Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Müslümcü Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ömer
    öğrenci
     yok
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Smile Mondial 100 UKH Cup

Selamlar ben Ömer.Yaşım 19.Abilerim mondial 100 uhk almayı düşünüyorum.Kullanmış olan varmı aranızda.Biraz araştırdım yakıtı çok tasarrulu fakat şasi kırması ve titreşimiyle sorunlu olarak gözüküyor.Sizlerden yorum bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Tanju Mayda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tanju Mayda
    Fotoğrafçı
     RR DD 150 E2
     Babaeski
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Hoşgeldin Ömer,

Regal Raptor aldıktan sonra stüdyonun önünde duran Mondial 125 ZN ye binmez oldum.Çünkü RR nin sürüş keyfini asla bulamıyorum onda hatta bindiğim diğer motorlarda da.Sana şiddetle bir RR tavsiye ederim tabii gönlünde chopper bir makina varsa.

Bu arada bendeki Mondial i satmayı düşünmüyorum.Arkadaşlar sağa sola gitmede kullanıyorlar.
    Ölümle yaşamın tam ortası
    yani
    SIFIR NOKTASI

ömer
    öğrenci
     yok
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tanju abi çok sağol fikirlerin için;
    Fakat abi gerçektende aşırı derecede chopper hastalığım var ama öğrenci olduğumdan 2-3 sene gibi bir süre düşük cc motor kullanmayı düşünüyorum.Hem yakıt tasarrufu,hem parça fiyatı olsun.100 lük secmemin bir nedenide vergisinin olmaması ve acemilik atmak için ideal bence.Bir RR motor başlangıç için fazla gibi geliyor.Normalde mobilet kullanıcısıyım.Yavaşça yükselmek istedim

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Alıntı Müslümcü Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanju abi çok sağol fikirlerin için;
    Fakat abi gerçektende aşırı derecede chopper hastalığım var ama öğrenci olduğumdan 2-3 sene gibi bir süre düşük cc motor kullanmayı düşünüyorum.Hem yakıt tasarrufu,hem parça fiyatı olsun.100 lük secmemin bir nedenide vergisinin olmaması ve acemilik atmak için ideal bence.Bir RR motor başlangıç için fazla gibi geliyor.Normalde mobilet kullanıcısıyım.Yavaşça yükselmek istedim
    Sevgili Kardeşim; tecrübem var diye yazmıyorum değerli ustalar sana zaten gerekli tavsiyeleri verecektir. Ben sadece paranı çöpe at istemediğim için yazıyorum. Elbette diğer motorsikletlere yada markalara hakaret ettiğim yok fakat öğrenci olduğunu belirtmişsin ve öğrencinin her zaman imkanları maalesef kısıtlıdır. Ben bundan 3 ay önce 250 cc RR Spyder aldım ve motor konusunda sıfır tecrübe idim(Sen mobilete falan binmişsin ,benden tecrübelisin yani RR seni korkutmasın, ilk bakışta en çekinilen model olan Spyder bir kez kullanıldıktan sonra resmen bağımlılık yapıyor.. 100 cc demişsin vergisiz diye.. Vergisi zaten arabalarınki gibi değil ve on paket sigara parasına denk geliyor dostum. Diğer markalardan bir 100cc almak yine senin tercihin fakat daha bir ay geçmeden seni kesmeyecek ve yetersiz gelmeye başlayacak.Yaşadığım yerde bir polis memuru arkadaş farklı bir markadan 150 cc aldı ve trafikte yanyana geldikçe RR me bakıp ızdırap çekiyor

Yanlış anlama bundan yada RR den bir kazancım yok. Ben sadece eğer imkanın varsa biraz zorlayıp en azından bir 150 cc RR almanı şiddetle tavsiye ederim. Trafikte,ışıklarda bir RR ile karşılaştığında ızdırap çekmeni istemem.. Şimdiden Allah hayırlısını nasip etsin..

ömer
    öğrenci
     yok
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sevgili "centaur" abim.Gerçektende tecrübeli bir şekilde konustun cok sağol.150 cc bir Regal Raptor alayım en iyisi.Ama mobiletinde yeri başka bilirsin abi Biraz para toplamam geç olur ama geç olsun iyisi olsun dimi Gerçi sizin için düşük artık 150 lik motor ama benim için iyi.Görünüşüde güzel.Peki bu seri hakkında neler düşünüyorsun abicim ? Çok sağol Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin...
    Konu Müslümcü Ömer tarafından (05.Haziran.2014 Saat 00:08 ) değiştirilmiştir.

Tanju Mayda
    Fotoğrafçı
     RR DD 150 E2
     Babaeski
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Ben 150 cc RR kullanıyorum ve oldukça da memnunum.

150 cc RR ler hava soğutmalı, diğer 250 ve 350 cc ler ise su soğutmalıdır.Hiç durmadan 200-300 km yol katedeceğim diyorsan tabiiki su soğutmalı yani radyotörlü olanları tercih etmelisin.Ancak yok ben yorulurum, belim ağarır diyorsan 50-100 km de bir mola vereceksen 150 cc ilede uzun yollar katedebilirsin.

Vergiden bahsediyorsun.Yıllık 80 tl. ve 2 taksitde ödeyebiliyorsun vergi dairesine.

Sürüş keyfi mükemmel.RR kullandıktan sonra zaten başka bir motora binmek dahi istemeyeceksin.
    yani
    SIFIR NOKTASI

ömer
    öğrenci
     yok
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Aynen abi 100 km durmadan gitmem.İllaki dinlenirim.O kadar usta değiliz sizin gibi Tek sıkıntı o parayı toplamak.2009 modelleri 2.500 tl civarı.Artık bekleyecez napalım.Peki bunların yakıtı nasıldır abi ?

Tanju Mayda
    Fotoğrafçı
     RR DD 150 E2
     Babaeski
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Km de 130 ila 150 krş arasında değişiyor.Şehiriçi tek, şehiriçi artı ile, şehirlerarası tek veya artçı ile gibi değişiyor her motorda olduğu gibi.
    yani
    SIFIR NOKTASI

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)