Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Kardeşim ellerine sağlık çok açıklayıcı ve bilgilendirici oldu alacak arkadaşlar bir daha dusunecekler. Şahsen okudukça motordan okadar sogudumki inanamazsınız. Bu neymiş böle ya 6000 binde bi tek zincir kırılmamış yani. Aman kardeşim sende dikkat et ve çok geçmiş olsun inşallah herşey gönlünce olur

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Sordum arkadaşlara yarın detaylı bir şekilde haber vericem ne yapıla bilir

Mefail Basgulsen
    Medya&Produksiyon
     Falcon Freedom 250
     Istanbul-4 levent (Avrupa Yakasi)
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 3
    Tekrar merhaba, konu birtek benden yürüdüğü için güncelleme yapayım istedim

Öncelikle ilk mesajımı yeniden okudum, motor olarak Freedom a haksızlık yaptığımı düşünüyorum, yaşadığım sorunların bütünü Vale firmasının özensizliğinden kaynaklıydı....Kaza kısmını atlarsak, yeni deneyimlerimi aktarmaya devam etmek isterim.

Motorumla şuan 12000km yi deviridm.ilk mesajın üstüne İzmir-İstanbu-Bursa-Sakarya turlarım oldu ve tüm olumsuz başlangıçlara rağmen motor daha tık demedi, yolda bırakmadı çok şükür.

12000km de toplam 10 kez yağ değiştirdim(pimpirikliyimdir, 1000km de değişirim)
    1 kez buji değişti
    1 kez karburator ve subab ayarı yapıldı

+Motorun max düz yol hızı 120km/h(gps ölçümü) - 8000 devirlerde ki tek silindir 4 zamanlı için iyi bir değer.Yağ soğutmalı olmasıda ayrı bi artı.
    +Motorun gücü yokuş yukarı dahi çok iyi, 5. vites de dahi düşüş olmuyor.Düz yolda bu durum 6. vites olsaydı süper olurdu hissiyatı yapıyordu, bu yüzden ön 15 dişliyi freedom kullanıcıları olarak 16 yaptık.Epey memnunuz.Uzun yolda çok farketti.Motor 130 km/h düz yolda sabit hız gidebiliyor ve bunu 7000 devirde bağırmadan yapıyor.Motor rahatladığı için artık zaten az olan titreşim tamamen kesildi. ( balansör olması avantajlı)

-İlk mesajda servis ve Falcon fabrikası için yazdıklarım aynen geçerlidir.freedom grubumuz var ve km saati, benzin göstergesi kronik bozuk ve fabrika ilgisiz.Eylülde sipariş edilen km saati aralıkta geldi, oda bozuk çıktı...Dayanamayıp skygo250 nin saatini monte ettim(60tl ye izmirden aldım) .Benzin göstergeside uzun bekleyiş sonrası geldi, şükür çalışıyor Kısacası biz falconcular yanlızız...allahtan parça vs uyuyor, uyduruluyor...

Neden bu motora haksızlık ettiğime gelirsek, raptor ve kuba hakkındada detaylı okumalarım sonucu okadar kronik mekanik sorunlar ve servislerle ilgili yazı okudumki, bizimkine gene şükür dedim... whatsapp grubumuzda 10 kişiyi geçtik, daha kimsede mekanik tek sorun yok...(km sayacı ve benzin göstergesi dışında)

-Plastik aksamı hakkında söylediklerim aynen geçerlidir.Aynı motora sahip arklarımında Yan plastik kapak vida yerleri kırıldı.Conta vs ekleyerek tutturuyoruz.Hatta benim sol yan plastik kapak otobanda uçtu.bu konuda umarım yeni parti plastik kalitesi daha ii olur...

