Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    GorkemSen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görkem Sen
    Öğrenci
     Regal Raptor DD100E
     Konya
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    21

Bulgaristandan Motor Almak

Merhaba herkese şimdi benım fazla bütcem olmadıgı için bu işi düsündüm size sormak istedim bilen gören alan filan oldumu hiç burada gv250 alamadım paraya orada nighstar 1300 alıyoruz böyle bakınca mantıklı geldi ama bir sorun bir sıkıntı olurmu bilmiyorum yorumlarınız için tesekkurler

Buldugum Site:http://www.cars.bg

1TL:0,5BG

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    Bu konuda araştırma yapmıştım. Gürcistan'dan almak için. Burda bi müddet kullandıktan sonra belli bir süre yurt dışında kalması gerekiyor aracın. Ayrıca kendi üstümüze olacaksa siz de yurt dışında belli süre ikamet etmelisiniz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa BULU
    Bilişim
     Regal Raptor DD-150 E2
     Kayseri
    Beğenmiş
    122
    Beğenilmiş
    153
    Merhaba,

Ya burda tescil ettirmek için motorun ağırlığınca vergi, yada orjinal plakasiyla binebilmek için belirli aralıklarla Bulgaristan'a giriş çıkış yapman gerekiyor diye biliyorum. Yine de tam bilmiyorum.

---------------------------------------

Motorcu çocuk değil, Motosikletli Beyefendi diyecekler 😎
    --------------------------

Motorcu çocuk değil, Motosikletli Beyefendi diyecekler 😎

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    Bende bunu çok araştırmıştim cok fazla puskulu var ya vergi verceksin gene burda yada giriş çıkışı var ki cifte vatandaşlığın yoksa burdaki fiyatla ayni fiyata denk geliyor diyelim cifte vatandassin orda ikamet ediyor gözükmen gerekiyor 5 ay civarında daha sonra alabiliyorsun üstüne aldığında cikis falanda yapman lazim belli sürelerde bunları okuyunca vazgecmistim bende daha bilgili olanlar daha iyi yardımcı olacaklardır...
    No fear! No rules! No limit! 8)

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Alıntı GorkemSen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese şimdi benım fazla bütcem olmadıgı için bu işi düsündüm size sormak istedim bilen gören alan filan oldumu hiç burada gv250 alamadım paraya orada nighstar 1300 alıyoruz böyle bakınca mantıklı geldi ama bir sorun bir sıkıntı olurmu bilmiyorum yorumlarınız için tesekkurler

Buldugum Site:http://www.cars.bg

1TL:0,5BG
    Görkem Merhaba;
    Dostum fiyatlar konusunda yerden-göğe haklısın lakin attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmeli Öncelikle bunları turist vizesiyle yapamazsın , çifte vatandaşlığı falan geçtim en az öğrenci vizen olacak ,belirgin bir süre (diğer ülkeler için olsa bişey demek mümkün ama Bulgarsitan farklı , biraz kafalarına göre) orada ikametin olacak, algısı-vergisi ,kılı-yünü vesaire.. Hadi seni canı kadar seven güvenen birini buldun oradan eş,dost,akraba , motoru aldın diyelim yine senenin belirgin bir bölümü motor Bulgaristan'a girecek. Her giriş çıkışında hem buraya hem oraya vergi ödeyeceksin vesaire vesaire.. Yani bu iş hayal.. Sen en iyisi mi acele etmeden bir süre daha biriktir bu kadar riske girip sıkıntı yaşayacağına sorunsuz paşalar gibi bin motoruna bütçeni kuvvetlendirince..
    aycanblmts (20.Nisan.2017) Bunu beğendi.

aycanblmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aycan Balımtaş
    Muhasebe+Sigorta
     Hyosung GV250
     İstanbul - Tuzla (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    3,291
    Beğenilmiş
    1,012
    Gürcistan hayali bizde de vardı. üç beş toplanıp gidecek makinaları alıp gelecektik. Celil başkanın bu konuda bir yazısı var. onu okuyunca hayaller dalgıç oldu.
    CELİL (20.Nisan.2017) Bunu beğendi.
    No medicine like the ride.

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serhat
    Oceangoing watch keeping officer
     DD 150 E2
     Istanbul Silivri
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    21
    Orada okudum mezun oldum. Bildiklerimi anlatayim. Oradan araç getirmek aslında sadece orada yasayan çifte vatandaslara ozgu bir durum. Bizim ogrenciler de aciktan yararlanip getiriyorlar. Orada 3 ay kalip gun toplaman lazim. Yani burada gunum doldu gidip geleyim tekrar burada 3 ay kalabilirim diye dusunup alirsan buraya getiremezsin. Sinirda da birakirsan motora gule gule opucugunu kondur. Uzun lafin kisasi bosver.
    centaur (07.Haziran.2017) Bunu beğendi.

İsmail Kurt
    tiyatro
     regal raptor dd 250 e
     İstanbul-Ümraniye ( Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    67
    Beğenilmiş
    121
    Şimdi şöyle 3 yaşından yasli hic bir.makineyi turkiyeye sokamazsın. Eğer çifte vatandaş isen ve ülkeye kesin dönüş yapacaksan permit miydi neydi öyle bir hak tanıyorlar. Sanırım 25 ve daha yalılarını antika diye satın alabilirsin ama onda da turk devleti alınan makinayı en az 18 bin dolar olarak fiyatlandirip vergilendiriyormus. 1 dolara da alsan 500 dolara da alsan değeri 18 000 dolar devletin gözünde. Ustu var altı yok

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)