Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28

Yamaha Dragstar 650 Classic vs Honda Shadow 600 VLX(Amerikan) -- Karşılaştırma --

Arkadaşlar selamlar.Zamanında bu karşılaştırmayı çok aramıştım ama doğal olarak herkes Dragstar 650 ile Shadow 750 karşılaştırmış.E normali o zaten.İkisine de sahip olmuş biri olarak objektif ve detaylı bir karşılaştırma yazacağım.İkisinin de birbirlerine göre + ve - leri var ama ikisi de çok güzel motorlar.

Edit : Bu arada 2 motorun da 2 versiyonu var.Dragstar'ın Classic ve Custom(Sport).Custom daha hafif,çamurluklar sac değil fiber(Shadow gibi) ,ön takımın dönüş açısı daha geniş ve ön jant 19 inç.Aslında Shadow 600'e daha uygun bir rakip ama yine de daha hantal.Bende aslında başta bunlardan istiyordum ama Classic denk geldi.Classic daha çok 750 dengi gibi anlatmaya gerek yok zaten,kült bir model herkes biliyor.Shadow 600'ün versiyonları ise Vt ve Vlx.Vt 5 vites normal versiyonuyken Vlx 4 vites Amerikan versiyon.Farkı görüntüsü ve performans yönünden daha üstün olması.Ben Dragstarda Classic,Shadow'da VLX 4 vites sahibiyim dolayısıyla bu yazıyı bu modellere istinaden yazıyorum.Seçim yaparken bunu da göz önünde bulundurun..

Öncelikle Dragstardan başlayayım,kendisi benim çocukluk hayalimdi zaten 2 sene Daytona 250 sürdükten sonra direk ona geçtim.Malzeme kalitesi Honda'dan daha iyi,motor da daha gösterişli,heybetli.Hava soğutmalı olması avantaj.Parçaları pek pahalı değil.Hele Shadow 600'e göre çok ucuz.Aldıktan 2 gün sonra Sedarth abimle Ege turuna çıktık.Bilmediğim bir makina olmasına rağmen beni hiç üzmedi,3000 kilometreyi aşan bir aylık turumda hiçbir problem yaşamadım.Kullandığım zaman içerisinde 40 kilodan 100 kiloya kadar artçılarım oldu ama motorun çekişinde asla bir değişim olmadı.Ne yokuşlar ne dağ yolları çıktım 3. viteste hiç zorlanmadı... Ayrıca 130 ön lastiğiyle inanılmaz dengeli bir motor.30 40 la bile yatabiliyorsunuz.Dağ yolları geçitler bu yüzden çok keyifliydi,yük mük demeden yata yata sürdük abimle.Ani frende vs kendini toparlayabiliyor,yani çok dengeli güvenli bir alet.Selesi oturuş pozisyonu çok rahat.Orjinal gidonla kontra dönüşler vs rahat yapılıyor.Yani kısacası böyle şehirler arası yollarda çok keyifli.

Gelelim eksilerine,tur bitti Tekirdağ Uçmakdere üzerinden İstanbula döndük,1 ay boyunca yolda hiç yorulmadım ve koca tatilin en keyifli anları motor üstündeydi.Taa ki İstanbula girene kadar,3000 km yorulmadım Bahçelievlerden Kozyatağına gelene kadar pertim çıktı.İşte Dragstar burada bozuyor.Hantal ve manevra kabiliyeti çok zayıf.Ön takımın dönüş açısı çok dar,üstüne ön lastikte kalın olunca araba gibi kalıyorsunuz trafikte.Arkalar zaten aynı 170.Sabah okula gitmek vs işkence oldu daha sonra bana.Motor sürmenin hiçbir avantajı kalmadı yani.Trafikte adamı bıktırıyor.Tabii bunlar Classic için geçerli,Custom daha rahat bu durumlarda ama onda da klasiğin dengesi yok.Ayrıca bakımlı olmasına rağmen benimkinin benzin sarfiyatı epey yüksekti.Biraz da agresif kullanıyorum 7.5 8 i bulurdu bazen tükettiği.Shadow bu konuda daha iyi 5.7 - 6.5 litre hesapladım sürüşe bağlı olarak.Bakımlıyken tabii.Vt modelleri daha da az yakıyor ona göre de daha sakin motorlar.Ayrıca Dragstar tam bir cruiser olduğu için şase düz,daha çok rüzgar yiyorsunuz.Cam yoksa 120-130 üstü bütün konfor kayboluyor hız beklenecek bir motor değil ama torku çok iyi.Ayrıca bacaklarda tam 90 derece duruyor,yani uzun boylu arkadaşlara çok uygun olmayabilir.Dizlerim dirseğime değiyor demeyin sonra gelip.Shadow'un şasesi öne doğru yükseldiği için depo vs daha yüksekte kalıyor sizi daha iyi koruyor.Yani daha atletik bir motor.İnce yapısı ve 19 ön jantıyla trafikte çok rahat.Her türlü araya giriyor.Aslında yakın boydalar ama depo vs küçük olduğu için Dragstarın yanında ufak duruyor.Daha güçlü olmasına rağmen Drag kadar süslü değil Güç demişken performans arayan arkadaşlar Shadow'u tercih etmeli.Özellikle 4 vites Vlx amerikan versiyonu.2 3 beygir daha güçlü ve 30 40 kilo daha hafif.Yani Dragstarı baya tokatlıyor.Dragstar şaftlı iken Shadow 600 zincirli,yağlama istiyor ama performansın daha iyi olmasına bunun da katkısı var.Ayrıca Shadow'un sesi daha güzel,motor daha net sayıyor.Ben Shadow'u oturuş pozisyonuyla,üstün performansıyla ve atikliğiyle,şehirdeki rahatlığıyla ve basitliğiyle daha çok sevdim.Ama eksileride var,denge konusunda Dragstarın yanına yaklaşamaz,ön lastik ince bir kere,hem daha hafif hem daha güçlü.Ayrıca su soğutmalı.Bazıları bunu avantaj görse de ben her zaman hava soğutmadan yanayım.Daha az benzin yaksa da farkı parçaların pahalı olmasıyla kapatıyor.