Kısacası Motorumun fanatiği değilim, ama düşük bütçe fiyat performans açısından tavsiye ediyorum...En azından kuba superlight 200 yerine 2000 daha az verip direk freedomu alırlarsa daha rahat ederler, onlarında problemleri bir ton ve bizim motor daha iyi ve ihtişamlı orası net

Umarım sağ salim kazasız belasız bu yazıda çıkarıp, altıma bi dragstar çekeceğim

Hakan Tekin
    Lojistik
     Daytona
     İstanbul - Esenyurt (Avrupa Yakası )
    Beğenmiş
    366
    Beğenilmiş
    317
    Alıntı Mefail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Öncelikle ilk mesajımı yeniden okudum, motor olarak Freedom a haksızlık yaptığımı düşünüyorum, yaşadığım sorunların bütünü Vale firmasının özensizliğinden kaynaklıydı....Kaza kısmını atlarsak, yeni deneyimlerimi aktarmaya devam etmek isterim.

Motorumla şuan 12000km yi deviridm.ilk mesajın üstüne İzmir-İstanbu-Bursa-Sakarya turlarım oldu ve tüm olumsuz başlangıçlara rağmen motor daha tık demedi, yolda bırakmadı çok şükür.

1 kez buji değişti

+Motorun max düz yol hızı 120km/h(gps ölçümü) - 8000 devirlerde ki tek silindir 4 zamanlı için iyi bir değer.Yağ soğutmalı olmasıda ayrı bi artı.
    +Motorun gücü yokuş yukarı dahi çok iyi, 5. vites de dahi düşüş olmuyor.Düz yolda bu durum 6. vites olsaydı süper olurdu hissiyatı yapıyordu, bu yüzden ön 15 dişliyi freedom kullanıcıları olarak 16 yaptık.Epey memnunuz.Uzun yolda çok farketti.Motor 130 km/h düz yolda sabit hız gidebiliyor ve bunu 7000 devirde bağırmadan yapıyor.Motor rahatladığı için artık zaten az olan titreşim tamamen kesildi. ( balansör olması avantajlı)

-İlk mesajda servis ve Falcon fabrikası için yazdıklarım aynen geçerlidir.freedom grubumuz var ve km saati, benzin göstergesi kronik bozuk ve fabrika ilgisiz.Eylülde sipariş edilen km saati aralıkta geldi, oda bozuk çıktı...Dayanamayıp skygo250 nin saatini monte ettim(60tl ye izmirden aldım) .Benzin göstergeside uzun bekleyiş sonrası geldi, şükür çalışıyor Kısacası biz falconcular yanlızız...allahtan parça vs uyuyor, uyduruluyor...

Neden bu motora haksızlık ettiğime gelirsek, raptor ve kuba hakkındada detaylı okumalarım sonucu okadar kronik mekanik sorunlar ve servislerle ilgili yazı okudumki, bizimkine gene şükür dedim... whatsapp grubumuzda 10 kişiyi geçtik, daha kimsede mekanik tek sorun yok...(km sayacı ve benzin göstergesi dışında)

-Plastik aksamı hakkında söylediklerim aynen geçerlidir.Aynı motora sahip arklarımında Yan plastik kapak vida yerleri kırıldı.Conta vs ekleyerek tutturuyoruz.Hatta benim sol yan plastik kapak otobanda uçtu.bu konuda umarım yeni parti plastik kalitesi daha ii olur...

Kısacası Motorumun fanatiği değilim, ama düşük bütçe fiyat performans açısından tavsiye ediyorum...En azından kuba superlight 200 yerine 2000 daha az verip direk freedomu alırlarsa daha rahat ederler, onlarında problemleri bir ton ve bizim motor daha iyi ve ihtişamlı orası net

Umarım sağ salim kazasız belasız bu yazıda çıkarıp, altıma bi dragstar çekeceğim
    Bilgilendirici güzel bi yazı olmuş teşekkürler

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

1 kez buji değişti

Güzel bir gözlemleme ve deneyim olmuş .Bunu da bizlerle paylaşmanız bizlerde fikir ve bilgi oldu.yazınızda bir gruptan ve ekipten bahsediyorsunuz. İstanbulda ve çoğu şehirde il teşkilatlarımız var buluşmalar ve geziler sürüşler oluyor. 10 kişi olarak sizde buluşmalara gelip katılabilirsiniz. Hem dostluk hemde teknik açıdan çok seveceksiniz diye düşünüyorum.

