Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,525
    Beğenilmiş
    5,772
    Alıntı DarkMacros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ettim Celil abi. Peki kuru tip yada sıvı jel starter fark eder mi? Yani bir tedarikçim var uygun fiyata ups'ler için 12v 9 ah akü alıyorum ondan. Eğer uyarsa hepsi ondan alacağım aküyü.
    Bence kuru tip akü işini görür fazla para vermeye gerek yok ben ucuz akü alıyorum 2 sezon gidiyor

Önder Yeşilyurt
    Satınalma Sorumlusu
     Suzuki C 800
     İzmir-Karşıyaka
    Beğenmiş
    185
    Beğenilmiş
    89
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence kuru tip akü işini görür fazla para vermeye gerek yok ben ucuz akü alıyorum 2 sezon gidiyor
    Sanırım sorun altarnatörmüş abi, bir süredir sol alttan vızırtı gibi bir ses geliyordu, geçen gün benzin yememe gibi sorunlar başladı şimdi de oldu stop etmeye başladı zaten marş çalışmıyor sanırsam aküyü geri besleme yapmıyor motor.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,525
    Beğenilmiş
    5,772
    Alıntı DarkMacros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım sorun altarnatörmüş abi, bir süredir sol alttan vızırtı gibi bir ses geliyordu, geçen gün benzin yememe gibi sorunlar başladı şimdi de oldu stop etmeye başladı zaten marş çalışmıyor sanırsam aküyü geri besleme yapmıyor motor.
    Bencede akü dolmadığı için makina sorun yaptı statörü kontrol ettir kolay gelsin

Önder Yeşilyurt
    Satınalma Sorumlusu
     Suzuki C 800
     İzmir-Karşıyaka
    Beğenmiş
    185
    Beğenilmiş
    89
    Bencede akü dolmadığı için makina sorun yaptı statörü kontrol ettir kolay gelsin
    Teşekkür Ettim başkanım.

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Akü aldınız mı son durum nedir?

omer55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Cenk Akpınar
    ..
     Regalraptor E250-9B
     ..
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

akü hakkında bazı bilgiler

Herkese merhabalar ben akü hakkında bildiklerimi paylaşmak istiyorum.Akü normalde dolu iken mültimeter ile ölçüm yapıldığında 12 volt-13 volt arasında değer okursunuz , motor çalışıyorken bu değer 13-15 arasında çıkıp hele akünün içinde su kabarcıklarını şeffaf kasadan fark ederseniz anlayınki motor aküyü şarj ediyordur,yani aküyü şarj eden motor parçası aktif olarak çalışıyordur.

anilsedali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ANIL SEDALI
    İletişim Uzmanı / Satış Yöneticisi
     Regal Raptor DD150-2F 2012 /2014 Çıkışlı RKS Cruiser 250 V Twin - EFI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68

teşekkür

Teşekkürler bilgi için. Ben de normal 9v lık kuru akü bağladım eskisinin yerine. 1,5 yıldır kullanıyorum sorun yok.

Salih the raptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

salih Kömürcüoğlu
    Schengen Vize Danışmanı
     daytona 250 6c 2014
     istanbul
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    5
    Merhaba Volkan akü yatarken 3 hafta kadar dayanır uzun süre akü boş beklerse zarar görür şarz almayabilir
    Aküyü şarz etmek için son 2 seneki modeller hariç sürücü koltuğunun sol yanındaki kromaj yan kapğın motora bakan yerinde şasede yuvarlak bir plastık kapak var onu çekip çıkarınca aktından akü şarz fişi çıkıyor motorla verilen şarz adaptörü ile oradan şarz edilebiliyor bunlar yoksa
    Akü sağ yan kromaj kapağın en altındaki küçük kare nikalaj kapağın altında oraya ulaşabilmek için koltuğu sök yan kapağı sök sonra akünün kapak vidasına ulaşırsın kolay gelsin
    merhabalar abi bende de söyle bi problem war aküm yeni şarj ettim bujilerim iridyum buji benzinimde yeni sayılır ama problemi bir turlu bulamıyorum akuden gelen sesi video ya aldım https://www.youtube.com/watch?v=3MoyPpnvufY izlersen sevimirim

Önder
    Mühendis
     RR 250 Spyder
     Ankara
    Beğenmiş
    17
    Beğenilmiş
    19
    Alıntı Salih the raptor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar abi bende de söyle bi problem war aküm yeni şarj ettim bujilerim iridyum buji benzinimde yeni sayılır ama problemi bir turlu bulamıyorum akuden gelen sesi video ya aldım https://www.youtube.com/watch?v=3MoyPpnvufY izlersen sevimirim
    Nacizane olarak fikrimi soyleyeceğim.Eğer akün yeni ve dinamonunda sağlam olduğunu düşünerek hemen koltuğun altında 2 tane sigorta olması lazım 2side mavi renktedir buyuk ıhtımalle. Yuvayı tutarak sigortayı kendine dogru çek yuvadan çıkar. Rengine bak kararma varsa (genellikle siyah kahve renkte bacaklarda oluyor)çıkart değiştir. Sigortanın tanesi 1-2 tl. Zaten orda büyük ihtimalle yedek sigortada bulunuyor biraz bakarsan görürsün. RR'lerde sigortalar çabuk patlıyor ama sigorta temas etmeye devam ettiği için çalışmada problem olmamakla birlikte bir süre sonra aküden yemeye başlıyor. Senin problemin tahminimce sigortaları değiştirdiğin zaman düzelecektir. Akü problemi yaşayanların ilk olarak bakması gereken yer sigortalar. En kolayda onlara ulaşılıyor. Yeri gelmişken belirteyim 1 tanede sigorta da akünün olduğu bölümde var ama onun patladığına daha şahit olmadım. O bacaklı sigorta olmadığı için patladığı anda gider.

Not: Videonu şimdi izledim sigortalarını kontrol etmeni ısrarla tavsiye ederim patlak sigortada bu ses çıkıyor.(startör arızası varsa startörü değiştir ama önceliğin sigorta kontrolü)
    Konu crano06 tarafından (20.Mart.2017 Saat 17:39 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)