Teşekkürler uzun süredir foruma giremedim. Ben de 150cc alacağım zaman birçok akıl karıştıran ve motoru kullanmayan kişilerin ön yargılarıyla dolu yazılarla karşılaşmıştım. Raptorriders forumuyla tanışınca referans kaynak olması açısından kullanımımla ilgili detayları paylaştım. 1,5 yıldır Antalya'da Regal Raptor 150cc e2'yi kullanıyorum.

Yakıt tüketimi çok iyi , tam bir şehir motoru. Uzun yolda, dağda, yaylada, orman yolunda ve hatta bardaktan boşalırcasına yağmurda tam gaz gitmek zorunda kaldığımda dahi "motor tık demedi". Henüz herhangi ağır bakım istemedi. Yaklaşık 10 bin km yol yaptım. Yaşadığım tek sorun bir ara yapmurlu havada çok kullanmamıştım ve arka fren sıkışma yaptı. Tamirci bir türlü yapamadı. Sonra şişen hidroliğin havasını vanasını alarak almayı öğrendim. Fren çok iyi tutmadı ilk yaptığımda sonra bir iki gün öyle sürünce içindeki hava gitti. Yani bir iki gün az tutan frenle sürünce düzeldi.

Çok güvenli, hızı ve yavaşlaması şehirde işine evine gidecekler için gayet yeterli. Tabii yavaş diyenler de olacaktır ama hızın da litre litre bedeli var kaza riski de cabası.