Görkem öz
    Perakende
     Falcon freedom
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Merhaba arkadaşlar ismim görkem aranızda yeniyim. Freedom 250 gaz teli hangi marka ile uyumludur bilgisi olan varmı yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Alıntı gorkemoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ismim görkem aranızda yeniyim. Freedom 250 gaz teli hangi marka ile uyumludur bilgisi olan varmı yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür
    Sevgili görkem önce kendini tanışma başlığında tanıtırsan kiminle muhatap olduğumuzu biliriz
    Bu bir forum kuralıdır !
    Konu hakkında bilgisi olanlar sana dönüş yapacaktır.

TOLGA YALIM
    İŞSİZ
     HYOSUNG GV 250
     İstanbul - Yenibosna (Avrupa yakası)
    Beğenmiş
    2,205
    Beğenilmiş
    973
    ALLAH bu motoru alanlara sabır versin.Bu motoru alanlar demekkı yavas yavas ölmekten hoslanıyor.Tam bir kanserojen madde bu motosiklet.

Yusuf Iman
    helikopter teknikeri
     Regal Raptor DD250e-9b
     izmir bornova
    Beğenmiş
    55
    Beğenilmiş
    119
    çok güzel bi paylaşım.almayı düşünen bi arkadaşım vardı,yazınızı okutup kararını merakla izlicem.

Acar Yavuz
    Yönetici
     SUZUKI M800 intruder
     İstanbul - Avcılar (İŞ) (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    24,521
    Beğenilmiş
    2,704
    Merhaba,

Ben Eylul 2015 de Falcon freedom 250 aldim, ardindan 6000 km deneyimledim.

6000km lere geldiğim şu günlerde güzel bir günlük hazırlama planı içerisindeyim...Keşke kameram olsaydı bolbol çekim yapsaydım, ama yoktu maalesef.

Özet geçeyim.

Öncelikle Motorumu İstanbul VALE Motordan aldım...Kesinlikle VALE den motor almayınız.
    Sebep:Motoru Eylülde aldım, daha 10Dk da gidon aşağı kaydı ve dengemi kaybederek e5 de düştüm(ölüm tehlikesi) Çok şükür arkamda ii bir mercedes durdu ve beni emniyete aldı, arkada gelenleri uyardı vs...

Sonuç: sadece depomda vuruk var, benim ayak çatladı, kaburga kırık ...

Sebebi: Acemilik olsa keşke, gidonun vidalarını sıkmamışlar.O an sıcağı sıcağına toparlanıp hastaneye gittim motorla...Derhal avukatımı aradım, dedi polis tutanak vs? dedim kazadan sonra toparlanıp gidonu düzeltip bastım geldim hastaneye, polis dedi tutanağı yerinde yapmak gerekiyordu, şuan olmaz...Böylece Vale iyi bir tazminat davasından kurtulmuş oldu.

Dahada vahimi 1 hafta sonra sakat halde valeye gittik, böle böle dedim oluyor maalesef dediler servis çok umursuzdu artık yapacak bişey olmadığı için döndüm çıktım asap bozmamak için...

Az biraz iyileşince atladım motora, bi İstanbul-Tekirdağ turu yaptım busefer ön teker kendi kendine fren yapıyordu.Baktım fren disk alyanlarının hepsi gevşek,2 si yarılanmış, o sebeple disk yamulduğundan fren yaptırıyordu. Onlarıda iyice sıkarak ilk bulduğum ustaya komple heryerine baktırıp yola devam ettim.

Ayrıca Eylülde garantiden sipariş ettiğim Bozuk km saati, benzin göstergesi kasımda hala gelmemişti.

İstanbula dönerek, 20 eylülde Turuma başladım.

