Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Rafet Yıldırım
    öğrenci
     kuba superlight 200
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    79
    çok güzel bir bilgi güzel bir paylaşim

Caner Kent
    Ögrenci
     YOK
     İstanbul - Bostancı ( Anadolu Yakası )
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bu güzel hatırlatıcı bilgilerin içi teşekkür ederim Uğur ERTEKİN. İyi sürüşler.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Biraz evvel misafirlikten döndüm.Orada eşim Motosiklet alacağımdan bahsederek beni şikayet etti dostlarımıza.Hepsi bir ağızdan Motosiklet kullanmanın çok büyük bir risk olduğunu,her gün bir çok kişinin feci can verdiğini,çok iyi ve tanınan Motorcuların dahi bundan kurtulamadığını,Motor da kaportanın insanın kendisi olduğunu,kaza anında idare edilmeyip işimden olacağımı,ailemi düşünmem gerektiğini ve bunlar gibi daha bir sürü laf ederek tüm akşam boyunca beni bunalttılar.Bir süre sonra laf anlatmayı bırakıp,susup sadece onların konuşmasına izin verdim.Onlar konuştu ben dinledim.Canım fena sıkıldı açıkçası.Bu başlığı görüp okuyunca sıkıntımı paylaşmak istedim.
    Mustafa06tr (24.Şubat.2019), Ömer (24.Şubat.2019), Zafer (02.Mart.2019) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Eray akşam seni fena sıkıştırmışlar kullanmayan bunun keyfinide riskinide tam bilemez çoğumuza aynı söylemler yapıldı ama biz hala buradayız sıkma canını her şey olacağına varır
    Eray Aksoy (24.Şubat.2019), Mustafa06tr (24.Şubat.2019), mxsrn (27.Şubat.2019) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,785
    Beğenilmiş
    4,171

Şehiriçi Trafiğinde Motosiklet Kullanımı...

Şu 4 tekerlekliler olmasa bizi sıkıştırmasa risk çok aza iner. Hem herhün onlarca araba kazası oluyor insanlar ölüyor ama kimse araba kullanma demiyor. Bunu anlamak mümkün değil. Uçak kazaları oluyor kurtulan hiç yok ama yinede uçuğa herkes biniyor. Yürümenin bile riskli olduğu ülkemizde motosiklet kullanırken gerekli tedbirleri alıp temkinli olunduğunda riskin çok az olacağını düşünüyorum. Sen söylenenlere kulak asma iyi bir eğitim güzel bir ekipman ve düzgün bir motor ile uzun yıllar sağlıklı bir şekilde motora binersin inşallah.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Akcollu (25.Şubat.2019), CELİL (24.Şubat.2019), Eray Aksoy (24.Şubat.2019), Mustafa06tr (24.Şubat.2019), newmoon06tr (24.Şubat.2019), Raci06 (24.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,882
    Beğenilmiş
    2,323
    Evet hepimiz bu turden kuşatmalarla karşılaşıyoruz. Bizi sevenlerde kendi açılarından haklı. Bize düşen riski azalracak tüm tedbirleri alıp hayalimizden vazgeçmemek.
    Bizim tarzımız en düşük risk grubunda. Bizde riski daha da azaltmak iöin guvenli surüşten odün vermeden yolumuza devam edeceğiz.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Akcollu (25.Şubat.2019), CELİL (24.Şubat.2019), Eray Aksoy (24.Şubat.2019), Mustafa06tr (24.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray akşam seni fena sıkıştırmışlar kullanmayan bunun keyfinide riskinide tam bilemez çoğumuza aynı söylemler yapıldı ama biz hala buradayız sıkma canını her şey olacağına varır
    Alıntı erkopaşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu 4 tekerlekliler olmasa bizi sıkıştırmasa risk çok aza iner. Hem herhün onlarca araba kazası oluyor insanlar ölüyor ama kimse araba kullanma demiyor. Bunu anlamak mümkün değil. Uçak kazaları oluyor kurtulan hiç yok ama yinede uçuğa herkes biniyor. Yürümenin bile riskli olduğu ülkemizde motosiklet kullanırken gerekli tedbirleri alıp temkinli olunduğunda riskin çok az olacağını düşünüyorum. Sen söylenenlere kulak asma iyi bir eğitim güzel bir ekipman ve düzgün bir motor ile uzun yıllar sağlıklı bir şekilde motora binersin inşallah.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Alıntı Raci06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet hepimiz bu turden kuşatmalarla karşılaşıyoruz. Bizi sevenlerde kendi açılarından haklı. Bize düşen riski azalracak tüm tedbirleri alıp hayalimizden vazgeçmemek.
    Bizim tarzımız en düşük risk grubunda. Bizde riski daha da azaltmak iöin guvenli surüşten odün vermeden yolumuza devam edeceğiz.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesinlikle haklısınız.Annem bile bugün "Motor alırsan hakkımı helal etmem" diyor bana."Yok artık abartma Annem" deyip geçiştirip konuyu kapattım.Bu tip insanlar yanlış bilgi ve medya dolayısıyla oluşan kötü algı sebebiyle bu tarz tepki veriyorlar.Tepkilerinin ardında hep sevdiklerini koruma içgüdüsü yattığını bildiğimden kızmıyorum.Ama insan ister istemez bunalıyor.Bu iş şuna benziyor;

İleri seviyede fitness ve vücut geliştirme yapıyorum.Gerekli mineralleri alabilmem için günlük 4 kilo kırmızı et,3 kilo ıspanak gibi abartılı miktarlarda yiyecek tüketmem gerekir.Bu mümkün olmadığından dolay gıda takviyesi dediğimiz "Supplementler" den takviye alıyorum.Protein tozunun içeriğini bilmeyen işi steroid'e bağlayıp "Aman bu işin şakası yok.Kalp krizi geçirip ölürsün" diye hemen korkuya kapılıyor.Protein tozu dediğimiz Whey tamamen peynir altı suyundan imal edilmektedir.Bu dostlarımız herhangi bir süpermarkete gidip bebek mamalarına baktıklarında istisnasız hepsinin içeriğinde aynı maddenin bulunduğunu görebilirler.Medyada yapılan haberler bir çok konuda bilinçsiz olup milleti önyargılar ile doldurmakta.
    CELİL (24.Şubat.2019), Raci06 (25.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz evvel misafirlikten döndüm.Orada eşim Motosiklet alacağımdan bahsederek beni şikayet etti dostlarımıza.Hepsi bir ağızdan Motosiklet kullanmanın çok büyük bir risk olduğunu,her gün bir çok kişinin feci can verdiğini,çok iyi ve tanınan Motorcuların dahi bundan kurtulamadığını,Motor da kaportanın insanın kendisi olduğunu,kaza anında idare edilmeyip işimden olacağımı,ailemi düşünmem gerektiğini ve bunlar gibi daha bir sürü laf ederek tüm akşam boyunca beni bunalttılar.Bir süre sonra laf anlatmayı bırakıp,susup sadece onların konuşmasına izin verdim.Onlar konuştu ben dinledim.Canım fena sıkıldı açıkçası.Bu başlığı görüp okuyunca sıkıntımı paylaşmak istedim.
    Hikaye çok tanıdık geldi
    Geçer...

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (24.Şubat.2019), Eray Aksoy (24.Şubat.2019), Raci06 (25.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,326
    Beğenilmiş
    3,353
    Kesinlikle haklısınız.Annem bile bugün "Motor alırsan hakkımı helal etmem" diyor bana."Yok artık abartma Annem" deyip geçiştirip konuyu kapattım.Bu tip insanlar yanlış bilgi ve medya dolayısıyla oluşan kötü algı sebebiyle bu tarz tepki veriyorlar.Tepkilerinin ardında hep sevdiklerini koruma içgüdüsü yattığını bildiğimden kızmıyorum.Ama insan ister istemez bunalıyor.Bu iş şuna benziyor;
    Buna çözüm olarak benim yaptığım alacağım motoru göstermek oldu. Kalıbını tipini görünce bir yumuşama oluyor.

İnsanların kafasındaki motorcu şablonu 2 tane biri kuryeler gibi ne yaptığı belli olmayan sürüş ve yüksek kaza ihtimali diğeri ise çeteci vurdulu kırdılı harley tipi motorlular.

Bizim motorları görende bir yumuşama oluyor ama eğer kullanıcıda serserilikte yoksa alsın ya heves deyip seslenmiyorlar.

Ya da en basit alınacak sonra herkesin haberi olacak

Mehmet A.
    CELİL (24.Şubat.2019), Eray Aksoy (24.Şubat.2019), Raci06 (25.Şubat.2019) Bunu beğendi.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

Mustafa Bozkurt
    Emekli
     Yok
     Ankara
    Beğenmiş
    67
    Beğenilmiş
    28
    Eray kardeşim selamlar... bende seninle aynı durumdayım ehliyet im yok,(eğitimlerim devam ediyor)motorsikletim yok, evde muhalefet vardı, Vardı diyorum çünkü evdeki muhalefet kalktı bunu nasıl sağladığımla ilgi kısaca birşeyler paylaşayım umarım sende de faydalı olur. İlk olarak motorsiklet heycanını, arzunu, tutkunu muhalif yakınlarına belli etmeyip soğuk kanlı bir tavır sergilemek, insanın heycanlı bir tavır sergilemesi tehlikeli bilinen motosiklet konusunda güvensizlik ve endişe yaratabiliyor . İlk hedef olarak ehliyet almayı belirlemen, motosiklet konusu açıldığında günümüzde ehliyet almanın zor olduğunu çok iyi bir eğitim alındığında bile ehliyet sınavından geçilemediğini söyleyip, daha bakalım sınavı geçebilecek miyim deyip konuyu kapatabilirsin. Birde motosiklet gurubuna üye olduğunu bu gurubun sadece chopper tarzı motosiklet kullandığını bu tür motosikletlerin hız yapmaya uygun olmadığını, gurup daki tecrübeli arkadaşlardan bilgi aldığını, çoğunlukla onlarla birlikte toplu sürüş yapacağını, güvenli sürüşe çok önem verdiklerini ekipmanlar da eksik ve en ufak bir hata olduğunda sürüş yapmaya izin vermediklerini ,hatta chopper motora reyzing kask ile bindiklerini söyleyebilirsin.
    CELİL (25.Şubat.2019), endroad (26.Şubat.2019), Eray Aksoy (02.Mart.2019), erkopaşa (25.Şubat.2019) Bunu beğendi.

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)