Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 10 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu
Toplam 115 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dd 150e-2

halil beydilli
    grafiker
     yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil bizlerde 250cc öneririz çünki en başta 150cc kısa sürede sana yetersiz gelir makinayı değiştirmek istersin zarar edersin
    sonra 150cc ler hava soğutmalıdır yoğun trafikte yazın motoru şişme yapabilir
    250 cc ler radyatörlü su ve fan soğutmalı her türlü şehir içi şehir dışı sorunsuz gider
    150 cc 100 km de 3 litre gibi yakar 250 cc ler 4 litre gibi yakar

Hocam sen demişsinya kısa sürede sana yetersiz gelir diye. işte neden yetersiz gelir. motora alıştıkça biraz daha hız yapmak mı isterim ? daha hızlı kalkış yapmasını mı isterim en çok merak ettigim bu neden bana yetersiz gelir ? 4000 den fazla bi bütçem yok almışken sıfır bi motor olsun istiyorum ikinci ele güvenemiyorum beni yarıyolda bırakırsa bi sıkıntısı varsa yine bana masraf çıkarırsa diye düşünüyorum. tamam temiz 2 . el motor vardır ancak o temiz ikinci eli bulmak sorun.. şimdi ikinci el satan adam sölermi motorda şu problem var diye , sölemez herkes satmak için motorunu över . sonra elimde patlamasın

HannibALGan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı eragonist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sen demişsinya kısa sürede sana yetersiz gelir diye. işte neden yetersiz gelir. motora alıştıkça biraz daha hız yapmak mı isterim ? daha hızlı kalkış yapmasını mı isterim en çok merak ettigim bu neden bana yetersiz gelir ? 4000 den fazla bi bütçem yok almışken sıfır bi motor olsun istiyorum ikinci ele güvenemiyorum beni yarıyolda bırakırsa bi sıkıntısı varsa yine bana masraf çıkarırsa diye düşünüyorum. tamam temiz 2 . el motor vardır ancak o temiz ikinci eli bulmak sorun.. şimdi ikinci el satan adam sölermi motorda şu problem var diye , sölemez herkes satmak için motorunu över . sonra elimde patlamasın
    Benden sana bi tavsiye. üzerinde 1000 lira daha koy hyosung gv-250 al. Sonra istersen avustralyaya git
    Satın Alınmayacak Şey Yoktur; Yeter ki İYİ FİYAT Ver!...

halil beydilli
    grafiker
     yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı HannibALGan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim motorum 1500km'de şuan bakımda olduğundan kullanamıyorum :(

150'likle 100km yolda 4 ile 4,5 litre filan yakar. oda km başına 15-17 kuruşa filan tekabul ediyor.

Titreşim göreceli birşey. Eğer daha önceden Cup veya scooter kullandıysan sana hiç titremiyormuş gibi gelecek ama japon bi motor tecrüben varsa bu makina sana 2 tekerlekli salıncak gibi gelecek. Zaten o sarsılma hissi 10-20 km yol yapınca vücut alıştığından kayboluyor.

Ayakların uyuşabilir. Tabi sabah kontağı açıp gece yarısına kadar yol yaparsan

Bana kalırsa da 250'lik makinayı seç derim. Çünkü güç açısından çok bariz fark var. Mesela 150'lik regalle çok uzun süre 100km hızla sürüş yapamazsın. 70-80 idealdir. Ancak 250'lik makina için 100km zor bir hız değildir.

Ben motorumu İzmir'de belkahve yokuşunda kullanıyorum. Tek başıma gidip gelirken hiç bir sorun yok. Gayetde kuvvetli çekiyor bir defa artçı ile kullanmak zorunda kaldım. Artçım motor konusunda fransız olduğundan korkmaması için defansif sürüş yaptım. Ama itiraf edeyip rampayı çıkarken arada bi zorlandığını hissettim. Özellikle rampada 2 kişi üzerinde varken dur-kalk yaptığında korkunç derecede ısınabiliyor.

Motorun gücü benzinli mi tüplümü yoksa dizel mi olduğu ile ilgili değildir. Motorun torku, beygir gücü, sürücünün kullanış şekli çok öenmlidir.

Arıza olayına gelince. Benim motorum sadece bir kere arıza yaptı. Onunda sebebi fabrikasyon hatalı dişli çıktı

Regal raptor çin malı motorlar arasında güvenebileceğin tek markadır. Kolay arıza vermez. Velev ki bozuldu. Parçası ucuzdur ;) canını çok yakmaz.

Başka soruların varsa onlarıda cevaplarım klardeşim dilim döndüğünce...

