Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28

Exclamation 2016 Hgs motosiklet geçiş ücretleri

Malumumuz geçen sene baya olay olmuştu arabalarla motorların aynı fiyatta olması.Eylemler yapıldı,kampanyalar başlatıldı büyük uğraşlar sonunda 24 Ekim 2015 tarihinden itibaren 6. sınıf(motosikletler) 1. sınıf(arabaların) yarı fiyatına indi.Hatta gittik üstüne para verip bize 1. sınıf olarak verilen kartları değiştirttik bazılarımız(Şahsen ben daha geçen hafta 60 kişilik sıra bekledim Pttde).

Şimdi beni asıl çıldırtan mevzuya gelelim.Daha bu düzenlemenin üstünden 2 ay geçmesiyle 2016 fiyatlarında araba ve motosiklet yine aynı,hemde ücreti 4,75 tl.Zaten şu cezalarla soyup soğana çevirdiler milleti(o da bambaşka bir mevzu) üstüne bu nedir?

Şikayet edin arkadaşlar,hepimiz edelim,chance.org vs sitelerde kampanya başlatalım,iki ay fiyatları azaltıp gözümüzü boyadılar üstüne yemeyelim bu kazığı.Yeni geçiş tarifesinin linkini koyuyorum alta ;

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...ecisUcret.aspx
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    haklisiniz.. bu uygulama cok yanlis ve haksiz uygulama..bide üstüne zam ohh ne ala.. araçlardan alinan para çok fahiş iken motosikletleri ayni kefeye koymak ne demektir.. tabiki para kazanilacak fakat bu uygulamalar kaçak geçmeleri artirir..

Ufuk Üzgün
    öğrenci
     Kawasaki EN 500
     İzmir - Karşıyaka
    Beğenmiş
    63
    Beğenilmiş
    22
    2 hafta önce kuşadasına gitmistim yarı fiyatına geçmiştim yarın tekrar gidicem bi deniyim tekrar 😄.Bide adamlar kart veriyo haliyle geçerken gösteremiyoruz kaçak geçiş diyo sonra sistemden düşüyolar bazen hata olabiliyo gectikten sonra internetten kontrol etmekte fayda var.Ceza gelse bile itiraz edip düzeltebiliyosun.

UfoGörenMasumÖğrenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Umut Ulamış
    Öğrenci
     Spyder 250
     Ankara ve Düzce
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı berkehrercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malumumuz geçen sene baya olay olmuştu arabalarla motorların aynı fiyatta olması.Eylemler yapıldı,kampanyalar başlatıldı büyük uğraşlar sonunda 24 Ekim 2015 tarihinden itibaren 6. sınıf(motosikletler) 1. sınıf(arabaların) yarı fiyatına indi.Hatta gittik üstüne para verip bize 1. sınıf olarak verilen kartları değiştirttik bazılarımız(Şahsen ben daha geçen hafta 60 kişilik sıra bekledim Pttde).

Şimdi beni asıl çıldırtan mevzuya gelelim.Daha bu düzenlemenin üstünden 2 ay geçmesiyle 2016 fiyatlarında araba ve motosiklet yine aynı,hemde ücreti 4,75 tl.Zaten şu cezalarla soyup soğana çevirdiler milleti(o da bambaşka bir mevzu) üstüne bu nedir?

Şikayet edin arkadaşlar,hepimiz edelim,chance.org vs sitelerde kampanya başlatalım,iki ay fiyatları azaltıp gözümüzü boyadılar üstüne yemeyelim bu kazığı.Yeni geçiş tarifesinin linkini koyuyorum alta ;

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...ecisUcret.aspx

Kardesım kesınlıkle haklıısn. İmza benden geldi :D
    Özü Gülmeyenin Yüzü Güler mi ?

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Kaçak geçiş veya okunmaması durumu için bu hgs yı nereye yapıştırmak lazım yada nerede saklamak lazım.
    Bununla ilgili çok yorum yapıldı hatırlıyorum ama net bir cevap ta bulamadım

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,530
    Beğenilmiş
    5,775
    Alıntı 2_rock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaçak geçiş veya okunmaması durumu için bu hgs yı nereye yapıştırmak lazım yada nerede saklamak lazım.
    Bununla ilgili çok yorum yapıldı hatırlıyorum ama net bir cevap ta bulamadım
    Motosiklet için 6.cı sınıf HGS kredi kartı şeklinde çalışma sistemi üzerindeki çip elektronik sinyal yolluyor geçişte sistem onu algılayıp parayı alıyor ama sistem çoğu zaman okumuyor kaçak yazıyor ama köprüde sabit ücreti bakiyeden cezasız düşüyor otobanda giriş çıkışa göre para kesiyor fakat yanlışlık olabiliyor o yüzden geçişte kaçak sinyalı verirse daha sonraki günlerde hgs sitesinden kontrol ediyorsun eğer yanlışlık varsa orada belirtilen irtibat yollarından doğrusu yazıp bildirim yapıyorsun düzeltiyorlar bunla ilğili forumda başlık vardı

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motosiklet için 6.cı sınıf HGS kredi kartı şeklinde çalışma sistemi üzerindeki çip elektronik sinyal yolluyor geçişte sistem onu algılayıp parayı alıyor ama sistem çoğu zaman okumuyor kaçak yazıyor ama köprüde sabit ücreti bakiyeden cezasız düşüyor otobanda giriş çıkışa göre para kesiyor fakat yanlışlık olabiliyor o yüzden geçişte kaçak sinyalı verirse daha sonraki günlerde hgs sitesinden kontrol ediyorsun eğer yanlışlık varsa orada belirtilen irtibat yollarından doğrusu yazıp bildirim yapıyorsun düzeltiyorlar bunla ilğili forumda başlık vardı

Geçerken tam köylü hesabı cebimizden çıkarsak elimizde tutarak geçsek oku heralde sonra bu devletten para arası zor abi .zaten artçı olacak söylerim hatuna sallasın elinde havada

ereneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı 2_rock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçerken tam köylü hesabı cebimizden çıkarsak elimizde tutarak geçsek oku heralde sonra bu devletten para arası zor abi .zaten artçı olacak söylerim hatuna sallasın elinde havada
    kardeşim çıkarttınmı sen hgs yi 10 gün falan süresi varmıs gectikten sonra gelincede cıkarsak olurmus bide okumuyomus zaten naparsak yapalımda haha sistem bakıyomus hgs var içinde parada var otomatik düşüyomuş

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    bbn bu gün gittim ama çok sıra olduğu için ve baktim az olduğu için formu aldım yalnız burada ruhsat no var bu ruhsatın tam neresinde yazıyor.ve sınıfa L 6 mı yazıyorum şimdi

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı ereneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim çıkarttınmı sen hgs yi 10 gün falan süresi varmıs gectikten sonra gelincede cıkarsak olurmus bide okumuyomus zaten naparsak yapalımda haha sistem bakıyomus hgs var içinde parada var otomatik düşüyomuş
    7 gün yazıyor. Sen almadın heralde daha belli .ben formu aldım yarın hatun gidip alacak

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler