Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

spydx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bülent Kahraman
    Mimarlık
     Kawasaki Zephyr 1100cc
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bence başlarına gelince yanıp yakılıp seni arayacaklardır müslüm baba bence şuan çoğu kişinin ilk motoru olunca motoru kullanırken gidiyormu gidiyor... geri pek ilgilendirmiyor onları ses mi geliyor gelmiyor mu??? nerde tırak sonra vırak vırak bağırırlar neyse bence motorlarımızın 1. sorunlu yeri şanzıman 2. sorunlu yeri radyatör ikiside kötü malzemeden kaynaklı.....
    eski emektar ........34 BH 1032 RR.....
    yeni emektar........34 EBH 31 KWSK.....

yanar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sebahattin YANAR
    Teknik Öğretmen
     Regal Raptor DADYW
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı müslüm baba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar her regalin başına gelen şanzıman kırma probleminden sonra bu konuyu biraz araştırdım, Mustafa ustayla yaptığımız işlem sonucunda bizim motorların şanzıman dişlilerinin ısıl işlemden geçmediğini anladık, yani bu dişlere sertlik ve semente verilmemiş, sertlik dişlilerin sertlik ayarı, sementede bu dişlerin metal yüzeylerine verilen kaydırcılık sağlayan bir kaplama bunlar bizim dişlerde maalesef yok.

Son zamanlarda meydana gelen şanzıman dişli kırma olayları artık kabak tadı verdi aslında 2006 model ve üstü olan motorlarda dişliler biraz daha dayanıklı ama kırıpta değiştirince taktığınız dişliler hamur gibi o yüzden şanzımanları tekrar tekrar kırmaktadır, sökülen her motorun dişlilerini ısıl işlemden geçirmeniz gerekiyor, hatta kırmasını beklemeden söküp dişlere ısıl işlem yaptırmanızda fayda var, yolda kalmak istemiyorsanız birde parça sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız şanzımanlarınızı söktürün dişlileri ısıl işleme verin..
    Merhaba Müslümbey
    Mesajınız dikkatimi çekti. Verdiğiniz bilgiler doğru. Ben Metal İşleri Öğretmeniyim.
    Bu araştırmanıza neden sizin başınıza gelen bir olaymıydı? Yani siz bahsettiğiniz bu ısıl işlemi yaptırdınız mı?
    Danıştığınız Mustafa usta ve sizin bu konuda gerçek bir bulgunuz varsa (ki var) o zaman şu ortaya çıkıyor?
    Bizim motorların gayri ciddi bir anlayışla üretilip montaj yapıldığıdır. Çalışma ömrünün müşteri parasını ödeyip motorunu evine götürene kadar olduğudur. Burda üretici firmamnın ve satıcı firmanın hiç ticari ahlâka uymadığı ortaya çıkar.

Gerçi benim 2005 yılı başında aldığım motor 10 bin km de dişli problemim yok inşallah da olmaz. İnşallah kimsenin olmaz.

Buradan da bu motorların insanların gözünde güvenirliliği ve kalitesi düşecektir. Oldu olacak şanzuman dişlilerini alüminyumdan plastikten yapsalardı da kökünden değiştirseydik. Akıl alcak gibi değil.

Motorun hayati organlarından biri dişliler. Makina teknolojisinde mühendisler bu dişlilerin en iyi şekilde çalışması için hesaplar yaparlar. Bu hesaplara uyulmazsa makina çalışmaz.

Eğer dişliler imal edildikten sonra ısıl işleme tabi ttulup montaj edilecekse bunu da yapmıyorlarsa o imal esnasında ki harcanan emek ve işçilige yazık edilmiş olunur. Bunu niye yapmasınlar ki aklım almıyor.

Yani şunu mu söylemek lazım.
    Kardeşim Burası Türkiye yada Kardeşim Burasi çin

işine geliyorsa al bu motoru. Motoru para ver galeriden al. binmeden ustaya git şanzumanı sök dişlileri tekrar para ver ısıl işleme tabi tut. Topla motoru Arkana bakmadan bin.
    Bence bu motorlar çok müşteri bulacak...! Zaten bizin ülkemizde ticari anlayış "Müşterinin parasını alasıya kadar" Mal müşterinin eline geçtiğinde mesuliyet kabul edilmiyor.

Bu tesbitleriniz için size teşekkür ederim. Heralde çinli arkadaşlar da bu ısıl işlem maliyeti baya bir etkiliyor ki yapmadan bize motor satmışlar.:mrgreen: Yedek parçaları bari ısıl işleme tabi tutup da satsınlar bize... Yedek parçadan kazansınlar.
    Sağlıcakla kalın.
    Ne Ekersen Onu Biçersin.
    Kırmızı DADYW CUSTOM
    ÇANAKKALE - Merkez

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı yanar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Müslümbey
    Mesajınız dikkatimi çekti. Verdiğiniz bilgiler doğru. Ben Metal İşleri Öğretmeniyim.
    Bu araştırmanıza neden sizin başınıza gelen bir olaymıydı? Yani siz bahsettiğiniz bu ısıl işlemi yaptırdınız mı?
    Değerli hocam bende elk mühendisiyim ve çok eski bir motosiklet kullanıcısıyım,eskiden böyle teknolojiler yoktu her şeyi kendimiz yapardık o dönemlerde yedek parça sorunları çok fazlaydı parçaları tornacılarda yaptırırdık ve o zamanlar bu metalleri tavlatırdık yani sertlik verdirirdik ben bu işi o dönemlerden biliyorum, benim şanzıman motor 18 bindeyken ses yaptı bıraktım çekiciyle aldırdım motoru açtık şanzımanın içinden eksik masura rulman çıktı yani koymayı unutmuşlar herkes şok oldu,inanmadılar ama ben hepsini resimlemiştim kıvıramadılar ve garantiden yaptılar.

İşte bu örnek bu motorların ne kadar gayri ciddiyetle yapıldığını ortaya koyuyor, işte bu olay sırasında ben dişlileri incelettim ve sertlik ölçme aletiyle sertliğini ölçtürdüm çok zayıf çıktı japon motorlarıyla kıyaslayarak verdiler sertliği taktık yani yeni dişleri takmadan ısıl işleme tabi tuttuk, şimdi kimse kıramaz bu şanzımanı.

Hocam çinde motosiklet işi çok organize olmuş bir fabrika sadece dişli üretiyor,bir fabrika sadece jant üretiyor ve bu parçalar motosiklet fabrikalarında montaj ediliyor ve bu montajı bir görseniz bir anda yüzlercesi toplanıyor hata yapma olasılığı çok fazla.

Yalnız REGALRAPTORun üretildiği fabrika entegre bir yer yani motosikletin her şeyi aynı çatı altında üretiliyor dolayısıyla bizim motorlar diğerlerine göre çok kaliteli, burada hatayı bizim ülkemizdeki ithalatçı firmalar yapıyor, çinde her kalitede üretim yapılıyor siz kalkıpta ucuza alıp pahalıya satayım dersen bu arızalar ortaya çıkıyor çünkü çinli çok az karla bu üretimi yapıyor siz 1 sent ucuza olsun derseniz adamda dişlileri ısıl işleme sokmuyor ve 15 binde dişlileri kırıyorsunuz,bu iş bu kadar basit, bizim motosikletlerin gümrüğe giriş fiyatları 500-700 ytl dir biz bu motorları 5000 e alıyoruz. Gelde çık işin içinden.

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

tarixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tarık Merttürk
    SMMM
     RR-Class
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Buraya kadar yazılanları okudum , bende yeni bir RR kullanıcısıyım vites değiştirirken bir iki tak tuk yapıyor ( özellikle 1 den 2 ye alırken yada 3 den 2 ye düşerken ) bu süreklilik arz etmiyor , ama 5 vitesten 2 ye alma yada boşa alma gibi şeyler yolda yapmıyorum , yapmamda . Uzun lafın kısası her ne kadar viteslerimizi yerinde kullanırsakda , şanzımana zarar verecek hareketler yapmasakda bu makinede 10.000 den sonra şanzıman problemi her an yaşayabileceğiz demek oluyor . Yanılıyormuyum .?

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı tarixxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buraya kadar yazılanları okudum , bende yeni bir RR kullanıcısıyım vites değiştirirken bir iki tak tuk yapıyor ( özellikle 1 den 2 ye alırken yada 3 den 2 ye düşerken ) bu süreklilik arz etmiyor , ama 5 vitesten 2 ye alma yada boşa alma gibi şeyler yolda yapmıyorum , yapmamda . Uzun lafın kısası her ne kadar viteslerimizi yerinde kullanırsakda , şanzımana zarar verecek hareketler yapmasakda bu makinede 10.000 den sonra şanzıman problemi her an yaşayabileceğiz demek oluyor . Yanılıyormuyum .?
    Öyle her motor şanzıman kıracak diye birşey yok, hor ve bilinçsiz kullanma yüzünden şanzımanda problemler çıkabiliyor, bunların başlıca nedenleri devirine uygun vites değiştirmeme,debriyejsiz vites değiştirme, vites geçmedi diye çıkıp vites kolunun üzerinde tepinme, zincir ayarının sıkı olması, kullanılan yağ gibi nedenler şanzımana zarar verir, bunlara dikkat et.

beykozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali İnaç
    deniz sektörü/enspektör
     250 9E
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Müslüm baba,

Çin üretimi hakkında sana tam katılıyorum.3 ay Çinde Tersanede kaldım ve çalışmalarını öyle iyi bilirimki anlatamam yaşamak lazım.
    1-bu adamlar saat 8 de gelirler ve hepsinde birer kavanoz ve yeşil çay içerler
    2-Kahvaltıları yufkaya sarılmış içi bol sarımsaklı bir şey yerler
    3-Toplantı başlar ve 1 saatten fazla kavga edersiniz yapılcak iş için.Örneğin ön tekerlek vidalarını 20 nm sıkın dersiniz.Yok derler bu 18 nm olucak.biri 15 direği 25 derken 1 saat dolar ve sonuç olarak somun 20nm'ye sıkılr.
    4-Tersane dediğim için,Gemi kum raspası yapılır ve ana güverte toz toprak olur siz bastırırsınız yarın boya yapalım diye.Yok temizlik için sizden 2 gün isterler ve kavga başlar.1 saat sonra ertesi gün için boyayacaklarını söylerler.
    5-Sabah 8 de bir bakarsnız en az 80 kişi gelmişler temizliğe yuhh dersiniz.Bir başlarlar süpürmeye silmeye 25 dakika sonra güverteyi bal dök yala.

Şimdi neden bunları anlattım.Hep söylediğimiz gibi arz ve talep.Ne,nasıl ve ne şekil istersen 1 ssat kavga sonunda yapar bu insanlar ancak birilerinin bastırması gerekli.Örneğin,Sarıkayalar denen firma bu sorunları adam gibi dinleyip cevap vermekten kaçınmasa,bu adamlara kardeşim bu malzemeyi bu şekil yapacaksınız,artçı koltuğunu geniş yapın gibi talepleri yapsa o zaman Sarıkayalar Türkiye'de Tek geçerdi.Ama hep bana hep bana deyip cevapsız bırakırsan vatandaşı o zaman 1 tane motor dahi ihraç edip satamazsınız.
    Regal Raptor hava soğutmalı modeli İngilterede yok satıyor düşünün dist.Bunlar İngiliz kıl aldırmazlar burunlarından.

Daha önceden Sarıkayalar için açtığım konudada belirtmiştim.
    Altan motor Tamer abi,Tüm burgman kullanıcılarını arıyor neden?üretimde kayış soğutmada aksilik görülmüş.Adamlar malzemeyi yığmışlar memleketime,ücret almadan scooterlari arayıp kayış zımbırtısını komple değiştiriyorlar.İşte
    Ali İnaç

BİR GÜN HERKES REGAL RAPTORLU OLUP DOSTLUĞU TADACAK.

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Size bu konuda yıllardır söylediğimi tekrar söylüyorum,çin malı kötü değil,bizim ithalatçılarımız kötü,sadece cep doldurmak için yaptıkları bu iş, onlarında sonunu getiriyor,aynen Sarıkayalarda olduğu gibi.

Çinli 3 kalite mal arasındaki farkı sentlerle değerlendiriyor yani en pahalısını alsan aslında belkide 4bin ytl lik bir malda 30-40 ytl farkeder işte bizim ithalatcımız bu paraya tamah ediyor bizde bu yüzden çekiyoruz.

beykozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali İnaç
    deniz sektörü/enspektör
     250 9E
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı müslüm baba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size bu konuda yıllardır söylediğimi tekrar söylüyorum,çin malı kötü değil,bizim ithalatçılarımız kötü,sadece cep doldurmak için yaptıkları bu iş, onlarında sonunu getiriyor,aynen Sarıkayalarda olduğu gibi.

Çinli 3 kalite mal arasındaki farkı sentlerle değerlendiriyor yani en pahalısını alsan aslında belkide 4bin ytl lik bir malda 30-40 ytl farkeder işte bizim ithalatcımız bu paraya tamah ediyor bizde bu yüzden çekiyoruz.
    Ali İnaç

BİR GÜN HERKES REGAL RAPTORLU OLUP DOSTLUĞU TADACAK.

tarixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tarık Merttürk
    SMMM
     RR-Class
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Demek ki sürüş tekniğimizi ilerletmemiz ve kullandığımız motosikleti iyi tanımamız gerekiyor. Teşekkürler.

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Biz paraya satılan motorcularız, çok paramız olsaydı bu sorunlarla muhattap bile olmayacaktık ve olan sorunlarımızdada kendimize bir muhattap bulabilecektik.

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)