Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ToMCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ayhan
    TSK
     RR
     Çorum
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    yaşar baba bakıyorum avatar da değişmiş... son zamanlarda gençlere ayırdığın ekstra zamanı farketmiyoruz sanma.. fren konusunda sana %100 katılıyorum motor öle yazıldığı gibi kolay duran bi alet değil baba bu anlatılanları uygulamak için çok çalışma ve tekrar gerekiyor....bunun teorik ve uygulamalı eğitimlerini alan arkadaşlarımız da var...ama gel gör ki motorun tepesinde giderken aniden durmak gerektiğinde böyle sırtından cızlamaya bir başlıyosun o kadar kısa sürede ne yapabilirsen artık....
    hepinize emniyetli sürüşler....
    [color=cyan]Yaşamak zevki nedir bilmez ölümden korkan.

sancezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yuksel cetıner
    drıver
     regal raptor 250cc
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı Kino Nickli Üyeden Alıntı
    sancezz deniz hafif cekiyor ondandır deniz motoru hoplatamaz ancak ZIP latır

bende ise HOP luyor aradaki fark bu

yaşar komutan boşver canım takma kafana tanıyan tanıyor salla gitsin yazsan ne olur yazmasan ne olur ki
    hele birde renkli olsa ne olur olmasa ne olur boşverrrrr
    ıllahı kıno babam haklısın hopla zıpla sanzuman cat cut haydeeeee servıse :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    ***YOKLUĞUMLA İYİ GEÇİNMEYE BAK ÇÜNKÜ VARLIĞIM ASLA SENİNLE OLMAYACAK***34 PZA 37***0 RH + ***SEYTANIM***

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hamit İLKADLI
    Bilgi İşlem
     Regal Raptor DD250-9B Çok Yakında
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bü güzel bilgi için teşekkürler Kino baba...
    _Saygılarımla...
    >>__MaRaNtZz__<<

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    ulan oziii.... açtığın başlığa bak yaptığın kazaya bak....tam uygulamalı eğitmen olacak adamsın vallaa....
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Ozzy'nin dediğini yap, yaptığını yapma demiş atalarımız
    yol yapalım yol

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Kim ne derse desin her motorun kendine özgü frenleme şekli var, hani bir ata binince önce huyunu suyunu öğrenmek için usul usul yoklarsın ya motoru da öyle yapacaksın önce yoklayacaksın her şekilde frenlemede ne ler yapıyor öğrendikten sonra o şekilde basacaksın frene yoksa seni öyle bir atarki üzerinden sen bile şaşırırsın.
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

Buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burak Taşkıran
    müzik direktörü
     dd100e / agility 125
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Şok frenlerde kampana tipi fren biraz zorluyor insanı. Hele hele hızlı gidiyorsanız ayak freni ve refleks bazen tehlikeli olabiliyor.

Benim 2 adet tehlike atlatmışlığım var.

1.si bi arkadaşımın motorunda yan yatmam ve asfaltın tadını almam.

Aynen ş&#246;yle oldu.

Boş bir sokakta sola sinyalimi verip &#231;ıktım ve 5-7km kadar hızlandım,bu esnada hen&#252;z ayaklarımı motora koymamıştım. &#214;n&#252;me aniden bir kedi fırladı ve ka&#231;madan &#246;n&#252;mde dondu kaldı salak hayvan ! Bende refleksle &#246;n frene asıldım,fakat aynı zamanda o el sıkma hareketiyle gazı da gevşetemediğim ve ayaklarım da yerde olduğu i&#231;in bir kar motoru gibi kedi &#246;n tekerlekte benim ayaklar yerde şeklinde kaymaya başladım. Ayağımı arka frene atabilsem durabilecektim belki ... Derken kedi kendini tekerlekten kurtardı ve bende motorun sağ gidonunun &#252;st&#252;nden ufak bir parande ile paat yere !

