Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    DeliKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serdar
    Serbest
     RegalRaptor DD 150 E2
     Ankara
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    5
    Peki abi teşekkür ederim. Müsait bir zamanda göstereyim ustaya.
    Üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türk bodun iliŋin törüŋün kim artatı udaçı erti!

Mezarkabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre
    Memur
     Regal Raptor 250e-6c
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Arkadaşlar sorunu çözdük... Usta zincir muhafazaya çarpıyo dedi muhtemelen yarın sökücek bakıcak motora. Eğer zincirde bir yamulma bozukluk yok ise ayarlıcak. Eğer zincirde bir sıkıntı var ise değiştiricez :/ Daha 3000 de motor. 2014 Temmuz çıkışlı. İnşallah zincir sağlamdır sadece ayar gerekiyodur :/

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Alıntı Mezarkabul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sorunu çözdük... Usta zincir muhafazaya çarpıyo dedi muhtemelen yarın sökücek bakıcak motora. Eğer zincirde bir yamulma bozukluk yok ise ayarlıcak. Eğer zincirde bir sıkıntı var ise değiştiricez :/ Daha 3000 de motor. 2014 Temmuz çıkışlı. İnşallah zincir sağlamdır sadece ayar gerekiyodur :/
    3000 km de zincir bozulmaz esnemiştir esneyince zincir zincir muhafaza saçına değer ses yapar zinciri ayarlayıp gerince sesi büyük ölçüde kesilir ama arada ses yine yapar çünki zincir boyu tüm motorlardan daha uzun olduğundan yukarı aşağı fazla esniyor koruma saçına değiyor

Emre
    Memur
     Regal Raptor 250e-6c
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3000 km de zincir bozulmaz esnemiştir esneyince zincir zincir muhafaza saçına değer ses yapar zinciri ayarlayıp gerince sesi büyük ölçüde kesilir ama arada ses yine yapar çünki zincir boyu tüm motorlardan daha uzun olduğundan yukarı aşağı fazla esniyor koruma saçına değiyor
    Celil abi usta bizim mahalleden bi çocuk. O da şunu söyledi. Japon motorlarda genelde zincir muhafaza demirinin altında ön dişli ve arka dişli muhafaza kısımlarında zincir muhafaza lastiği oluyomuş. O da zincir gerilip ayarlandıktan sonra eğer zincir gevşerse tekrar o lastiklere çarpıp sesi büyük ölçüde kesiyomuş. Fakat bizim motorlarda yok tabi :( Çocuk ben o kısımlara lastik döşicem uzun bi süre idare eder dedi. Yani bu şekilde uygulama sonucu rutin zincir ayarları yapılcak sesi hissetmicem ben. Çok şükür sorun tespit edildi ama daha yapamadı çocuk bakalım bu hafta halledicem dedi ama bekliyorum.

Emre
    Memur
     Regal Raptor 250e-6c
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Celil abiiii yetişşşş :( Motordan ses geliyodu bahsetmıştım:( Bugün söktük bi ustayla zincir muhafazasını.. Abi zincir amortisöre sürtüyo. Ankara servisini aradım. Oradaki ustalar bu sesin her daytona ve spyderda görüldüğünü ve gayet normal bir ses olduğunu beyan ettiler :( Zincirin boşluğunu biraz aldı usta ama ses kesilmedi:( Lütfen daytona ve spyder kullanıcıları ve celil abi yardımınıza ihtiyacım var nasıl kesicez biz bu sesi :(

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Celil abiiii yetişşşş :( Motordan ses geliyodu bahsetmıştım:( Bugün söktük bi ustayla zincir muhafazasını.. Abi zincir amortisöre sürtüyo. Ankara servisini aradım. Oradaki ustalar bu sesin her daytona ve spyderda görüldüğünü ve gayet normal bir ses olduğunu beyan ettiler :( Zincirin boşluğunu biraz aldı usta ama ses kesilmedi:( Lütfen daytona ve spyder kullanıcıları ve celil abi yardımınıza ihtiyacım var nasıl kesicez biz bu sesi :(
    Merhaba Emre zincirin amortisöre sürtmesi mümkün değil amortisör altta şasenin altında arasında bağlı zincirden uzak kalır
    Ama zicirin muhafaza saçına esnedikçe değmesi her Daytona ve Spyder makinada var altta yazmıştım senin usta zincirin esnediğinde değdiği noktayı tespit edip oraya lastik takoz veya yerine geçicek bir şey takarsa sesi keser
    zincir arkadan koruma saçına girdiği noktaya çarpıyor

Emre
    Memur
     Regal Raptor 250e-6c
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Emre zincirin amortisöre sürtmesi mümkün değil amortisör altta şasenin altında arasında bağlı zincirden uzak kalır
    Ama zicirin muhafaza saçına esnedikçe değmesi her Daytona ve Spyder makinada var altta yazmıştım senin usta zincirin esnediğinde değdiği noktayı tespit edip oraya lastik takoz veya yerine geçicek bir şey takarsa sesi keser
    zincir arkadan koruma saçına girdiği noktaya çarpıyor
    Ah celil abi fotografını ceksseydım keşke.. Amortisörün üzerinde 2 milimlik izini bile yapmış :( Sanırım çukura girdiğinde oraya sürtüyo herneyse ustaya söyledim bakıcak artık oralara bi zincir stop u koycak

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Ah celil abi fotografını ceksseydım keşke.. Amortisörün üzerinde 2 milimlik izini bile yapmış :( Sanırım çukura girdiğinde oraya sürtüyo herneyse ustaya söyledim bakıcak artık oralara bi zincir stop u koycak
    Normal olarak değmemesi lazım Bir terslik olmasın servise bir göster istersen kolay gelsin

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,702
    Beğenilmiş
    1,320
    Yok abi koltuğun vidalarıyla alakalı değil ya onu çözdük de. İşte anlıyamadık bir türlü muhtemelen arkada alt taraftan bi yerden geliyo ama bu aksam tekrar bakıcam artık... Teşekkür ederim.
    Arkadasım o ses zincırınden geliyordur ufak bir tumsekte sıncırın gevsekse zincir kapagına carpıyordur. sincirini bir konturol et gevsekse gerdir sorun hallolur.

Emre
    Memur
     Regal Raptor 250e-6c
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    zinciri ankara ışıl motorda gerdirdim yaptılar ertesi gün aynı ses?Emin misiniz başka bir sorun olmadığına?

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)