üstüne güzel bir bezle sildiniz mi pırıl pırıl.

Würth Zift ve Katran Temizleyici her ne kadar fiyatı biraz pahalı olsa da bu derdin dermanıdır millet, aklınızda olsun.

Bu yanlış kullanım sonucu spreyi bitirip yenisini de bulamayınca gidip gazyağı aldım bir miktar. İşin yarısı bile bitmemişti daha; bir egsoz, alt kısım komple, radyatör ve muhafazası komple kalmıştı.

Gazyağı da başarılı sayılabilecek bir sonuç verdi ama bir Würth değil tabii.

Gazyağını da boya tabancasına doldurup kompresörden basınçlı şekilde verince; üstüne de sert plastik fırçayla sağlamca girişince radyatörüm, muhafazası ve geri kalan yerler de parladı. Tek sorun sol egsozda bir bölümde kaldı; onu da ikinci kutu Würth gelince çözeceğim. Egsoz sürekli ısınıp soğuduğundan zift o bölgeye egsoz boyası gibi yerleşmiş maaşallah; ama benden kurtuluşu yok. :mrgreen:

Bu işlem süresince 1 Kutu Würth Zift ve Katran Temizleyici, 2 kutu Würth Balata Spreyi, 1 litre kadar da gazyağı harcandı. Eğer biraz tecrübem olsaydı sarfiyat mutlaka daha az olurdu.
    nedemek (24.Ekim.2016) Bunu beğendi.
    Konu Emrehan tarafından (11.Ağustos.2014 Saat 14:19 ) değiştirilmiştir.

sirinbaba can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Can Ayaz
    Satış Uzmannı
     Hyosung GV 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Geçmiş olsun Yararlı bilgileriniz için teşekkürler.

xxx
    at
     Honda Shadow Spirit 2009
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Zift ile daha kolay tavsiyede bulunabilirim.
    küçük noktalar halinde ise BİMde satılan yeşil ambalajlı ıslak mendil (alkolsüz) 1-2tl

daha büyük bölgeler ise mazot anında çıkarır. yalnız mazot yağlıdır balataları temizlerseniz dikkat edin sonra mazotu iyi temizleyin

(denendi-onaylandı)

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Emrehan geçmiş olsun çok zorlu bir mücadele olmuş ama kazanan belli tabiki
    Faydalı bir tecrübe paylaşımı olmuş Paylaşımlar için teşekkürler arkadaşlar

Doğan BARLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doğan BARLAK
    Öğrenci
     Honda CBR 250 R 2016
     BURSA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Geçmiş olsun baya yormuş anlaşılan seni

Tanju Mayda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tanju Mayda
    Fotoğrafçı
     RR DD 150 E2
     Babaeski
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Hım,
    Henüz başıma gelmedi ama olmayacak da değil.Sağol Emrehan, tecrüben tecrübem oldu sayende
    Ölümle yaşamın tam ortası
    yani
    SIFIR NOKTASI

Ülkü KOÇ
    serbest
     Suzuki M800 Intruder
     İZMİR
    Beğenmiş
    295
    Beğenilmiş
    166
    Faydali bilgiler için teşekkürler

rozenlot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ilker pardal
    Yazılım Geliştirici
     Regal Raptor Daytona DD250E - 6C
     İzmir (Buca)
    Beğenmiş
    84
    Beğenilmiş
    62

Zift Temizliği

Benimde ziftle ilgili basima gelen ilginc olay butun arabayi zifte buladikdan sonra arkadaslarla tatile gidiorduk sag cekip arabanin haline baktigimda yandan gecen bi abi yanima geldi dedi zift lekesini margarinle gecirebilirsin felan dedi inanmadm tabi sonra konakladigimiz yerdeki marketten denesem nolcakki deyip margarin aldm arabayi bir paket margarine buladim ve bekledim gunesde butun zift akti gitti bi su tuttum tertemiz oldu gaz yagi boya kaldirma gibi olaylarivarmis sanirim ama ise yaradi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (24.Ekim.2016), nedemek (24.Ekim.2016), Rider07 (27.Ekim.2016) Bunu beğendi.

Bir yere gitmek için arabaya binilir, motora binmek için heryere gidilir.

Flowride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Caglar yildirim
    Ogrenci
     Marauder 150
     Istanbul-cekmekoy (anadolu yakasi)
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    47
    Alıntı rozenlot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde ziftle ilgili basima gelen ilginc olay butun arabayi zifte buladikdan sonra arkadaslarla tatile gidiorduk sag cekip arabanin haline baktigimda yandan gecen bi abi yanima geldi dedi zift lekesini margarinle gecirebilirsin felan dedi inanmadm tabi sonra konakladigimiz yerdeki marketten denesem nolcakki deyip margarin aldm arabayi bir paket margarine buladim ve bekledim gunesde butun zift akti gitti bi su tuttum tertemiz oldu gaz yagi boya kaldirma gibi olaylarivarmis sanirim ama ise yaradi

Margarin gercekten ilgincmis ise yariyosa cok daha hizli ve zararsiz bi cozum olabilir tesekkurler
    RELASE THE KRAKEN..!!!

rozenlot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ilker pardal
    Yazılım Geliştirici
     Regal Raptor Daytona DD250E - 6C
     İzmir (Buca)
    Beğenmiş
    84
    Beğenilmiş
    62
    Alıntı Flowride Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Margarin gercekten ilgincmis ise yariyosa cok daha hizli ve zararsiz bi cozum olabilir tesekkurler
    Bende kesinlikle ise yaradi

Bir yere gitmek için arabaya binilir, motora binmek için heryere gidilir.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)