Kalkmaya &#231;alıştığımda motor sol ayağımın &#252;st&#252;ndeydi ve egsoz bacağımı yakıyordu. &#214;nce ayağımı kurtarıp kendimi yolun kenarına attım. Sonra sokakta araba g&#246;rmeyince motoru kenara alıp başladım d&#252;ş&#252;nmeye.

1- &#214;nce arka frene hızım ne olursa olsun ayağımı koymalıyım.
    2- Babamın araba kullanırkenki uyarısı kulağımda &#231;ınladı. Kedi vs. i&#231;in yol &#231;izgini değiştirme daha b&#252;y&#252;k kazalara sebep olur.
    3- &#214;n frene asılmadan &#246;nce ne yap et gazı elinden bırak.
    4- D&#252;şt&#252;kten sonra her zaman yolun kenarına ka&#231;.Motoru zittiret

2. deneyimim ise kendi motorumla oldu.

Vatan caddesinde basmış giderken &#246;n&#252;mdeki araba topluluğu aniden frene asıldı!
    Bende panikle &#246;nce &#246;n frene asıldım. Motor altımda debelenmeye başladı ve arabaya &#231;arpmama 20 metre kala kendime gelip arka frene asıldım. Motorun kı&#231;ı biraz attı ve sonra kısa ve hızlı aralıklarla frene basıp yol &#231;izgisine tekrar girip arabayı sıyırdım. Bu deneyim en &#231;ok beni korkutandı. Motor altımda debelenirken resmen gittim dedim.

Sonu&#231; :

1- Daima y&#252;ksek hızlarda sık ve kısa aralıklarla arka frene basarak dur ve en son 20km / h altına girdiğinde aynı şekilde &#246;n frene asıl.
    2- &#214;n freni daima fine tuning ve ufak manevralarda kullan.
    3- Motor altında zik zag &#231;izerse t&#252;m ağırlığını motorun arkasına ver ve sadece arka freni kullan.Direksiyonu daha sıkı tut.
    4- &#214;ndeki ara&#231;lara asla g&#252;venme
    5- Yolda daima boş şeritleri ve seni kurtarabilecek alanları kolla.

&#220;stteki yazıda da s&#246;ylendiği gibi en g&#252;zel fren deneyimle ve motorun karakterini tanıdık&#231;a ortaya &#231;ıkıyor.

Arkama pek art&#231;ı almayı sevmediğim i&#231;in o konuda pek birşey paylaşamıyacağım ama. Art&#231;ı aldığımda frenlemeye erken başlayıp genelde &#37;80 arka %20 &#246;n kullanarak duruyorum. Ve aralıklı fren yapıyorum.

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    1- Daima yüksek hızlarda sık ve kısa aralıklarla arka frene basarak dur ve en son 20km / h altına girdiğinde aynı şekilde ön frene asıl.
    2- Ön freni daima fine tuning ve ufak manevralarda kullan.

Buna katılmıyorum. Frenleme ön ve arka fren birlikte aşamalı (progressive) şekilde yapılır. Yüksek hızlarda arka frenle ani yavaşlamak Allah muhafaza highsiding denen aşırtma düşüşüne neden olabilir. Aman dikkat!!!
    yol yapalım yol

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Valla ben şehir i&#231;i s&#252;r&#252;şlerinin &#231;oğunda &#246;n frenle başlıyorum yavaşlamaya :P deliyizya bana b&#246;yle m&#252;nasip d&#252;ş&#252;yo malesef, valla arkadaşlar at sahibine g&#246;re kişner, herkes kendi motoruyla kendi tekniğini geliştirir, komtanımın dediği gibi yazmayla &#231;izmeyle olmuyor, sadece uygulamayla olur bunlar. Yaşar komtanım iyi bilir ve biz s&#246;z vardır "askerde ne kadar eğitim yaparsan yap savaş alanında kurşun kulağının kenarından vınladımı herşey bitiyor" işte buda b&#246;yle, uygulayın ve &#246;ğrenin ;)

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    motosikletlerde arka fren tansiyonu almak için kullanılır.. arka fren motoru durdurmak için kullanılmaz...nası motor sürüyonuz yaa.. allaa allaaa...
    :evil:
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)