Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: açık egzoz

eren
    öğretmen
     REGAL RAPTOR SPYDER
     ankara
    Beğenmiş
    46
    Beğenilmiş
    40

açık egzoz

arkadaşlar herkese kazasız sürüşler
    gecem ay aldığım 2015 spyder ın önceki sahibi egzozu açtırmış ses güzel ve kararında ama bana göre olmadığına karar verdim. elinde egzozu orjinal olup açtırmak isteyen bi arkadaşım ile takas edebiliriz. olmadı türkiyeden bulamadığım için aliexpressten db killer sipariş edecem hem canım çektiğinde de çıkarır gazlarım :D .
    aranızda daha önce db killer sipariş eden oldu mu? montaj ve kullanımı kolay bir ürün gibi

bizim motorların egzoz çapını bilen arkadaşım varsa yardımcı olabilir mi? doğru sipariş vermek için.

herkese yardımları için teşekkürler ...

Tacettin Köse
    MCSE+SE | Webmaster | Photographer | Saü Elektronik
     Kawasaki VN800 Vulcan
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    249
    Beğenilmiş
    259
    Merhaba; şu konuya verdiğim cevabı okuyabilirsiniz

Egzoz Hakkında Önerilerinize İhtiyacım Var

https://r.tapatalk.com/shareLink?sha...8&share_type=t

Daktilo kullanarak Elma aracılığıyla gönderildi
    acryvz (21.Ağustos.2017), erenk (23.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

Jaspers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çağdaş DAĞ
    Bilgisayar Mühendisi
     Regal Raptor DD250E-10 Spyder
     Edirne
    Beğenmiş
    177
    Beğenilmiş
    38
    Merhaba,
    Tacettin arkadaşımızın benim konuma yaptığı yorumdan sonra ben gittim ve bir tornacıda ona uygun susturucu yaptırdım bende %20 %30 luk bir fark oldu belki ölçüleri değişirse daha az - daha çok fark edebilir. Ama bunun dışında ses daha tok bir ses oldu ve bu benim için yeterli oldu açıkçası.

Fiyat olarak ben iki susturucuya 150 TL verdim herhangi bir tornacı yapabilir yeterki çizimleri doğru gösterin. Ek olarak çok daha fazla susturmasını isterseniz bu susturucuların ağızlarına bulaşık teli sıkıştırıldığında çok daha fazla keseceği söylendi ama ben yapmadım çünkü yeterli geldi bana.

Ancak önerim internetten sipariş yerine bir tornacıda yapmanız olacak çünkü kısa uzun gelmesi çapın doğru oturması falan biraz zor işler.
    Cydia (23.Ağustos.2017), erenk (23.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

eren
    öğretmen
     REGAL RAPTOR SPYDER
     ankara
    Beğenmiş
    46
    Beğenilmiş
    40
    ben egsoz çapını 7 cm olarak ölçtüm ama db killer da en geniş 6 cm var sanırım vida ile sıkıştırınca tutar aliexpressten sipariş geçecem tornacı da mantıklı ama ufak iş yapacak birini bulmak zor. siparişler gelsin gene sonucu sizlerle paylaşırım.
    Cydia (23.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

Tacettin Köse
     Kawasaki VN800 Vulcan
    Beğenmiş
    249
    Beğenilmiş
    259
    Çözüm bulabilmenize sevindim..

Torna biraz masraflı olur, en güzeli 7cm çapında bir boru, ilave olarak 3cm bir boru, iki boruyu kaynatmak için iç çapı 3cm dış çapı 7cm 2mm dkp saç.
    Bunları birbirine kaynatarak ortalama 15-20 tl bir malzeme masrafıyla iş bitiyor. Yarın 4 adet yapacam aşamaları fotoğraflarım. Yola çıkmadan önce lazım
    erenk (25.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

eren
    öğretmen
     REGAL RAPTOR SPYDER
     ankara
    Beğenmiş
    46
    Beğenilmiş
    40
    benim yapma şansım olmadığı için mecburen satın alacağım. Ankara olsaydınız sizden 2 tane de benim için yapmanızı rica ederdim. neyse en kötü 6 cm lik olandan sipariş geçer oturmaz ise yanmaz bir bandaj ile sıkıştırabilirim egsozun içine

Tacettin Köse
     Kawasaki VN800 Vulcan
    Beğenmiş
    249
    Beğenilmiş
    259

Dün cnc de ürettim bi takım güzel oldu ama borudan yaptığımı daha bir beğenmiştim.

Egzosun iç çapı için tam 70mm olacak şekilde yapmalısınız, sıfıra sıfır giriyor içerisine.

Daktilo kullanarak Elma aracılığıyla gönderildi
    acryvz (26.Ağustos.2017), CELİL (23.Ekim.2017), erenk (29.Ağustos.2017), nickziki (25.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

SERVET ERDOĞAN
    ÖĞRETMEN
     REGAL RAPTOR DAYTONA 250 6C
     ANKARA
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    17
    Arkadaşlar merhabalar ben de aranıza yeni katıldım Raptor Daytona 250 6C motor aldım. Egzos açılmış susturucu çıkartılmış ancak bu ses bana fazla geliyor. Ankara da egzos için susturucu yaptırabileceğim bir yer var mı ? Bulaşık telini egzosa soksak gerçekten zararı olmadan ses azalır mı ? Teşekkürler...

Jaspers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çağdaş DAĞ
    Bilgisayar Mühendisi
     Regal Raptor DD250E-10 Spyder
     Edirne
    Beğenmiş
    177
    Beğenilmiş
    38
    Alıntı serdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar ben de aranıza yeni katıldım Raptor Daytona 250 6C motor aldım. Egzos açılmış susturucu çıkartılmış ancak bu ses bana fazla geliyor. Ankara da egzos için susturucu yaptırabileceğim bir yer var mı ? Bulaşık telini egzosa soksak gerçekten zararı olmadan ses azalır mı ? Teşekkürler...
    Bunu yapan özel bir yer bulmanız zor ancak herhangi bir demir/kaynak ustası rahatlıkla yapar. Resmi göstermeniz yeterli olur ben herhangi bir tornacıya gösterdim ve yaklaşık 1 saat içerisinde 2 tane yaptılar rahatlıkla. Bulaşık telide geçici olarak sorunuzu çözecek bir çözüm ancak bir süre sonra tel yerinden kurtulup çıkabilir dolayısıyla bir demircide bu işlemi yaptırmanız daha kalıcı bir çözüm olacaktır.
    serdogan (12.Eylül.2017) Bunu beğendi.

SERVET ERDOĞAN
    ÖĞRETMEN
     REGAL RAPTOR DAYTONA 250 6C
     ANKARA
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    17
    Alıntı Jaspers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu yapan özel bir yer bulmanız zor ancak herhangi bir demir/kaynak ustası rahatlıkla yapar. Resmi göstermeniz yeterli olur ben herhangi bir tornacıya gösterdim ve yaklaşık 1 saat içerisinde 2 tane yaptılar rahatlıkla. Bulaşık telide geçici olarak sorunuzu çözecek bir çözüm ancak bir süre sonra tel yerinden kurtulup çıkabilir dolayısıyla bir demircide bu işlemi yaptırmanız daha kalıcı bir çözüm olacaktır.
    Siz içine susturucu koydurdunuz mu gösterdiğiniz fotoğrafı paylaşabilir misiniz? Sizin yaptırdığınız işlem tam olarak nedir egzozun içine demir mi kaynattırdınız ses azaldı mı ?

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)