Güzergahım:(sıralama doğru olmayabilir)
    İstanbul - tekirdağ - çanakkale - biga - ayvalık - izmir - marmaris - bodrum - kaş - kekova gökava - dalyan - antalya kemer- olimpos - adrasan - ankara - eskişehir - izmir - aliaga -foca - balıkesir - bursa - istanbul

Yolculuğa çadır, kamp malzemeleri, sırt çantam ve heybelerimle çıktım.Üzerinde gelen lastikler beni çok rahatsız etmedi, sorunda yaşatmadı, fakat anlık ıslaklığa denk gelirse(yol kenarı sulamaları vs) fena halde kontrol kaybettiriyor.

+Motorun gücü tatmin edici..yokuş yukarı 5. vites boğmuyor ( arkadaşımın kuba superlight da boğuluyordu)
    +Cihaza gps de son 110 yaptırabildim ki 230cc lik motor için beklentim buydu
    +benim depo 14 litre .genelde 18 litre yazıyor sitelerde vs ama 14-15 litre.totalde istasyona göre 53-60tl arası depo doluyor, 350-420 km arası rahat çıkarıyor.maksimum km de 0,16 tl yakıyor. (55 tl ve 350 km ye göre hesapladım)
    +sabahları rahat çalışıyor,çalışmayan arkadaşlar karburator ayarı yaptırsınlar
    +Yazının başında bahsettiğim üzere, kaza yaptım, ve koruma demiri çok iyi iş çıkardı.olmasaydı ayak çatlak yerine kırıktı kesin.(BOT GİYMEYİ ASLA İHMAL ETMEYİN)
    +Motorun cazibesi görseli çok güzel.Her ortam, her insan, her tarz kullananla rahatça sohbet edebiliyorsunuz.Çin demedikçe bakanlar anlamıyor.(daha doğrusu dibine kadar gelip bakmayan) Yakın bakanlar plastik aksamdan anlıyor, o ayrı

Negatifler:
    -Ürünün plastik aksamı dökülmeye başladı bile.sol kapak altında akü var.akü kapağı anahtarla açılıyor.Motorun titreşimi, anahtar mekanizmasını tutan plastiği kırdı.Kırılınca anahtar mekanizmasıda boşa kaldı ve düştü.geri dönüp aldığımda komple parçalandığını gördüm.Ayrıca Kapağı sabitlemek için kelepçe taktım.
    -Sağ kapağı tutan plastiğin vida yeride çatladı.
    -Benzin deposu altında kalan sol plastik kapağını tutan 2 vidadan 1 i plastikten kırıldı.zangırdıyor, japonladım.
    -Vites geçişleri bunca yağ ve km ye rağmen hala çok sert ve kaba...ayrıca 1. viteste gösteriyor, tam kalkıyorsunuz tak diye boşa atıyor.Yada boşta gösteriyor 1 de olmuş oluyor.Yani vites mekanizmasına güven olmuyor.Bola almakta epey zorluyor(bikaç deneme gerekiyor)
    -Orjinal km göstergesi yanlış.140 gittiğinizi sandığınızda(yokuş aşağı) aslında 110 gidiyorsunuz(GPS le ölçüldü). Motora göre 90 la giderken realde 75 le gidiyorsunuz.
    -Boya çok dandik.Bir defa benzinci fazla benzin doldurdu, ve kapağı kapatınca taşma yaptı.Bezle sildik ve tamamen siyah boya gitti, altından beyaz kendi rengi çıktı ortaya....Bukadar çabuk boya atmasını beklemiyordum.Adama kızdım ettim, adam özür olarak 30tl lik benzin parasını almayayım dedi, ama inan boyanında bukadar çabuk çıkmaması gerekir deyince, parasından etmeyeyim adamı dedim ödedim geçtim.Kısacası Mat boya çok dayanıksız.
    -Vidalar çabuk atıyor.Debriyaj, fren vs vidalarını sürekli sıkınız.
    -Elektronik aksam sıkıntılı, arka stop/fren çalışmamaya başladı.Elektrikçi kesin ana damardandır dedi, gidonun altında ana noktayı açtı, kablolar çok ince ve özensiz(işte çin diyorsunuz)...Kablo kopuktu, ek yaptı düzeldi.Genelde çin mallarında burdan kopma oluyormuş(sağ sol çevirdikçe kablo boyu montajda tam hesaplanmadığından kopma yapıyor)

