Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Tanju Mayda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tanju Mayda
    Fotoğrafçı
     RR DD 150 E2
     Babaeski
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arada fark varsa tam kasanın deşimine denk gelmiş birinizinki yeni motorlu olabilir son gelen galiba 2013 veya 2014 modellerde daha farklı motor kullanıyor (mondial'in kullandığı motoru kullanıyorlar ) yeni 150 cc alanlar 110 km süratte çıkıyor ve rahatsız olmuyor
    Artçı ile çok rahat 130 km hıza ulaşabiliyorum, yokuş aşağı 140 üzerini de gördüm.
    90 km ile Türkiye'yi gezebilirsin.
    120 km hız ortalaması ile motorun ömrüne zarar vermekle birlikte rahat rahat 50 km yol yapabilirsin ve de titreşimi motor zorlandığı için hissediyorsun.Ancak 110 km ye kadar hız larda titreşimin esamesi bile yok.

Makinam 2013 11. ay fabrika çıkış.
    1 mayıs 2014 kontak açışım.
    Aylık ortalama katedtiğim yol 1000 km. Şu anda 4 bin km üzerindeyim.
    Ölümle yaşamın tam ortası
    yani
    SIFIR NOKTASI

Dark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Muhammed
    Satış Danışmanı
     Regal Raptor 150
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Tanju Mayda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artçı ile çok rahat 130 km hıza ulaşabiliyorum, yokuş aşağı 140 üzerini de gördüm.
    90 km ile Türkiye'yi gezebilirsin.
    120 km hız ortalaması ile motorun ömrüne zarar vermekle birlikte rahat rahat 50 km yol yapabilirsin ve de titreşimi motor zorlandığı için hissediyorsun.Ancak 110 km ye kadar hız larda titreşimin esamesi bile yok.

Makinam 2013 11. ay fabrika çıkış.
    1 mayıs 2014 kontak açışım.
    Aylık ortalama katedtiğim yol 1000 km. Şu anda 4 bin km üzerindeyim.
    Evet makine rahat 110 cikiyo ama merak ettigim sende titresim sonradan mi geçti yoksa bende 80 e cikim titresim basliyo daha 500 km deyim

anilsedali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ANIL SEDALI
    İletişim Uzmanı / Satış Yöneticisi
     Regal Raptor DD150-2F 2012 /2014 Çıkışlı RKS Cruiser 250 V Twin - EFI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68
    Alıntı MuratGokturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben full depo ile 250 görüyorum biraz seri kullanıyorum ama bu kadarda olmamalı.
    :|Kardeşim çok yoğun trafikte kullanmıyorsan. Sürekli dur-kalk ışık bekle vs den bahsediyorum. Motorun çok fazla yakıyor. Evet Antalya'da sizinkiler kadar çok trafik yok. Ben de atak kullanıyorum. 1000 km'deyim şu an Toplamda 60+50+50 tl benzin harcadım bu süreçte. ortalama 333 km 53 TL oluyor. Sadece 1 kere uzun yol yaptım o da 120 km sini. Tam depo olarak bu kez yanıma yedek şişe benzin koyarak deneme yapacağım. Bu ortalamalarla 60 tl 400 km civarı yol gidebilirim. Diye düşünüyorum. :lol:

Tek depoyla geçen arkadaş paylaştı 412 km yol aldı. Bu şehir içi karma değer. Ve ilk deposuydu.

Sizden ricam yedek depo musluğunu kontrol etmeniz. Motorunuz benzin nedeniyle stop ederse depoyu çalkalayıp kontrol etmeniz.

Tüm herşey stabilse servise başvurmanız yönünde. Zira yakıtınız 350'lik motor gibi yakıyor olmamalı.

ANIL SEDALI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68

Wink

Alıntı Dark Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet makine rahat 110 cikiyo ama merak ettigim sende titresim sonradan mi geçti yoksa bende 80 e cikim titresim basliyo daha 500 km deyim
    Merhaba,

Arkadaşım seni anlıyorum. Muhtemelen yaşadığın şuna benzer bir durum. Motoru ilk kez 90-100 devire çıkarttığımda motorun titreyip somonlarından ses geldiğini fark etmiştim. Sonra bu vidaları sıktım düşen ve servis tarafından sıkı bağlanmayan koruma demiri somonlarını ve ses çıkartan gevşek vidaları sıktım. Daha sonra ses tamamen kesildi. Fazla titreşim hissini bu vidalar veriyordu. Şimdi 110-120 ye çıkıyorum ve o ilk titreşim ve sesler yok. Motorunun vidaları sağlam ve sıkıysa yüksek devirde biraz sarsılman normal. Burada titreşimden bahsederken hiç olmuyor demiyoruz. Eski model sistemlere ve motorun haddini zorlamamıza rağmen, katlanabileceğimiz ölçüde bir titreşim var. Önemli olan alttan gelen motorun sesi ve hafif sarsmaları değil. Direksiyonunun titrememesi ve hafif titriyorsa bile kontrolünü zorlaştırmaması. Direksiyon hakimiyetin zorlanıyorsa bir sorun vardır.

Motorunuzun yüksek devirde ses çıkartabilecek metalik aksamlarını sıkılamanızı ve yağ seviyelerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.

nebi özenç
    öğrenci
     dd150e-2
     izmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Merhaba bende RR 150cc kullanıcısıyım motorum henüz 800 km de ve 10TL lik benzinle 50 km gidiyorum bu normalmi sizce ne dersiniz motoru fazla zorlamadan kullanıyorum ve vitesi tam devrinde atmaya gayret gösteriyorum.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı ereneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sibop ayarlarımı tamam abi uzun zahmetli işmidir tamircim var bitane ama zahmetli işse ........ götürim bayisi olsun dicemde bayiyede güven olmuyo tanıdıklarınız varsa ama iyi olur
    Eren sibop ayarı isteyip istemediğini usta kontrol eder gerekirse yapılır genelde ustalar sibop ayarınla ugraşmak istemezler ankarada 2 resmi servis var ama malesef refarans olabileceğimiz tanıdığımız bir yer yok

ANIL SEDALI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68

Alıntı nebi64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende RR 150cc kullanıcısıyım motorum henüz 800 km de ve 10TL lik benzinle 50 km gidiyorum bu normalmi sizce ne dersiniz motoru fazla zorlamadan kullanıyorum ve vitesi tam devrinde atmaya gayret gösteriyorum.
    Merhaba diğer yazışmalarımızda tüketim değerlerimizi yazdık. Tüketiminiz bu ölçüme göre fazla görünüyor. Sizden ricam 10 Tl lik ölçümlerle değil de eğer imkanınız olursa" deponuz tam doluyken sayacınızı sıfırlamanız ve yedek depoya geçene kadar km yi görmeniz." Ya da yanınıza 1 lt civarı yedek benzin şişesi alarak tam depoyu bitene kadar test etmeniz. Zira en sağlıklı ölçümü bu şekilde alabiliriz. Motorunuz tam doluyken ortalama olarak 12 litre civarı benzin alacaktır. Dolu ve boş kısmını da bu şekilde test edebirsiniz.
    Konu anilsedali tarafından (14.Eylül.2014 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir.

