Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Selamlar

fsarioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Furkan Sarıoglu
    Öğrenci
     Yok
     BURSA
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    8

Smile Selamlar

Dostlar üstadlar selamlar ;

Bendeniz Furkan efendim,hukuk fakültesi öğrencisiyim,Bursadayım,21 yasındayım bu faslı geçersek cocukluğumdan beri bisikletime şişe takıp gittiğimiz zamanlarda bile motor hep bir tutkuydu bende ama zamanla unutuldu hem gözümüz korkutuldu hem paramız yoktu velhasıl büyüdük ve regal raptoru artçı olarak tanıdım hoş bir motor uygun fiyatlı güzel görünümlü bakımına göre uzun ömürlü anladığım kadarıyla suan ehliyetim yok motor tecrübemde yok ama her şey bi yerden baslar diyerek ehliyeti halledince en kısa zamanda bir motor almayı düşünüyorum.

Bursa daki arkadaşlar bilir belki benim okulum Gemlikte yağışlı havalarda kaygan yol ve şehirler arası ve çok virajlı yol doğal olarak aklımda 4 soru var ;

1. Sehirler arası yolda motor kullanımı nasıldır
    2. Regal Raptor un 150 cc 2011 model sonrasını düşünürsek nasıl bir performans alırım 250 lik tercih edilmelimidir?
    3. Tır,Otobüs beni nasıl etkiler boyum 1.70 kilom 55 zayıfım o yüzden kontrol kaybetme gibi bir durumum olur mu ?
    4. Yolda soğukla mücadele edebilir miyim?

Sorularımı yanıtlar ve beni aranıza kabul ederseniz çok teşekkür ederim ilerde motor seçmemde de yardımınızı isteyebilirim ;)

Herkese tekrar Merhaba ...
    acryvz (24.Şubat.2017), Aybars (26.Şubat.2017), CELİL (24.Şubat.2017), FouL (24.Şubat.2017), Ömer (24.Şubat.2017), spue (24.Şubat.2017) Bunu beğendi.

Acar Yavuz
    Yönetici
     SUZUKI M800 intruder
     İstanbul - Avcılar (İŞ) (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    24,521
    Beğenilmiş
    2,704
    Aramıza hoşgeldin Furkan ... Forumda daha deneyimli arkadaşlar mutlaka sorularına cevap verecektir , benzer soruları her yeni arkadaş sorduğu için forumu biraz karıştırırsan istediğinden daha fazla cevap bulursun.....
    FouL (24.Şubat.2017), fsarioglu (24.Şubat.2017) Bunu beğendi.

fsarioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Furkan Sarıoglu
    Öğrenci
     Yok
     BURSA
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    8
    Alıntı acryvz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin Furkan ... Forumda daha deneyimli arkadaşlar mutlaka sorularına cevap verecektir , benzer soruları her yeni arkadaş sorduğu için forumu biraz karıştırırsan istediğinden daha fazla cevap bulursun.....
    Arastırıyorum ben de tabiki nerdeyse alabileceğim fiyattaki bütün chopper/cruiser tarzı motorlara baktım içlerinde en mantıklısı yine regal ramsey,kenway vs de genelde bu performanslar olmaz diye düşündüm ayrıca regal raptorun ayrı bir havası var :D

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Merhaba Furkan;
    Öncelikle şahsım adına genç,dinamik bir hukukçu arkadaşı burada görmekten memnun oldum doğrusu.. Motor ,yol aşığının bünyesinde vakti gelene kadar etkileri ortaya çıkmayan adeta bir gen gibidir ve nüksettiği an geri dönüşü yoktur. Sen mücadele etmek yerine bence en doğru yere gelmişsin, RR Ailesine ; hoşgeldin

Çok daha engin tecrübeye sahip aile bireyleri var onlar muhakkak yorumlarını esirgemeyeceklerdir lakin ben de vakıf olabildiğim kadar cevap vereyim.. Ayrıca Acar Abinin dediği gibi Regal Raptor un ve pek çok markanın cc cc incelemesine forumu biraz kurcaladığında erişebilirsin..

1. Şehirler arası kullanımı muadili makinalara göre güzeldir. 90-100 km/s bana yeter diyorsan ideal motordur. Gördüğün göreceğin sürat (seni yormadan ve riske sokmadan) 110 km/s olur.

2. Eğer genelde artçılı kullanacaksan, bol bol uzun yol yapacaksan ,daha yüksek süratlerde daha az yorularak sürüş yapmak istiyorsan 250 cc ,bunun üzerine bir de artı performans arıyorsan 350 cc tercih etmek daha makul.

3. Sürüş teknikleri zamanla gelişecek şeyler... Kontrollü ve bilinçli bir sürüş ile trafik kurallarına tam riayet ettiğin takdirde boy,kilonun neredeyse bir etkisi kalmıyor. Aşırı sürat kontrol kaybının en temel sebebidir. Yoluna ,yerine göre kontrollü kullandığın, tecrübe kazandıkça motorunu bununla doğru orantılı kullandığın sürece -Rabbim de kaza-bela vermezsin inşallah- uzun yıllar yollarda ve aramızda kalırsın, sürmekten mutlu olursun.

4. Soğukla ve ne kadar dikkat edersek edelim gelebilecek kaza,bela ve musibetlerle mücadelenin en temel faktörü EKİPMAN dır. Büyük harflerle yazdım çünkü bu pek çok motorcunun ucuza kaçtığı yada kullanmadığı bir kalkan.. Kalkan diyorum zira o süratlerde, o yollarda ecelle aramızda tuttuğumuz tek şey bu... Ne kadar kaliteli ve ne kadar detaylı olurlarsa sürüş konforun,emniyetin ve kendine güvenin bi o kadar iyi olur. Korumalı bir mont, korumalı bir pantolon, sağlam bir kask, korumalı botlar ve kaliteli bir eldiven işini görecektir. Hem olası kazalara karşı oluşabilecek kötü bir durumu en az zararla atlatmanı sağlayacak hem de soğuğa karşı seni çok daha fazla dayanıklı yapacaktır.

Bir an evvel karar verip inşallah kalbinden geçen motora kavuşursun ve yollarda da aramızdaki yerini alırsın. Motorunu aldığında yollarda ve bilhassa forumda aktif olman dileğiyle; tekrar hoşgeldin..
    acryvz (24.Şubat.2017), aycanblmts (24.Şubat.2017), CELİL (24.Şubat.2017), fsarioglu (25.Şubat.2017), nedemek (24.Şubat.2017), spue (24.Şubat.2017) Bunu beğendi.

burock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak tınaz
    biyolog
     regal raptor spyder 350
     ankara
    Beğenmiş
    243
    Beğenilmiş
    210
    Gürkan aramıza hoşgeldin kardeşim. Korkacak ve hiç birşey yok bisiklete binmek kadar kolay motor sürmek . İçindeki tutkuyu görebiliyorum . Başarırsin. Herşey gönlünce olsun.

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    Furkan aramıza hoşgeldin. İlker gereken yanıtları vermiş.
    Motor bir tutkudur tutkuları erteleme. İleride yaşlandığında erteledigin tutkular için pişman olma.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Umut Soydaner
    Öğrenci
     Regal Raptor 250 CC Daytona
     İstanbul - Fatih (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    430
    Beğenilmiş
    217
    Selam Gürkan aramıza hoşgeldin. Bence şuan motorla alakalı en tatlı zamanları yaşıyorsun bende ilk motorumu almadan önce google'da okunmadık sayfa, okunmadık kelime bırakmamıştım. En sonunda regal raptor dd 150 e aldım ve çok memnundum. İnternet'te çok fazla motorlarla ilgili birçok bilgi olmasına rağmen ne kadarı sağlıklı olduğu çok büyük bir soru işareti. Kimisi çok kötülemiş kimisi göklere çıkarmış. Kullanan biri olarak sana şunu söyleyebilirim ki öğrenci olarak cebimdeki para ile alabileceğim en iyi motorsikleti almıştım. 150 cc lik motorlarla uzun yola gidilmez diye çok fazla yorum okumuştum ama bu aile sayesinde motorumu daha iyi tanıdım ve beni cesaretlendirdiler. Yazın 1060 kmlik Marmara turuna çıktım ve motorda en ufak bir sorun yaşamadım. Umarım sen de istediğin motorsiklete en kısa zamanda kavuşursun
    CELİL (24.Şubat.2017) Bunu beğendi.

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Bursadan Furkan aramıza Hoşgeldin..

Caner Gül
    Mekanik Proje Tasarım
     Yamaha XVS950 A Midnight Star
     Ä°stanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1,074
    Beğenilmiş
    898
    Aramıza hoşgeldin furkan,şehirler arası yoldan kastın nereden nereye bilinmez ama yol olan heryere gidilir sıkıntı yok 150 cc bir makineyle yola çıkmayı deneyeceğine 250 ile daha rahat edersin. Tır otobüs derken kardeşim yürürken ki rüzgarda sana etki eder bu kiloda şaka bir yana büyük araçlardan etkilenebilirsin tabi ama bunu kilonla pek bi ilgisi yok o yüzden onu düşünme. Soğuk dediğinde sibiryada değiliz hayatta kalman zor olmayacaktır, ince ama etkili kıyafetler aldığında soğuğuda halledersin
    aycanblmts (24.Şubat.2017) Bunu beğendi.

1
    1
     1
     1
    Beğenmiş
    264
    Beğenilmiş
    200
    Furkan hoşgeldin,en önemli şey istek sen iste yeterki herşeyi yaparsın arkadaşlarımız çok güzel yorumlamış zaten bunlara bide içindeki o motor sevgisini ekle o yazın ortasında rüzgarın sana vurması offf

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)