Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Ender KADERLİ
    Uzman
     RR-Daytona 250
     İstanbul - Tuzla
    Beğenmiş
    19
    Beğenilmiş
    21

Lastik Değişimi

2 gün önce yağan ince yağmurun jilet haline getirdiği yolda tekerlerimin durumunu bildiğim için epey yavaş seyrederken önümde aniden duran dolmuş nedeniyle kaydım ve yoldaki başka bir araca vurdum. Bir kaç sıyrıkla atlattım kazayı fakat motor için pek aynı şeyleri söyleyemeyeceğim yarın usta fiyat çıkartacak bana ne gelir Allah Kerim(Gidon ciddi şekilde yamuldu, arka fren pedalı kırıldı, bir kaç şey daha var ama en göze çarpanlar bunlar).

Bu kazadan sonra zaten aklımda olan lastik değişimini en ön sıraya aldım. Dünden beri internette bizim motora ait lastiklere bakıyorum fakat ölçülerin anormalliği nedeniyle lastik bulamıyorum doğru düzgün, bulduklarımda da fiyatlar ciddi yüksek. Sizler hangi lastikleri kullanıyorsunuz ? Fiyatlar ne kadar gözüme batsa da canımdan değerli değil elbette kıyacağım paraya gerekirse. Bu arada sadece kendi ölçülerindeki lastiklere bakıyorum biraz büyük ya da küçük bir lastik düşünmüyorum. Varsın 1 ay bekleyeyim lastik için o da dert değil. Zaten Temmuz'da da ilk muayeneme gireceğim.
    Eluh (25.Ağustos.2021), FouL (10.Haziran.2017) Bunu beğendi.

Murat Kemah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat Kemah
    Grafik Tasarım
     RR Daytona
     İstanbul - Fatih (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    325
    Beğenilmiş
    244
    Ender merhaba kardeşim. Öncelikle geçmiş olsun, allah daha büyüğünden saklasın.
    Gidon konusunda kafan rahat olsun. Bağlantı aparatlarını biraz tıraşla her gidonu bizim makineye takabilirsin. Gidon satan bir kaç firma var, n11 den de aratabilirsin, 90 - 150 arası bir şey gidonlar.

Lastik konusuna da gelince ben avon kullanıyorum ancak ölçüleri aklımda değil. Gidip metzeller de alsan yağmurda kayacaksın bilgin olsun. Yağmurun yeni başladığı dakikaları değil de, yolun iyice ıslandığı zamanı seçersen yola çıkmak için daha sağlıklı olur. Lastikler iyice ıslandıktan sonra yol tutuşu artacaktır.
    Guven (12.Haziran.2017), laerrof (12.Haziran.2017) Bunu beğendi.
    Yolun başında müptelaydım, yolun sonunda müptezel.

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Geçmiş olsun dostum.. gidon yamulması doğal bişey o düzeltilir basit.. bir tek arka fren pedalini değiştirdinmi makinada çok bir masraf yok yani.. yeterki sende bişey olmasın.. Yağmurda demekki yeterince yavaş gitmediğini yada ara mesafeni yeterince iyi almadığını düşünüyorum.. hangi lastiği takarsan tak Bahsettiğin yağmur şeklinde kayar.. frenleme mesafeni düşünüp ona göre mesafe birakmak gerekiyor..

ortalama iyi bir lastik çifti 1200 lira civarlarında hatta daha fazlada tutabiliyor..
    laerrof (12.Haziran.2017) Bunu beğendi.

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    öncelikle geçmiş olsun.
    gidon düzelttirilir yenisini almak çok da gerekli değil bence.
    fren pedalını kaynattırabilirsin eğer parça elindeyse. Alüminyum kaynağı yapan yerler yapar.
    lastik konusu çok farklı bir olay. Eğer alabiliyorsan iyi bir lastik al. Fiyatlar çok pahalı bizim ölçülerdeki lastikler için.
    En son olarak 10 000 tl lik lastik de alsan yağmur yağdığı ilk anlarda sabun gibi kayar tekerler. sonrasında ıslak yolda yine de kaygan olacaklardır. iş yavaş gitmene ve fren kullanma konusundaki deneyimine kalır

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Güven ÇİĞDEM
    İşçi
     DD 250 e10 spyder
     Ankara - sincan
    Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    30
    Gecmis olsun ayni kazayi bende yaptim yine ayni hasarlar olustu. Gidonu kendim duzelttim cok zor degil aleminyun kaynak pakpen pencere tamiri yapan yerlerde mevcut olur orda fren pedalini kaynattirabilirsin. En baba motorunu 50 liraya cikarman gerek bu tamirden sonra. Ayrica yagmurlu havada hic bir sekilde motor kullanmamaya calis. Toplu tasim araclarini kullanmaya ozen goster. Fren mesafesi yagmurun ilk yagis ani felan bilmem ben tek bildigim bizim motorlarin suyu sevmedigi yagmurlu hacada arkanda imamla cikarsin yola kafan rahat olur ��������

Ender KADERLİ
    Uzman
     RR-Daytona 250
     İstanbul - Tuzla
    Beğenmiş
    19
    Beğenilmiş
    21
    Hepinize çok teşekkür ederim. Şükür bizde bir şey yok ama can sıkıyor ne olursa olsun usta gidon, fren kolu ve fren merkez bağlantı braketi lazım dedi. Daha önce de kaynak görmüştü fren pedalı aynı yerden kırıldığı için kaynak tutmaz diyor bilmiyorum ne kadar doğrudur ? Gidon yamulmaktan ötürü içeriden de büküldü biraz keşke düzeltme imkanım olsa ya da isterseniz fotoğrafını çekip buraya atayım düzelir mi düzelmez mi siz karar verin

Kaza ile alakalı olaraksa aklımda kalan şu; o kadar yavaştım ki neredeyse arkamdaki araçtan korna yiyecektim 40 km bile değildi süratim motor kaymaya başlayınca da gidonu düzeltmeye çalışırken elim fren ile gaz arasında kaldı ve istemsiz olarak gaz verdim ve haliyle de düzelmedi motor. Vesselam kusurlu biziz ama kötü durumdaki tekerleğimin de payı büyük.

Şimdi tek arzum tamir ve parça için en az maliyeti ortaya koyup lastik için para harcamak.
    CELİL (12.Haziran.2017), FouL (12.Haziran.2017), Guven (12.Haziran.2017), Murat Kemah (12.Haziran.2017) Bunu beğendi.

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serhat
    Oceangoing watch keeping officer
     DD 150 E2
     Istanbul Silivri
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    21
    Büyük geçmiş olsun. Bu tarz küçük kazalarda eklemlerine aldığın darbeler ile uzuvlarını belli bir süre kullanamayabilirsin -kendimden biliyorum. Birşeyinin olmaması güzel.

Yeni başladığım için arkamda bir araç gördüğümde nedense elim gaza gidiyor. E5 te 60-70 le sağ şeritten giderken bile korna yiyordum geçenlerde. Boşver düşecek olan sensin, kurallar çerçevesi içerisinde olmak her zaman iyidir. Tekrardan geçmiş olsun.
    laerrof (13.Haziran.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)