Hakan selim özmağden
    Bankacı
     Yok
     Antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Yeni katılıyorum

Merhaba foruma yeni üye oldum net te gezerken ve tabi ragal in 150 lik klasik modelini görüp vurulunca hemen nettte araştırmaya başladım, şanslıyım ki bu konuyu gördüm

Henüz ehliyetim bile yok antalya da yaşıyorum ve kasım ilk haftası sınava gireceğim ne yazık ki vitesli sürüş eğitimi alabileceğim düzgün bir yer bile bulamadım 1-2 kişiyle görüşüyorum sanırım yardımcı olacaklar

Ehliyetimi aldıktan sonra anıl bey in dediği gibi güvenli sürüş açısından 150 lik makinayı nebioğulları firmasından (başka bir yerde satılıyormu bilmiyorum) almaya niyetliyim umarım yedekparça ve serviste de sıkıntı yaşamam

Herkese şimdiden teşekkür ederim

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı Yengec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba foruma yeni üye oldum net te gezerken ve tabi ragal in 150 lik klasik modelini görüp vurulunca hemen nettte araştırmaya başladım, şanslıyım ki bu konuyu gördüm

Henüz ehliyetim bile yok antalya da yaşıyorum ve kasım ilk haftası sınava gireceğim ne yazık ki vitesli sürüş eğitimi alabileceğim düzgün bir yer bile bulamadım 1-2 kişiyle görüşüyorum sanırım yardımcı olacaklar

Ehliyetimi aldıktan sonra anıl bey in dediği gibi güvenli sürüş açısından 150 lik makinayı nebioğulları firmasından (başka bir yerde satılıyormu bilmiyorum) almaya niyetliyim umarım yedekparça ve serviste de sıkıntı yaşamam

Hoş geldin hakan senin için alttaki linkte özel tanışma başlığımız var oraya yazarsan seviniriz
    http://www.regalraptor.net/forums/showthread.php?t=9606

ANIL SEDALI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68
    Alıntı Yengec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hakan Bey özelden yazdığınız mesajı cevapladım. Buradan devam ederiz.

Ehliyetiniz çıksın ehliyetsiz aman çıkmayın trafiğe. Dikkat çekici motor bir de acemiliğiniz hemen belli olur. Scooter kullanarak ehliyet alıyorsunuz. Dubaların arasından geçiriyorlar. Sinyale dikkat edin bir iki pratik yapın yeter.

Motorunuzu alın haberleşir buluşuruz ben size öğretirim dert etmeyin.
    Sonuçta regalraptor ailesi diye bir şey var :?:

Özel mesajınızda yazdığım gibi
    Manavgatta satan bir bayii var ve Nebioğulları var.

2014 modelleri mat renklerden oluşuyor Beyaz ve mat siyah.
    Ben parlak siyah 2012 modelde var olduğu için öyle bir seçim yapmıştım.
    4650 Motorun çıplak fiyatıydı. Bir pazarlık yapmayı deneyin yine de.

1- Mutlaka plaka işlemlerini kendiniz dışarda bildiğiniz tanıdığınız bir takipçiye yaptırın. Hatta ilk motorumun işlemlerini ben kendim yapmıştım.
    Plaka işlemleri için 300 tl istiyor Nebioğulları. Üstüne de hazır olan motor için 7 ila 10 gün bekletiyor. Kendim yaptıracağım desen bile 3 günden aşağı faturanı hazırlayıp vermiyorlar.

2- İşlemleri çok uzattıkları için ben lanet olsun deyip 200 tl bırakmıştım sigorta yapılsın diye. Sağolsun oranın müdürü arkadaş sonuna kadar kullanmış parayı. 185 TL ye sigorta yaptırmış. Ergo ve diğer birkaç sigortada 70 tl civarına yaptıran arkadaş bile var.

3- 3'lü çanta takımı ister misin diye soruyorlar. 150 TL diyorlar. 110 TL 3 lü çanta takımını 110 TL ye püskülü de 15-20 tl ye Eski Sanayi Polis karakolu karşısındaki küba motordan alabilirsin. (Benim profilde var fotosu bakabilirsin arka çanta sonradan takıldı)

4- Servisi Teomanpaşa mah'de Coşkun Motor adında bir tamirci. 500 km ve 1000 km ilk bakımların.

E daha ne anlatıyım Hayırlı olsun
    Konu anilsedali tarafından (15.Eylül.2014 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)