Cevabın için çok teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı olmuş. Şimdi ben sabah 6,5 ta kalkıyorum işyerine 3 otobüsle 2 saat 20 dakkada varıyorum. akşamlarıda saat 7 de çıkıyorum işten yine 3 otobüsle dönüyorum ama dönüşte herkesin iş çıkış saati oldugu için 40-50 dakka otobüs bekliyorum ve zar zor biniyorum otobüse (11ÜS Cok kalabalık oluyor ) saat 10 da eve geliyorum . toplam 50 km lik yolu 2 buçuk saatte gelip gidiyorum ortalama. Ben istiyorumki bi motor olsun altımda sabah 8 de çıkayım evden yavaş yavaş geze geze 1 saatte varırım işyerine çok hız yapmasına gerek yok rahat edeyim beni yolda bırakmasın yeter. sabah ve akşam motora binecegim saatlerde hava biraz serinlemiş oluyor motorun çok ısınacagını düşünmüyorum. akşamda şu otobüs bekleme çilesinden kurtulurum diye düşünüyorum benim hayat hikayem bu şimdi bu motor benim için ideal midir. Kusura bakmayın sizlerinde kafasını şişiriyorum...

halil beydilli
    grafiker
     yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Benden sana bi tavsiye. üzerinde 1000 lira daha koy hyosung gv-250 al. Sonra istersen avustralyaya git

Dedigin motorun ikinci eline güvenebilir miyim ? eger müsaitsen bana bitane önerirmisin sahibinden.com 2. ellere bakarak. istanbulda olanlarda tabiki

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,732
    Beğenilmiş
    5,845
    ne kadar bana yeter desende değişmez kuraldır alışdıkca motorun gücü sana yetersiz gelir
    Allah kolaylık versin bence senin en kısa sürede motor alaman şart senin şimdi 2.5 saatte gitdiğin 50 km yolu motorla en fazla 50 dakikade alırsın

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Cevabın için çok teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı olmuş. Şimdi ben sabah 6,5 ta kalkıyorum işyerine 3 otobüsle 2 saat 20 dakkada varıyorum. akşamlarıda saat 7 de çıkıyorum işten yine 3 otobüsle dönüyorum ama dönüşte herkesin iş çıkış saati oldugu için 40-50 dakka otobüs bekliyorum ve zar zor biniyorum otobüse (11ÜS Cok kalabalık oluyor ) saat 10 da eve geliyorum . toplam 50 km lik yolu 2 buçuk saatte gelip gidiyorum ortalama. Ben istiyorumki bi motor olsun altımda sabah 8 de çıkayım evden yavaş yavaş geze geze 1 saatte varırım işyerine çok hız yapmasına gerek yok rahat edeyim beni yolda bırakmasın yeter. sabah ve akşam motora binecegim saatlerde hava biraz serinlemiş oluyor motorun çok ısınacagını düşünmüyorum. akşamda şu otobüs bekleme çilesinden kurtulurum diye düşünüyorum benim hayat hikayem bu şimdi bu motor benim için ideal midir. Kusura bakmayın sizlerinde kafasını şişiriyorum...

Eğer amacın sadece şehir içi kullanımsa aynı paraya temiz YBR veya CBR al. ;)

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Dedigin motorun ikinci eline güvenebilir miyim ? eger müsaitsen bana bitane önerirmisin sahibinden.com 2. ellere bakarak. istanbulda olanlarda tabiki
    Sahibindende ki bütün gv250 ilanlarına baktım, aradım. Şimdilik acele etme. Sezon bittiğinde veya biteceğine doğru rakamlar 500-1000 tl aşağılara iner ;)

halil beydilli
    grafiker
     yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne kadar bana yeter desende değişmez kuraldır alışdıkca motorun gücü sana yetersiz gelir
    Allah kolaylık versin bence senin en kısa sürede motor alaman şart senin şimdi 2.5 saatte gitdiğin 50 km yolu motorla en fazla 50 dakikade alırsın

valla canım çıkıyor hergün en çokta akşamları . Otobüs beklemesem duraga gelince binebilsem yine razıyım durakta en az yarım saat bekliyorum otobüs geliyo agzına kadar dolu zar zor biniyorum valla çekilecek dert degil. bi motorum olsun regal raptor olsun diyorum .

halil beydilli
    grafiker
     yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Eğer amacın sadece şehir içi kullanımsa aynı paraya temiz YBR veya CBR al. ;)
    onlarda benim tarzım degil tipi hoşuma gitmiyor hocam şöle bi koltuga yayılacan ayakları öne uzatıcan bi agırlıgın olacak motora binip kendimizi riske atıyoruz en azından zevk alalım motora bindikçe.

halil beydilli
    grafiker
     yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sahibindende ki bütün gv250 ilanlarına baktım, aradım. Şimdilik acele etme. Sezon bittiğinde veya biteceğine doğru rakamlar 500-1000 tl aşağılara iner ;)
    zaten 2 ay sonra almayı düşünüyorum hocam ehliyeti almadan motor alınmaz :D

Sayfa 10 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)