Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 19 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 189 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573

Talking Darülaceze Ziyareti (18 Ocak 2009 Pazar)

Sevgili dostlar,

18 Ocak Pazar günü Darülaceze’yi ziyarete gidiyoruz.

Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Bu nedenle bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletin öncelikli görevleri arasında ancak bizlerde yaşlılarımıza gereken saygı ve sevgiyi göstermeliyiz. Onların tek isteği HATIRLANMAK VE SEVGİ. İşte bu nedenle yaşlılarımızı ziyaret ederek bir nebze de olsa yalnızlıklarını paylaşmak zor bir şey değil.
    Unutmayalım ki zaman çok çabuk geçiyor yarın öbürgün ne olacağımız hiç belli değil.

Amacımız sadece, kuru kuruya ziyaret değil, ziyarete gittiğimiz, toplumumuzun temel taşları yaşlılarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına elimizden geldiğince destek olabilmektir.

Biliyorsunuz ki, Darülaceze bağışlarla ayakta duran bir kurumdur. Orada emekli maaşıyla hayatını idame edenlerin yanında hiçbir geliri olmayan yaşlılarımız da sadece yardım ve ianelerle hayatlarını devam ettirmektedirler. Bunun için, biz Raptorriders ailesi olarak ziyaretimiz sırasında elimizden geldiğince ihtiyaç karşılayabilecek armağanlarla gidip yaşlılarımızın mübarek ellerini öpüp onların hayır dualarını alacağız…

Darülaceze yetkilileriyle yaptığımız görüşmede ziyaretçi sayısı 9’u geçtiğinde izin alarak ziyaretin gerçekleştirilebileceği belirtildi; biz bu izni aldık. 2 katı ziyaret edebileceğimiz ve bu iki katta toplam 172 kişi olduğu belirtilmiştir.

Yaşlılarımızın en çok ihtiyaç duydukları unsurların iç çamaşırı, termal içlikler, terlik-çorap, bayanlar için tülbent gibi temel ihtiyaçlar oldukları belirtilmiştir.

Çocuklar için, kapsamı çok geniş olduğundan, özellikle bir ihtiyaç malzemesi belirtilmemiştir.Bu nedenle elinizde kullanılmamış yada çok az kullanılmış çocukların yararlanabileceği ne varsa (kıyafet , ayakkabı, oyuncak, 3-6 yaş grubu için kitap) , bunları da bu vesileyle en güzel şekilde değerlendirme imkanı bulabilirsiniz

Bu durumdan yola çıkarak toplu satın alımın daha uygun fiyatlarla olacağı varsayımıyla satın alım işini toplu yapmaya karar verdik. İsteyen tüm arkadaşların verebileceği gönüllerinden kopan tutarlardan oluşacak meblağla satın alımlarımızı gerçekleştireceğiz. Satın alım işinde bize yardım edebilecek (indirim yapabilecek toptancı-perakendeci tanıdığı olan ) tüm arkadaşlardan destek bekliyoruz. Satın alım yapıldıktan sonra faturası alınacak ve sitede ibraz edilecektir.

Konu başlığı açılmadan önce bu konuyu uzun uzun konuşup hazırlıklar konusunda bir miktar mesafe aldık. Hediyelerin annemize, babamıza verilecek titizlikte olmasının uygun olacağını düşündük ve kullanılmamış, sıfır malzemeler olmasını uygun gördük. Sevgili Alper (Kaanka) kardeşimiz, kutusunda 70 parça kışlık-mevsimlik giyecek yardımı yapacağını söyledi. Değerli eşi Filiz, çalıştığı şirketten 300 YTL para toplamış bu amaç için. Bu, bizim için gayet motive edici bir başlangıç oldu. Devamının aynı hızla olacağını ümit ediyoruz.

Bu arada meblağ konusu tamamen olanaklarla sınırlı tabii ki. Yapılacak yardımlar için 5 YTL’de 1000 YTL’de aynı amaca hizmet edecektir, bu konuda sıkıntı olmasın, rahat olalım. Bir kişinin 100 YTL vermesinden ziyade 10 kişinin 10’ar YTL vermesi daha anlamlı olacaktır; daha çok katılımcı bu ulvi harekette pay sahibi olacaktır.

Dediğimiz gibi para yardımı yerine kendi satın alımlarınızı kendiniz yapıp toplu gezimizde bunu kendiniz de gerekli yere verebilirsiniz… Ancak sizden ricam, böyle olacaksa da bunun bilgisini bize söylemeniz. Çünkü listemizi sürekli güncelleyeceğiz.

Destek veren tüm aile bireylerine teşekkür ederiz…

Raptorriders Site Yönetimi

Katılım Listesi

1- aidikurt
    2- carvalho
    3- kaanka +Filiz
    4- ugurcuk
    5- Honey
    6- Uzay
    7- mojo +rakursi
    8- RızaHoşgör
    9-yenikoylu_ua+yenikoyluartçı
    10-ozi
    11-ilkerkoparal
    12-Rassos
    13-Perioğlu
    14-HAkkı (maddi)
    15-Doğan
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

ugurcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

uğur akyay
    Halkla İlişkiler
     R1150GS
     İstanbul - Ümraniye (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    benide yaz canım oraya yardımlar motorla taşınmazsa ben araç temin edebilirim kangoo yada ford transit
    250 dd e9-b 2007-2009
    F650 "99 2009-2010
    FZS600 "03 2010-2013
    DL650 "05 2013-2014
    R1150GS ''00 2014-...

HONEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bulent Bal
    Turşucu
     VARADERO
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    + 1

Sevgili Filiz ve kaanka ya gösterdikleri hassasiyet için teşekkürler Filiz 10 numara, kaanka 9 numara insanlar

Bu hayırlı organizasyon için emeği geçen tüm arkadaşlarada ayrıca teşekkürler

Maddi ve manevi olarak bende katılmak istiyorum

RızaHoşgör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RIZA HOŞGÖR
    Serbest Meslek
     RR 2007
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Organizasyon için emeği geçenlere teşekkür. Saatınıde belirtirseniz sevinirim,malum oyun nedeniyle 14 den önce kıpırdayamıyorum.
    DİKİLİ BİR AĞACINIZ VARMI?

rakursi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gülay bahar bayraktar
    raporlama uzmanı
     suzuki M800
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hepinizle gurur duyuyorum arkadaşlar
    bi alkış istiyorum sizin için

mojo ve rakursi olarak listeye adımızın yazılmasını rica ediyorum
    adminim

ben de çalışmalara başlıyorum

Uzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uzay
    Bilg. Müh
     Xevo 400
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Ohh be. En zor işi, "organizasyon"u birileri yaptı da ben de hazıra konabildim
    Çok teşekkür ederim ve tebrik ederim. Beni de listeye yazın lütfen. İnşallah bir sorun çıkmaz da sözümden dönmüş olmam.

Ben de facebook otomatikmandalina grubuma yazayım bakayım ne çıkacak :D

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Arkadaşlar umarım herkez bu konuya hassasiyet gösterir ve çok güzel bir organizasyonla ziyaretimizi tamamlarız.
    Öncelikle çalışmaları için Selçuk kardeşime çok teşekkür ediyorum ve aynı hassasiyeti gösteren site yöneticimiz Alper'e. Hepiniz çok özel insanlarsınız gerçekten....
    Ayrıca yukarıda yazmamışlar sanırım diyer dost sitelerle de ortak bir çalışma yapılıp katılım sayısının artırılması hedeflenmektedir.....

kıvılcım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kıvılcım
    Serbest Meslek
     regal bmw
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    helal olsun alperim ve tüm emegi geçecek kişilere inşallah 4x4 bir organizasyon olacagına inanıyorum hepinizi çok seviyorum saygılar

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Alıntı RızaHoşgör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Organizasyon için emeği geçenlere teşekkür. Saatınıde belirtirseniz sevinirim,malum oyun nedeniyle 14 den önce kıpırdayamıyorum.
    bulusma yeri bulusma saatı ılerleyen gunlerde belırlenecektır Rıza abi.
    Merak etme herkese uygun bır saat olması konusunda ozen gosterıcez.Uygun gun olsun dıye zaten pazar gununu sectık.
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı aidikurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulusma yeri bulusma saatı ılerleyen gunlerde belırlenecektır Rıza abi.
    Merak etme herkese uygun bır saat olması konusunda ozen gosterıcez.Uygun gun olsun dıye zaten pazar gununu sectık.
    Darülaceze'de ziyaret saati 10.00 ile 16.00 arası bu saatelerden uygun olana randevu alınır büyük ihtimaller....

Sayfa 1 Toplam 19 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)