Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Çağlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çağlar şanlı
    İnsan kaynakları müdürü
     regal raptor spider 250-2015 model
     İstanbul / anadolu yakası
    Beğenmiş
    102
    Beğenilmiş
    34

Exclamation 2 haftalik spider hararet ve kismi sorunlar/sorular

Sevgili arkadaşlar, RaptoRRiders ailesi öncelikle hepinize merhabalar.

ben kimseciklere çaktırmadan sıfır ( 2015 model dd250E-10 ) aldım. Akşamları iş çıkışı hem motora alişma hemde pratik babında sürüyorum bazen 15 dakka bazen 30 çok nadir 40 - 45 tabi bunlar molalı bir şekilde oluyor kısacası motoru pek zorladığımı düşünmüyorum

bugun ilk defa sanırım otobana çıktım ve diğer günlerden farklı bir hız hareket vs yapmadım

fakat motorumun hararet ışıgı yandı

inanın motor hakkında ansiklobedi kalınlıgında yazılarınızı okudum. fakat rakamları bilmeden birisi toplama çıkarma yapamaz.
    mükemmel bilgili abilerimiz var ve çok güzel paylaşımları mevcut.

benim anlamadığım birkaç mevzu var başlığı açmışken hepsini tek seferde sormak istiyorum benim gibi yeni motor sahiplerinin merak edeceği konulardır ve bu bir örnek olur diye düşünüyorum.

BAŞLAYALIM

1) evet paramı cebime koydum ve motoru aldım şuan elimde bir motor var
    eee ? ne yapacam ben şimdi?

motoru aldiğim adam ben bütün herşeyini hallettim bin git dedi ? nasıl güveneceğim ? ön fren yağı ( frenin üzerindeki gösterge boş gibi ) nasıl güveneceğim
    yağını nasıl anlayacağım
    suyunu nerden bileceğim
    yani kısacası yeni aldığımız motor ile benim gibi konunun cahili arkadaşlar en düşük Iq seviyesinde neler yapmalıdır desem inanın
    benim gibi binlerce internette arama yapan yeni arkadaşlara hizmet edersiniz.

2) ha bu arada 2 haftalık motor nasıl hararet yapar yahu ?
    3) olmayan bir ses gelmeye başladı motordan bu ön beyin kısmından deponun içinden motorun devrini az bişi zorlayınca tak tak tak bir metal sesi geliyor sizce ne olabilir ( geçenlerde ani ön firen yaptım ondan sonra duymaya başladım ) ve bu ses 2. videste gelirken şimdi 3 de 4 dede geliyor...

resim ekleyeceğim

http://imgur.com/OmK4BY9
    http://imgur.com/wvWnXkt

okudugum kadarıyla bu suyu kontrol et diyorlar pembe gibi su ve hemen hemen yarıya kadar gidonun altındaki su ufak saklı bişey

lütfen yardımcı olun üşendiyseniz sayfayı yukarı taşıyın yada müsait bir ara yazın motor şuan kapının önünde ve hararet ışığı yanıyor nedenini dahi bilmiyorum
    yepisyeni motor

işin garip tarafı 3 motoruz diğerleri hava soğutmalı 150 lik rr
    çocuklar benden 10 yaş ufak ve senin motorun su soğutmalı abi nasıl hararet yapar diyorlar.

onlarda yeni :(

çağlar şanlı
    İnsan kaynakları müdürü
    Beğenmiş
    102
    Beğenilmiş
    34
    2 saat sonra tekrar baktım hala ışık yanıyor..
    /edit
    Sabah baktim isik hala yaniyor ?

Ne yapmam lazim sizce ?
    Konu Çağlar tarafından (02.Temmuz.2017 Saat 11:41 ) değiştirilmiştir.

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    gecmiş olsun. Hararet müşürün bozuk. motorun yeni ve garantisi sürüyordur. doğruca servise git değiştirsinler. gelen seslere de bakıt sonradan problem çıkmasın.

motorun ilk 400-500 km de bakımı olucak serviste yaptır sonrasında 1500 km de olacak

bu bakımları serviste yaptırmassan garanti dışı kalır.
    Çağlar (03.Temmuz.2017), Ömer (03.Temmuz.2017) Bunu beğendi.

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Spyderlarda bazen kadrandan kaynaklanabiliyor o.. Kışın bile bozuk yollardan süratli geçtiğimde, yeni sürmeye başlamış olsam da (sarsıntıdan olacak ki) bazen hararet lambası yanıyor. Bir dahaki sert geçişimde sönüyor. Ali 'nin de dediği gibi hararet müşüründen de olabilir lakin bana kadran gibi geldi.

Bu arada buluşmalara katılırsan aklındaki tüm bu sorulara cevaplar bulursun. Özellikle teknik konular buradan yazarak çözümlenmiyor. Aklında bulunsun..
    alibaba07 (02.Temmuz.2017), Çağlar (03.Temmuz.2017), Can Akkuzuluoglu (03.Temmuz.2017) Bunu beğendi.