Yani burada bir seçim söz konusu.Shadow benim gibi daha genç arkadaşlara daha uygun gibi.Performans ve trafikte rahatlık isteyen motoruyla da oynamayı seven arkadaşlara daha uygun.Dragstar ise daha çok gezinti motoru.Adı üzerinde cruiser.Günlük hayatta daha az kullanan,hızla işi olmayan,güvenlik ve rahatlık isteyenler için biçilmiş kaftan.Tabii ki Dragstar daha yaygın,Shadow 600 hele Amerikan olanlar ülkede pek nadir ama ikisinde de parça sıkıntısı yok sadece fiyat farkı var.Seçimlerinizi bunları göz önünde bulundurarak yapın.İkiside artı eksileriyle çok güzel motorlar,iyi bakılmış temiz olduktan sonra ikisi de gözü kapalı alınır,kilometre falan da hikaye,sorunsuz motor yol yapar.Alacaklara şimdiden hayırlı olsun..
    acryvz (13.Şubat.2017), Aybars (14.Şubat.2017), aycanblmts (13.Şubat.2017), batebay (13.Şubat.2017), Bradiaga (15.Şubat.2017), Büyüke (15.Şubat.2017), CaNeR (14.Şubat.2017), CELİL (14.Şubat.2017), desceq (14.Şubat.2017), Enes Sarıgene (14.Şubat.2017), Ferhat BASTEM (14.Şubat.2017), GökhanMüezzinoğlu (14.Şubat.2017), nedemek (13.Şubat.2017), Ömer (14.Şubat.2017), OzanS. (15.Şubat.2017), spue (14.Şubat.2017), teoman25 (14.Şubat.2017), umut. (14.Şubat.2017), WOLF (14.Şubat.2017) Bunu beğendi.
    Konu berkehrercan tarafından (14.Şubat.2017 Saat 23:24 ) değiştirilmiştir.
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

aycanblmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aycan Balımtaş
    Muhasebe+Sigorta
     Hyosung GV250
     İstanbul - Tuzla (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    3,291
    Beğenilmiş
    1,012
    Berke çok güzel bilgiler. Emeğine sağlık.
    No medicine like the ride.

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    emeğine sağlık Berke benim de aklımda bir kaç soru işareti vardı

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Berke güzel faydalı bir yazı olmuş emeğine sağlık

kaan tokyol
    Öğrenci
     Kuba Superlight 200
     İstanbul - Kadıköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    47
    Beğenilmiş
    376
    Cidden cok faydalı olmus bende buyultmek icin bu ikisi arasinda gidip geliyorum surekli bakalım insallah ilerde

Umut Soydaner
    Öğrenci
     Regal Raptor 250 CC Daytona
     İstanbul - Fatih (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    430
    Beğenilmiş
    217
    Berke, faydalı ve güzel bir yazı olmuş teşekkürler

Atıl Tuncer
    Mali Müşavir
     Kawasaki VN 900
     İstanbul - Büyükçekmece (avrupa yakası)
    Beğenmiş
    2,298
    Beğenilmiş
    1,086
    baya detaylı güzel bir paylaşım

Ümit Ergen
    Mermer ustası
     Yamaha Vırago 1100
     İzmir - Çiğli
    Beğenmiş
    626
    Beğenilmiş
    297
    Ellerine emeğine sağlık

Enes Sarıgene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enes
    Muhasebe
     Regal Raptor 250E-6C
     İstanbul - Bayrampaşa
    Beğenmiş
    541
    Beğenilmiş
    415
    Güzel anlatımın için teşekkürler eline sağlık

GorkemSen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görkem Sen
    Öğrenci
     Regal Raptor DD100E
     Konya
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    21
    Eline Saglık Bende Dragstar Dusunuyordum Ama Yakıt ortalaması Benı bitirir Bunu anlamıs oldum Tesekkurler yazı için

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)