Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    serdar0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serdar
    muhasebe
     regal raptor 250e-9
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

regal raptor 250e-9 karbüratör sorunu

iyigünler rr kullanıcıları.motorumu alalı 1.5 sene oldu. aldığım günden beri bazı sorunları hiç bitmedi özellikle karbüratör sorunu. hep bi ayarsızlık var. kendim az çok anlarım sök tak işinden. motorun her yerini söküp taktım. kendime göre arızalarını yaptım özellikle her yerinden ses geliyordu hepsini giderdim ama mekaniğe gelince mecbur ustaya göstermek zorunda kalıyorum. bulunduğum yerde doğru düzgün anlayan yok motoru. istediğim gibi bir türlü yaptıramadım. sürekli bir ayarsızlık var motorda. sağ taraf daha güçlü çalışıyor şu anda. birbirini bir türlü tutmadı. tekleme yapıyoır yedeğe çabuk düşüyor yakıtı çok yakıyor. karbüratör ayarını yaptırdım adam yakıtı düzelecek gidişi düzelecek dedi 250 tl mi aldı ama hiç fark yok. km de 22krş yakıyor ortalama. iyi mi sizce?? bir de karbüratör ayar tutmuyor. değiştirsem bu motorun dengesizliği yakıt düzeni düzelir mi?? yaptırmak istesem ALANYA DA bu motordan anlayan var mı?? artık masraf yapmadan keyifle uzun yol yapıp binmek istiyorum motora. vites dişlisini değiştirttim çabuk ısınıyor. usta dişliler alışana kadar normal diyor. sizlere sorum şu;
    -ALANYA da regalden anlayan usta var mı bilgisi olan?
    -karbüratörü değiştirsem bu sorunlardan kurtulur muyum??
    - yakıt 22krş nnormal mi? daha fazla da yakıyor bazen

artık rahat bir nefes alıp binmek istiyorum. motoru değiştirmek istemiyorum çok emek verdim ve çok seviyorum motoru ama bir yerini yapıyorum bir yeri bozuluyor. yoruldum artık zamanım da yok eskisi gibi yapamıyorum..

biraz uzun oldu dert yandım. k.bakmayın arkadaşlar gerçekten artık sadece motoru düşünür oldum hergün moralinm bozuluyor

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba Serdar karbiratörde sorun olursa motor düzensiz çalışır çekişten düşer ve fazla yakar 250 cc makina için km de ortalama 22 krş. normal sayılabilecek bir yakış oranıdır fakat karbiratörün ayarları bozuksa ayarlanınca az daha düşer öncelikle bölgedeki motor kullanıcılarıyla konuşup sağlam bir usta bulman lazım usta karbiratöre baksın ayar yapsın ayar tutmuyorsa karbiratör değişimi gerekebilir eski klasik kasalara mondial mct nin karbiratörü uyuyor ve bizimkilerden daha ucuz inşallah kısa sürede sorunu çözer makinaya keyifle binmeye başlarsın kolay gelsin

serdar
    muhasebe
     regal raptor 250e-9
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    günaydın celil abi. bu mondial karbüratörün üzerinde herşeyi oluyor mu peki?? hava ayar yapılan delikli civatalar falan var hepsi içinde oluyor mu?? bir de performansta düşme olmaz mı orjinali olmayınca?? ben biraz orjinalciyim ama fazla etki etmiyor ve fiyat farkı da varsa birazda cebimi düşünmem lazım. yeterince yedi bitirdi beni zaten:( :? var motorumda ya çok dikkat çekiyor millet atıyor kurşun döktürecem

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Alıntı serdar0770 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günaydın celil abi. bu mondial karbüratörün üzerinde herşeyi oluyor mu peki?? hava ayar yapılan delikli civatalar falan var hepsi içinde oluyor mu?? bir de performansta düşme olmaz mı orjinali olmayınca?? ben biraz orjinalciyim ama fazla etki etmiyor ve fiyat farkı da varsa birazda cebimi düşünmem lazım. yeterince yedi bitirdi beni zaten:( :? var motorumda ya çok dikkat çekiyor millet atıyor kurşun döktürecem
    Karbiratör herşeyi içinde komple çalışır olarak satılıyor boğazlardan monte ediyorsun o kadar bizim makinaların karbiratörünle aynı model olduğu söyleniyor fark yok sorunsuz çalışır

serdar
    muhasebe
     regal raptor 250e-9
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bugün biraz araştırdım sanayi de usta buldum ama namaza gitmiş denk getiremedim akşam da 7 de çıkıyorum inşallah gitmemiş olur da biraz fikir bari alırım. Mondial karburatorune 300-350 diyorlar burda çokta bi fark yokmuş aslında

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Alıntı serdar0770 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün biraz araştırdım sanayi de usta buldum ama namaza gitmiş denk getiremedim akşam da 7 de çıkıyorum inşallah gitmemiş olur da biraz fikir bari alırım. Mondial karburatorune 300-350 diyorlar burda çokta bi fark yokmuş aslında
    Burada 144 tl firmaya uyup uymadığını sorarsan daha iyi olur
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...71439695/detay

serdar
    muhasebe
     regal raptor 250e-9
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada 144 tl firmaya uyup uymadığını sorarsan daha iyi olur
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...71439695/detay
    Fiyatı uygunmuş ama orjinal değil sanırım aynı liste de 200tl lik olan var o dikkatimi çekti. Bir de sorum olacak celil abi. Bu karburator de regal gibi gaz teli yeri çekme itmeli mi yoksa sadece çekmeli mi? manifolta ve hava filtresi borusuna direk uyuyor mu? Kendim takacağım sıkıntı yaşarım diye korkuyorum

Samet AKTEPE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Samet AKTEPE
    IT
     Artık yok :(
     İZMİR
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    yanlış bilmiyorsam hava filtre hortumu boğazları daha geniş oluyor karbüratör tarafı çünkü ben sipariş geçtiğimde yanlış gelmiş boğazı genişti arayıp söylediğimde mondial için olan gönderilmiş yanlış olmuş demişlerdi hava filtre tarafı uyuyor ama karbüratöre giren boğazlar uyöuyor yani sen mondial karbüratörü takacaksan hortum da almak gerekecek
    ride to live live to ride

Yaşamak için sür, Sürmek için yaşa

serdar
    muhasebe
     regal raptor 250e-9
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Garanti olsun dedim ali ustadan yeni model karbüratör siparişinş verdim bugün. 300tl ama kafam ağrımaz en azından. Kendim takacağım için de korktum mondialden. En iyisi orjinali dedim. Büyük konuşmakta istemiyorum ama bu son masraf edişim olacak mekanik olarak motora. Daha da isterse çekecem kenara yeter ya 😊 sömürdü bildiğin yaa 😃

serdar
    muhasebe
     regal raptor 250e-9
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bugün biraz yol yaptım 25tl ye yakın benzin vardı 20km de yedeğe düştü motor Allahtan dönüşte yokuş aşağıydı baya Bi saldım petrole kadar gelebildim. Benim fanlar radyatöre değil de motora doğru hava veriyor acaba kablosu ters mi bağlanmış yoksa o şekilde mi oluyordu

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)