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Çağlar,
    selam,
    gönderdiğin resmi incelediğimde; ve makinenin sana nakliye ile gönderildiğinden kaynaklı olbilir.
    1. yedek su depo da su olmadığını görüyorum. Yedek su deponda alttan 2 parmak olacak şekilde hep su olması gerekir. Ve normal su yerine antifrizli su koymak gerekir.Su ilave et ve makineyi çalıştırarak dediğim seviyeye kadar su ilave et. Antifriz bulamazsan temiz bir su ile bu işlemi yapabilirsin. (havalar 40 derece)
    2. makinen soğuk iken aynı şekilde yağ seyiyeni de kontrol et. yağın da eksik olabilir.
    3. mutlaka bir yetkili servise göster.
    4. Grubumuz ile kontak kur ve sohbetlerde detaylar hakkında sorular sor, diğer makineleri incele...
    kolay gelsin.
    Çağlar (03.Temmuz.2017), Can Akkuzuluoglu (03.Temmuz.2017), centaur (02.Temmuz.2017), Ömer (03.Temmuz.2017) Bunu beğendi.
    Konu spue tarafından (02.Temmuz.2017 Saat 16:49 ) değiştirilmiştir.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Çağlar yeni motorun hayırlı olsun, keyifle kullanman dileğiyle.
    En yakın servise götürüp bir kontrol ettir. Ama Süleyman abinin dediği gibi yağ ve suyunu mutlaka kontrol et. Büyük ihtimal yağ ve suyu yok makinenin çok büyük zarar verir motor ve şanzımana, umarım yağsız ve susuz kalmamıştır...
    Çağlar (03.Temmuz.2017), Can Akkuzuluoglu (03.Temmuz.2017) Bunu beğendi.

çağlar şanlı
    İnsan kaynakları müdürü
    Beğenmiş
    102
    Beğenilmiş
    34
    Teşekkür ederim şimdi beşiktaş ali ustaya yolladım motoru o bakımını yapacağını söyledi heralde dahada iyi biyer yok sanırım istda...

çağlar şanlı
    İnsan kaynakları müdürü
    Beğenmiş
    102
    Beğenilmiş
    34
    Ömer teşekkürler dostum,

Su dediğimiz 2. resimdeki yer ise yarıya kadar var yağına baktım yağındada sorun yok. sanırım meşür dedikleri ufak parça ağrızaanmış olmalı yaşaya yaşaya öğreniyoruz çok panikledim motor yeni olunca acaba yapmamam gereken birşeymi yaptım diğe...
    işin garip kısmı fanın çalıştığına hiç tanıklık etmedim...

çağlar şanlı
    İnsan kaynakları müdürü
    Beğenmiş
    102
    Beğenilmiş
    34
    Alıntı spue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çağlar,
    selam,
    gönderdiğin resmi incelediğimde; ve makinenin sana nakliye ile gönderildiğinden kaynaklı olbilir.
    1. yedek su depo da su olmadığını görüyorum. Yedek su deponda alttan 2 parmak olacak şekilde hep su olması gerekir. Ve normal su yerine antifrizli su koymak gerekir.Su ilave et ve makineyi çalıştırarak dediğim seviyeye kadar su ilave et. Antifriz bulamazsan temiz bir su ile bu işlemi yapabilirsin. (havalar 40 derece)
    2. makinen soğuk iken aynı şekilde yağ seyiyeni de kontrol et. yağın da eksik olabilir.
    3. mutlaka bir yetkili servise göster.
    4. Grubumuz ile kontak kur ve sohbetlerde detaylar hakkında sorular sor, diğer makineleri incele...
    kolay gelsin.
    teşekkür ediyorum kontak halinde olmak istiyorum fakat ehliyetim henüz çıkmadı ve ender bulunan ehliyetli motorculardan olmak istiyorum plajka ruhsat işlemlerini hallettim bir ehliyet kaldı kısa sürede görüşmek istiyorum. ( tabi işten güçten fırsat buldukca )

bu bayram tatilinde erikli keşan cıvarında camping yaptım ve raptorridersden 6 motor gördüm peşı sıra geçtiler sanırım bir organizasyon yapıldı her neyse konumuz bu değildi

yedek su deposu derken bu su deposunun birde asıl kısmı mı mevcut ? benim tek gördüğüm su deposu resimdeki yoksa ismimi yedek su deposu ( başka varmı yani )
    pembe gibi bir su var içinde bugun ben ali ustaya beşiktaşa motorumu yolladım.
    dediğin gibi kargoda ufak tefek daha yeni yeni gözlemlediğim sorunlar çıkıyor... ( malesef )
    yağ seviyesini soğukken bakmadım bu ayrıntıyı söylediğin için teşekkürler kullanıp bakmiştım hep

ilgi ve alakanız için sağolun görüşmek üzere.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler