Yavaşla
Adamın biri Porche hastasıymış ama bir türlü parası yetmiyormuş almaya. Sonunda canına tak etmiş, kesin alacak, yıllarca kuru ekmeğe talim çalışmış çalışmış ve sonunda parayı denkleştirmiş, arabayı almış. İlk işi yola çıkıp biraz hız denemesi yapmak olmuş. 1,2,3 derken yolda bir tabela ''YAVAŞLA 60 KM.'', adam yavaşlamış. Tabi araba yeni, korku da var. Bir süre 60km ile gitmiş ve bir tabela daha ''YAVAŞLA 40KM.'' Allah Allah diye içinden geçirmiş, şimdi tabelaya uymasa olmaz, araba yeni, çukur mukur çıkar mazallah, yavaşlamış. Bir süre daha gittikten sonra bi tabela daha ''YAVAŞLA 20KM.'' Haydaa araba 2 de gitmez olmuş, adam almış bire, ağır ağır bir süre daha gitmiş ama artık sinirleri iyice gerilmiş. Biraz daha gittikten sonra bir tabela daha ''YAVAŞLA'YA HOŞ GELDİNİZ''....
************************************************** ************************************************** ************
BMW
Temel yeni bir BMW almış ve yola çıkmış ama o da ne araba bir kaç dakika sonra parçalanmış, servisine gitmiş bu araba parçalandı demiş, yenisini vermişler ve o arabayıda parçalamış tabii, bayii demişki birde beraber yola çıkalım nasıl oluyor bu iş birde ben bakayım demiş. Temel arabayı kullanmaya başlamış 1 2 3 4 5 ve şimdide (r) roket demiş.
************************************************** ************************************************** **************
Plakasını aldım
Temel bir gün kahvede otururken, Dursun koşa koşa yanına gelmiş: -Temel arabanı çaliylar. Temel hemen dışarıya fırlamış. Döndüğünde Dursun sormuş: - Ne oldi? Yakalayabildun mi? Temel: -Yakalayamadum ama plakasini aldim.
************************************************** ************************************************** **************
Kadının Fendi
Kaza sonrası çarpışan araçlardan sürünerek çıkan sürücülerden biri erkek ve diğeri kadındır. Araçları mahvolmuş ama şans eseri ikisinin de burnu bile kanamamıştır. Kadın söze başlar:-Çok ilginç! Arabalarımız mahvoldu ama ikimize de hiçbir şey olmadı. Bu belki de tanışıp, dost olmamız için bir vesiledir.Erkek heyecanla yutkunarak yanıtlar:-Eeevet, haklısın.Kadın devam eder:-Bak, benim araba da hurdaya döndü ama arka koltuktaki şarap şişesi sapasağlam kalmış. Bu da çok hoş bir tesadüf. Şansımızı ve tanışmamızı kutlamalıyız!Erkek şişeyi açıp yarısını içerek kadına uzatır. Kadın şişeyi almayınca erkek şaşkınlıkla sorar:-Sen içmeyecek misin?Kadın cevap verir:-Hayır teşekkür ederim, ben polisi bekleyeceğim!
************************************************** ************************************************** *************
Geri Vites
Temel bir BMW almış. Arabasıyla Trabzon'a gidip hava atmak istemiş. İstanbul'dan yola çıkmadan önce Trabzon'a telefon açmış ve "Ben yarın sabah yola çıkıyorum beni karşılayın" demiş. 6 saatte Trabzon'a varmış. Orada bir kaç gün takıldıktan sonra İstanbul'a dönmeye karar vermiş. İstanbul'a telefon açmış ve "Ben sabah yola çıkıyorum akşama doğru oradayım" demiş. İstanbul'dakiler beklemeye başlamışlar. Akşam olmuş Temel yok. Gece olmuş yok, sabah olmuş yok, derken ertesi akşam bitkin bir halde Temel görünmüş. Merakla sormuşlar: - Giderken 6 saatte gittin de dönüşün niye böyle uzun sürdü? - Hep şu Alaman gavuru yüzünden. Arabaya beş ileri, bir geri vites koymuşlar!.
************************************************** ************************************************** ***********
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :D :D