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME - SERVİSLERLE İLGİLİ:
    -Arkadaşlar Falcon fabrika ve servis açısından size kötü bir haberim var.Maalesef şahsen yaşadığım sıkıntı 2 ayda km sayacımın ve benzin göstergemin hala fabrikadan gelmemesi,fakat bunca km de hangi il ve ilçede falcon servisine gittiysem istisnasız hepsi Falconla sözleşmemizi iptal ettik yönünde bıkkınlık gösteriyor.Temelde ilk servis ücretsiz malum, fabrika ödeme yapmıyormuş.Parçalar garantiden olduğu için çoğunlukla gelmiyormuş, gecikiyormuş...Birçok müşteriyle papaz olunuyormuş bu yüzden.

Genelleme yapmıyorum, direk Falconla artık çalışmayan yetkili servisler şu şekilde:

-Gökova sanayideki servis, falconla artık çalışmıyorum ama helalinden yinede yağımı ücretsiz değiştirdi( yağı ben aldım)
    -Manisa sanayideki yetkili servisde fes etmiş bakmadı beni izmire git abi dedi...
    -Aliağadaki merkezde yetkili serviste fes etmiş, yinede basit yağ değişimi ve zincir bakımını kendisine yaptırdım.
    -İzmir, Bornovada yetkili servis falcon bakmıyorum artık dedi.
    -Biga servis Falcon la fes etmiş, sohbette bıkkınlıklarını belirttiler.Kuba servisini övdüler, bgn sipariş veriyorum yarın geliyor garantiden diyor.Falcon ise ay sürüyor alt tarafı bi gösterge diyor.Ödeme alamıyorlamış vs...
    -Antalya demre sanayideki artık falcon bakmıyorum ama özel servis olarak bakarım dedi.

Anlayacağınız FALCON servis ve fabrika olarak sıkıntı yaşayacağız,daha doğrusu GARANTİ mevzuatında mutlu kalmayacağımız kesin fakat parça konusunda sıkıntı yaşamamız imkansız çünkü motor aksam vs tüm çinlerde aynı olduğu için bolca bulunuyor.Falcon fabrika kapasada parçasız kalmayız.

ÖZETLE: 6000km tamamlamış bir kullanıcı olarak şunu net söyleyebilirim, plastik aksanı vs dökülsede, bu motorun %100de 2 lik bir kısmı, çok ucuza giderilecek basit parçaları...Motora ödediğim fiyatla performansı kriterinde benim 100 üzerinden 85.
    Önceleri 2. el regal alsamıydım diye düşünüyordum ama şuan parasına göre Falcon gerçekten beni tatmin ediyor.Dahada güzeli, çok pahalı bir cihaz olmadığı için gözüm arkada kalmıyor.Atıyorum yandan çizilmesi, ufak tefek aksaklıklar göze batmıyor, oysa 10bin ve 2. el bi cihaza verseydim bukadar rahat olamazdım.

Şahsi uyarım: Chopper diye bindiğimiz cihaz aslında bir choppercık...Yanlızca 140kg ve şase kısa...Bu şudemek, chopper karakteri için fazla hafif...Demek istediğim kontrolsüzlüğe, dalgınlığa hiç gelmez.Heleki üstündeki lastiklerle yol tutuşu bu kiloyla fazla değil...Güvenli bir sürüş için tavziyem hemen lastikleri değiştirmeniz.Ayrıca heybeleri dolu tutarak ağırlık arttırmanız, böylece daha oturaklı bir cihaz elde etmiş olacağız.

Sorulariniz olursa herzaman yanitlamaya hazirim.

TESEKKURLER

ilk aldığındaki kaza çok saçma ... geçmiş olsun .... lastikçinin arama bijonlarını sıkmaması gibi bir şey ... ucuz kurtulmuşsun ... geçmiş olsun

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler