Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

a.Bülent DAYIOĞLU
    YÖNETİCİ/OTOMOTİV
     kanuni caracal 200
     Türkiye/İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

varyatör ayarı

tekrar merhaba dostlarım...

Ben bir scooter kullanıcısıyım biliyorsunuz , aranızda bunu daha önce bilenlerde var zaten..scooterlerin varyatörlarine ayar yapılabildiğini biliyorum , ama ;

as 125 T lerin varyatörlerine ne ölçüde müdahale veya ayar yapılabildiğini bilemiyorum , çünkü orta süratlerde (50-60 Km) makinanın yüksek devirlere çıkmasını istemiyorum , daha rahat çalışması , sakin ve serin olması gerektiğini düşünüyorum..Evet , motor küçük ve beygir gücü düşük olmasına rağmen makinayı hiç zorlamadım ve yormadım.düz yoldaki performansının "biraz daha" yüksek olması için varyatör ayarı yapılabilirmi ?..( tabii bir tarafı yapalım derken başka bir tarafı da bozmayalım)..

evet sayın ustalarım , değerli dostlar , meraklı arkadaşlar !...
    daha önce böyle bir uygulama yapmış olan varsa lütfen fikirlerini yazsınlar, ne kadar hız artışı oldu ? yakıtı muhakkak artacaktır , ne kadar arttı?..yokuş yukarı performansı ne kadar düştü ?..daha sonra varyatörde aşınma sorunları , debreyaj problemleri çıktımı?..

kayış olarak ; daha sağlam veya nitelikli kayış varmı (as 125 T lere uygun olarak)?..Mesela biz otomotivciler bazen söyleriz : şu markanın balataları falanca markaya tıpatıp oluyor falan gibi mesela....
    Eğer varyatör ayarı riskli oluyorsa , (...ki kurcalamak bana da iyi bir fikirmiş gibi gelmiyor) arka tekerleri ve jantları 150 T lerin jantları ve tekerleri ile değiştirebilirmiyiz ? çünkü 150 cc lik scooter ların jantları biraz daha çapı büyük oluyor , hali ile sürat birkaç Km daha artmış oluyor..ne dersiniz ?..
    Takdir edersiniz ki : denemesi bedava değil !..birilerine danışmak lazım !..
    bu arada : ben motorumda tam sentetik 0-30 yağ kullanıyorum , motoun sesi bile farklı , haberiniz olsun !..Biraz pahalı ama öteki yağlar kadar kirlenmiyor hemde yağ bozulmuyor (tek silindirli motor ne kirletecek zaten) tüm yazı o yağla çıkarırsınız !....bilgilerinizi paylaşmayı bekliyorum

saygılar .........

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Valla bülent dayı bizim sitede bildiğim kadarıyla herkes sadece motorun görüntüsünü modifiye eder, motorsal anlamda bir modifiyeye giren yok, scooter kültürü olan arkadaşlarımız varsa anlatırlar artık heralde, ama bence senin soruna cevabı en iyi bir servis verecektir...

foreman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Ulus
    servis şefi
     sym gts 250 evo i
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    bulent dede...
    yıne ıcat pesındesın...
    gel sana bu yaz bı 250 lık alalım...
    gercı sen ıstedıkten sonra bu makınaya da modıfıyenın kralını yaparsın ama degmez derım...
    bı ara gelde bı plan yapalım. olmazsa EPS motoru takarız
    literatürde foreman...
    halk arasında formen...
    dostlar arasında FATİH....

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    dayı kardeş bin işte makinana sağını solunu ne karıştırıyon .. alt tarafı 125 lik makina ne olsun varyatörüne falan hiç bi geliştirme yapamazsın., kayış olaytı ise ölçüsünü biliyorsan kayışçılardan daha hesaplı bulursun .. işte zaten yazmışsın yağını iyi yağ kullan benzininde dinlenmiş ve temiz olsun sonra ver gazı gitsin üzme kendini ...
    haaa daha atik ve kuvvetli bişey olsun diyorsan en aşağı burgman 400 ve muadillerinden aramaya ve araştırma ya başla derim...
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Burgman diyince =8000 ytl eder ama edermi eder.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)