Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573

1967 Bmw R69 S

ŞASE
    Kasa: Çiftl tüp kafes
    Teker Açıklığı: 1415 mm
    Sele Yüksekliği: 724 mm
    Ön Teker: 89 mm x 18"
    Arka Teker: 89 mmx 18"
    Ön teker: 198mm balatalı kampana
    Rear Brakes: 198mm balatalı kampana
    Ön Süspansiyon: Teleskopik çatal
    Arka Süspansiyon: İki damperli , ayarlanabilir önyüklü
    Ekipmanlar: Hız Saati, Devir Saati

MOTOR
    Motor Tipi: Boxer
    Motor Hacmi: 593cc
    Silindir Başına Sübap: 2
    Sıkıştırma Oranı: 9.5:1
    Emme: 26 mm boğazlı çift karbüratör
    Ateşleme: Bosch magneto
    Marş: Ayakla
    Yağlama: yok
    Soğutma Sistemi: Hava

ŞANZUMAN
    Debriyaj: Kuru
    Vites Sayısı: 5
    Aktarma: Şaftlı :okk:

PERFORMANS
    Akü: 6V 16AH
    Güç: 42HP @ 7,000rpm
    Ağırlık: 205 kg
    Tork: yok
    Son Sürat: 165 kph :okk:
    0-100 hızlanma: 7.60s :okk:

[YOUTUBE]VHlAwMcGBNw[/YOUTUBE]
    Aynı dönemlerde üretilen 500 cc'lik R50 serisi motorlar 26 HP güç üretirken R69S, BMW'nin 600cc'lik ilk R60 serisini 618001 motor no'suyla hattan indirdiği 1956 yılından bu zamana üretilen 35000'den fazla R6x serisi motor içinde 42 HP ile en güçlü serisi. 9 sonekini alması ise motorun modifiye olduğunu, S motosikletin "Sport" serisi olduğunu vurgulamak için. O yıllar için ulaştığı 165 kph'lık sürat ve hızlanması, bu motoru kullananlara "serseri motorcu" ünvanı verilmesini haklı kılıyor!
    Görmeye alıştığımız sepetli modelin aksine tam bir yol canavarı olarak yapılmış bu makine. Zaten standart modelinde verilen siyah renginin aksine, kırmızı rengiyle tam bir heyecan makinası olduğu vurgulanıyor.
    BMW'nun 1930'lu yıllardan beri kullandığı kendi patenti olan yağlı teleskopik ön çatalın aksine, R60 modellerinde tasarımcısı Ernest Earls'e atfen Earls çatalı olarak adlandırılan üç noktadan bağlantılı amortisör sistemine geçilmiş. Bu teknoloji ön frenin sıkılması sonucu öne doğru olan yığılmayı tüm araç gövdesine yayarak aracın frenleme ve dönme esnasında dengesini arttırmaktaydı. 1970 yılına kadar kullanımına devam eden bu teknoloji, günümüzde BMW'nin GS serisi motorlarında halen başarıyla kullanılmaktadır.
    O yılların yenilikçi uygulaması olan şaftlı aktarım, dönemin BMW motorlarında hemen hemen her motorda kullanılmaktaydı.
    Debriyajın kuru tip olması sayesinde, debriyajda yüksek verim elde etmek mümkün olmuş ve Amerikalı rakiplerinin aksine çok daha yumuşak bir vites geçişi elde edilebilmiştir.
    Aracın tek olumsuz özelliği olarak frenleri görünse de o günler için tatminkar frenleme performansı elde edilebiliyordu.
    Son olarak, sonunda Neslihan'ın binebileceği bir motor bulduğum için mutluyum :P
    Kaynaklar:
    http://re3.yt-thm-a02.yimg.com/image/25/m8/3994173889
    http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_R60/2
    http://www.motorcycleclassics.com/mo...s.aspx?id=6432
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yasin MISIR
    Bilgisayar Mühendisliği
     Yamaha Dragstar XVS 650A
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bunun teksilindir olanı var bende helikopter gibi valla

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    valla yasin kardeşim benım oturdugum sıtede bunun siyahından bır tane var sahıbıyle konustum motor hala sapasaglam tık demeden gıdıyor valla
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

rüzgardede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

necati turan
    müh.
     RR Class
     Antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Genç arkadaşım; Sana çok teşekkürler. Beni gençlik günlerime götürdün. Bu şekilsiz merete nasıl aşık olduğumuzu bilemezsiniz. Gözümüze kız gibi görünürlerdi. Bir arkadaşım askere giderken satmıştı. Üzüntümü anlayınca hemen alıcıyı bulduk. Boyacıda. O güzelim kuzgunu boyalı kuşa (kırmızıya) çevirmişti adam. Tuğrul (Rahmeti eksilmesin) boya parasını da verip orada geri aldı. Boyacıya da ''- Bunu eski rengine çevir, bu arkadaşım gelip alacak.'' dedi. Bir otomobil fiyatı bu alet o zaman. Bende para yok,olmaz desem de, ''- Askerde harçlığımı gönderirsin olur biter.'' diyerek beni susturdu. Bizim zamanımızda arkadaşlıklar böyleydi... Ne mutlu bana ki o güzellikleri yaşadım.Yerin nur olsun canım arkadaşım... (Özür dilerim genç dağıttım..)
    Neco

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Necati abi, dostluk adına öyle bir yaşanmışlık anlattın ki, imrenmemek elde değil.
    Merhum arkadaşınız nur içinde yatsın.
    yol yapalım yol

harun çelik
    ızgara
     ragal raptor dd250 9-b
     denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    hastasıyımmmm:D
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme.....

harun çelik
    ızgara
     ragal raptor dd250 9-b
     denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    bende 1971 ford 17m rs hardrop var bilenler bilir... makaslı ve acayip keyifli bi arabadır... bu bmw ile sesleri aşşaa yukarı aynııı, helikopter gibi :D
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme.....

FIRAT
    TEKNIK PERSONEL
     350 spyder
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı rüzgardede Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genç arkadaşım; Sana çok teşekkürler. Beni gençlik günlerime götürdün. Bu şekilsiz merete nasıl aşık olduğumuzu bilemezsiniz. Gözümüze kız gibi görünürlerdi. Bir arkadaşım askere giderken satmıştı. Üzüntümü anlayınca hemen alıcıyı bulduk. Boyacıda. O güzelim kuzgunu boyalı kuşa (kırmızıya) çevirmişti adam. Tuğrul (Rahmeti eksilmesin) boya parasını da verip orada geri aldı. Boyacıya da ''- Bunu eski rengine çevir, bu arkadaşım gelip alacak.'' dedi. Bir otomobil fiyatı bu alet o zaman. Bende para yok,olmaz desem de, ''- Askerde harçlığımı gönderirsin olur biter.'' diyerek beni susturdu. Bizim zamanımızda arkadaşlıklar böyleydi... Ne mutlu bana ki o güzellikleri yaşadım.Yerin nur olsun canım arkadaşım... (Özür dilerim genç dağıttım..)
    Ben bunun üzerine hiçbir şey diyemem artık...Bizde arkadaşımız dostumuz var diye seviniyoruz...Ruhu şad olsun...Herşeyin eskisi güzel be...
    "Lone Wolf...No Club..."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)