Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Mezarkabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre
    Memur
     Regal Raptor 250e-6c
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Motordan Gelen Ses...!!!

Selam arkadaşlar... Siyah Daytona sahibiyim. Ankarada yaşıyorum. Bir haftadır aklımı kurcalayan bi ses var. Düz ve güzel yolda hiç bi ses yokken ufacık bi çukura girdiğimde hızım 30 40 civarı sanki ağzı kapalı konserve kutusunun içerisinde bi demir parça sallanırmışcasına bi ses duyuyorum. Motor deposunun altında bulunan her yeri elimle kontrol ettim sallaanan gevşeyen bi vida bulamadım. Acaba neden olabilir çok canımı sıkmaya başladı :/ Yani tüm daytona kullanıcılarında bu tip bi sorun var mı? Motorun süspansiyonları sert onu biliyoruz ama bu denli bi ses gerçekten sinir bozucu.. Sagıdeğer tecrübeli regal kullanıcı arkadaslarımdan cevap bekliyorum..

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,564
    Beğenilmiş
    5,789
    Merhaba Emre normalde diğer makinalarda öyle sesler yok ses motorun sağ yan kapak altındaki küçük avadanlık kutusunun içinde birşey varsa veya akü yerine sabitlenmediyse oradan gelebilir oraları kontrol et kolay gelsin
    İsmail Abi (12.Mart.2018) Bunu beğendi.

Emre
    Memur
     Regal Raptor 250e-6c
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Emre normalde diğer makinalarda öyle sesler yok ses motorun sağ yan kapak altındaki küçük avadanlık kutusunun içinde birşey varsa veya akü yerine sabitlenmediyse oradan gelebilir oraları kontrol et kolay gelsin

Sayın Celil abim avadanlık boş Fakat dediğin gibi akü tarafına bakmadım ama açmasını da bilmiyorum zaten:S Demirtaş motorsikletten ali ustayı aradım bi yarım saat once kadar. O da koltuğun altındaki civata gevşemiş olabilir dedi sesi tarif edince. Açıp balmak lazım demekki.

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,564
    Beğenilmiş
    5,789
    Alıntı Mezarkabul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Celil abim avadanlık boş Fakat dediğin gibi akü tarafına bakmadım ama açmasını da bilmiyorum zaten:S Demirtaş motorsikletten ali ustayı aradım bi yarım saat once kadar. O da koltuğun altındaki civata gevşemiş olabilir dedi sesi tarif edince. Açıp balmak lazım demekki.
    Oda olabilir sesin makinaya zararı yok ama seni rahatsız eder ali ustaya gittiğinde kontrol etsin gevşek bir yer vardır ama neresi sesi takip edip bulmak lazım
    Kendin bakmak istersen akü ve koltuk altındaki çamurluk bağlantı vidası ve diğer parçaları kontrol etmek için önce koltuğu sök sökmek için koltuğun en arka uçta 1 bir vida oturduğun yerin altında sağ ve solda 1 rer vidası var 3 vidayıda sökünce koltuk çıkar altını kontrol edersin sonra yan kapağın koltuğa bakan yerinde 2 vida var onları söküp yan kapağı kendine doğru çek tırnaklarından kurtulup gelir sonra en alt akü kapağının üstte bir vidası var onuda sökünce akü kapağı açılır kolay gelsin

Emre
    Memur
     Regal Raptor 250e-6c
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Peki abi çok teşekkür ederiö bakayım bi.

Emre
    Memur
     Regal Raptor 250e-6c
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Celil abi 1 saat kadar evvel bi arkadasımla ilk önce motorun selesini söktük. Dediğin gibi iki yanda bir de arkada olan vidaları.. Seleyi kaldırdığımızda motorun hava hortumunu ve çeşitli kablo bağlantılarını gördük. Elimizle yokladık herhangi bi oynayan gevşeyen yer göremedik. Daha sonra sağ taraftaki akü kapağını söktük. akü baya baya sabit. Hatta lastikli bi maddeyle sabitlemişler oynayan gevşeyen oturmayan bir aksam göremedik senin yönlendirdiğin doğrultuda. Acaba abi arkada olan gizli amortisrler yapabilir mi? Ayrıca ankarada olduğum için ali ustaya gösteremiyorum malesef :(

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,564
    Beğenilmiş
    5,789
    Alıntı Mezarkabul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil abi 1 saat kadar evvel bi arkadasımla ilk önce motorun selesini söktük. Dediğin gibi iki yanda bir de arkada olan vidaları.. Seleyi kaldırdığımızda motorun hava hortumunu ve çeşitli kablo bağlantılarını gördük. Elimizle yokladık herhangi bi oynayan gevşeyen yer göremedik. Daha sonra sağ taraftaki akü kapağını söktük. akü baya baya sabit. Hatta lastikli bi maddeyle sabitlemişler oynayan gevşeyen oturmayan bir aksam göremedik senin yönlendirdiğin doğrultuda. Acaba abi arkada olan gizli amortisrler yapabilir mi? Ayrıca ankarada olduğum için ali ustaya gösteremiyorum malesef :(
    Emre senin Ankarada olduğunu atlamışım
    Arka çamurluğun üzerinde koltuğun altındaki bölgede bir tane ortada tek vida var bazen o gevşeyebiliyor onuda kontrol et o değilse sesin geldiği noktayı dinleyerek bulmaya çalış amortisörden ses gelirmi patlamamışsa zor ama patlamışsa çukurlara girdiğinde ses yapar

Emre
    Memur
     Regal Raptor 250e-6c
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Yok abi koltuğun vidalarıyla alakalı değil ya onu çözdük de. İşte anlıyamadık bir türlü muhtemelen arkada alt taraftan bi yerden geliyo ama bu aksam tekrar bakıcam artık... Teşekkür ederim.

DeliKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serdar
    Serbest
     RegalRaptor DD 150 E2
     Ankara
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    5
    Motor ve sesten konu açılmışken benimde bir sorum olacak. Paylaştığım görüntüde belirteceğim. Motora gaz verildiğinde egzozdan çıkan ses dışında motor inliyormuş gibi bir ses geliyor. Bu ses benim motorumdada mevcut cevremdeki diğer motorlarla karşılaştırdığımda bu ses diğer motorlarda yok bu sesin sebebi nedir? nereden geliyor olabilir? bu sesi en aza indirebilir miyiz?

http://www.youtube.com/watch?v=sQ83f27qaCM
    Üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türk bodun iliŋin törüŋün kim artatı udaçı erti!

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,564
    Beğenilmiş
    5,789
    Merhaba Serdar uzaktan birşey söylemek zor sesi bir ustanın dinlemesi lazım aklıma gelen tek şey belki siboplardan gelebilir

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)