Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443

Yan çanta (Saddle Bags)

Bir çoğumuzun kullandığı yan çantaların bağlama, sökme vs. gibi sıkıntıları oluyor.
    Bir yerde durduğumuz zaman özellikle deri çantası olanlar (bende dahil) aklımız çantaların içindeki malzemelerde kalıyor.
    Bazı arkadaşlarımızda sert plastikten (ABS) malzemeden çanlatar var ama internet üzerinde çok hoş çantalar çok uygun fiyatlarla satılıyor.
    Birde sıkıntımız ucuz olanların Türkiye'ye nakliyesi problem. Birçoğu çanta parası kadar nakliye fiyatı istiyor.
    Acaba diyorum toplu alıp yapsak nakliye konusunu çözebilir miyiz?
    Yada toplu almaya kalksak nasıl bir talep olur?
    Ben örnek olarak aşağıdaki linki veriyorum.

http://www.ebay.com/itm/381001220648...MakeTrack=true

çanta 48 USD Türkiye'ye nakliyesi yok.
    Yada çanta fiyatı kadar nakliye isteyenler var.

http://www.ebay.com/itm/Black-Hard-S...3D271678725230

sizlerinde bu konuda biraz araştırma ve fikirleri varsa bu başlık altında paylaşırsanız belki daha uygun çözümler bulabiliriz.

nickziki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat Uysal
    Dış Ticaret
     gitti gül gibi daytonam :(
     Antalya
    Beğenmiş
    278
    Beğenilmiş
    20
    Günaydın.

Toplu almak çözümden çok daha büyük sorunlara yol açabilir gümrük gibi. Malzemelerde büyük olduğu için mutlaka yüksek rakamlar çıkacaktır nakliye olarak. Ben bi kaç yıl önce Türkiye'ye sevkiyat yapmayanlardan nasıl alırım diye araştırmıştım. Gerçi hiç kullanmadım ama kullanılabilir yollar var. Şimdi hatırlamıyorum ama bazı Türklerin bile bu tip organizasyonları var. amerikandaniste.com fln gibi siteler var. Bunların güvenilirliği ile ilgili son dönemde araştrma yapmadım ama. İyice bi araştırmak lazım. En azından Türkçe anlayabileceğiniz anlaşabileceğiniz siteler. Bir de viaaddress.com du yanlış hatırlamıyorsam, böyle bir site var. Ücretsiz idi. Size bir adres ve posta kutusu numarası veriyor. Ebayden veya herhangi bir siteden alımı yapıp kargosunu Amerika'da bulunan bu adrese yaptırıyorsunuz. Sonra siteden gelip gelmediğini kontrol ettirip ordan da Türkiye'ye onların anlaşmalı olduğu kargolardan uygununu seçip kendiniz göndertiyorsunuz. Hatta bir kaç parça ürünü birleştirtip tek bir koli olarak da daha uygun fiyata göndermelerini sağlayabiliyorsunuz. 2 aya kadar depolamalar da ücretsizdi. Tabi son haline bi bakmak lazım.

Tekrar söyleyeyim; avantajlı nakliye fiyatları yakalayabilirsiniz ama mesela bu yan çantalar büyük olduğu için iyi bir nakliye fiyatı çıkacaktır mutlaka. Bunlar gümrüğe pek takılmazlar ama faturalarını mutlaka 100-150 doların altında yazdırın satıcınıza. Belli olmaz memurlara. Artık internetten araştırma da yapıyorlar. Hatta posta gümrüğü ile ilgili yeni bir yönetmelik çıkartacaklarmış gazetede okuduğuma göre dün. Memurlar sizden her türlü bilgiyi isteyecekler websitesi sayfası çıktısı falan bunları evraklarla ve piyasa ile karşılaştıracaklar. Yani bizden para almak için her şeyi yapacaklar bundan sonra daha sıkı olacak anladığım kadarıyla.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Birinci linkteki koruma demirli çanta çok güzel ve bedavaya kargo olmaması çok kötü toplu alım yaparsak gümrüğe takılır malesef
    Alttaki linkede bir göz at merkez burası sanırım
    http://www.61off.com/motorcycle-hard...INe_5337598212

Ömer Yahşi
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Celil maalesef hepsinde Türkiye'ye nakliye yok. Kargo olanlarda beğensende beğenmesende toplam maliyet olarak 400 TL civarına denk geliyor.

Ömer Yahşi
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Tedarik rakamları çok yüksek olmasa şunlarda değerlendirilebilir. Hemde kocaman birşey

http://turkish.alibaba.com/product-g...238704377.html

http://turkish.alibaba.com/product-g...878895755.html

Ömer Yahşi
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Burda zaten bir başlık açmıştık aynı başlık üzerinden yürümeye devam edelim.
    Çantanın linkini ekliyorum.
    http://www.ebay.com/itm/251701968194...%3AMEBIDX%3AIT

Çanta çok hayal ettiğim gibi olmasa da yine de güzel. Kilitli ve yan krom barlar koruma görevi yapıyor.
    Delikler bizim sisibar ve yan çanta montaj vidalarına denk geliyor. (Çanta montaj deliklerinden birini yarısı kadar traşlayınca tam otuyor)
    Arka tarafından üstte resimlerde görüldüğü gibi aydınlatma var. Tek devre olmasına rağmen bunu sinyallerle paralel bağlayınca hem amerikan park, hem sinyal birlikte çalışıyor. (Amerikan Park bende mevcut olduğu için)
    Yeni okuyacak arkadaşlara yardımcı olalım. Orjinalinde böyle birşey yok.
    Çantalar çok büyük olmasada tatmin edici.
    Montaj ayaklarını kullanmayıp şase üzerine sağlam montaj yaptığımız için biraz yukarda duruyor gibi gözükse de zincir yağlama, ayar, jant temizliği vs. konularında artık çanta engel teşkil etmiyor.
    Dün temizlik yaparken çok rahat ettim. (WD40 candır)

Asıl işin üstadı Celil Başkan. Tüm iş onun üzerindeydi. Çantaların montajından çok sinyallerin ayarlanması vs. estetik konularında baya bir emek harcadı. Burdan birkez daha kendisine teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar yeni bir RR kullanıcısı olarak motoruma (250E 9B) yan çanta ve arka çanta aldım (armode) lakin bağlamada sorun yaşıyorum bilgilendirme yapacak birileri varmı..

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı iasoun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yeni bir RR kullanıcısı olarak motoruma (250E 9B) yan çanta ve arka çanta aldım (armode) lakin bağlamada sorun yaşıyorum bilgilendirme yapacak birileri varmı..
    Keşke öncesinde tanışsaydık, daha iyi olurdu.Kendine ait tanışma başlığı açarsan çok seviniriz.Ordan sormak istediklerini sorarsın
    Tanışma başlığı:
    http://www.raptorriders.com.tr/forum...newthread&f=27

Ömer Yahşi
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Motosiklet için yan sert çanta düşünen arkadaşlar için tekrar hatırlatma olsun. Konuyu hortlatıyorum.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,684
    Beğenilmiş
    1,320
    Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motosiklet için yan sert çanta düşünen arkadaşlar için tekrar hatırlatma olsun. Konuyu hortlatıyorum.
    çantalar cok şik valla Ömer abi.
    Ömer (18.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)