Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

MErtugrulK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Muhsin Ertuğrul KÖMEK
    Öğrenci
     YOK
     Çanakkale/Merkez
    Beğenmiş
    116
    Beğenilmiş
    60

Lightbulb Far Sorunu ve diğer küçük sorular

Herkese yeni yıldan merhabalar ve selamlar, sorunlarımı özetleyeceğim ve tavsiyelerinizi/çözümlerinizi bekliyorum.

1) Öncelikle far sorunumdan bahsedeyim. Bir gün alt kattan taşınan komşular için nakliyeciler gelir, motor kilitli olduğu, bana ulaşamadıkları ve "Bir şey olmaz" diye düşündüklerinden mütevellit motoru 4 kişi kaldırıp kenara, biraz öteye koyarlar. Buraya kadar çok sorun edeceğim bir şey yoktu ama bu olaydan bir gün evvel, kırılıp oynayan far çerçevesi vida tutan bölümü için sunfix ile yapıştırarak onarım yapmıştım ve kuruması için sabaha dek beklettim. Ancak nakliyeciler benden erken davrandılar ve uzun far merceğine zarar gelmemiş olsa da park aydınlatmasını sağlayan halka şeklinde, led mi florasan tozlu lamba mı çözemediğim o parça kırıldı ve kabloları lehim yapılamayacak şekilde kopmuş. Kısaca o parça kullanılmaz hale geldi, ben de çözüm olarak en azından insanları rahatsız etmeden görünür olmak üzere led şerit döşedim. Sonuç olarak park, kısa far ile önümü aydınlatamıyorum. Özellikle uzun yollarda, gece giderken büyük bir sorun. Karşıdan durmadan selektör yiyorum ve insanları rahatsız etmek, gece vakti gözlerini kamaştırarak onları tehlikeye atmak istemiyorum.

Birinci seçeneğim, http://ko.tc/Cc3 bu linkteki ürünü alıp montajını yapmak. Ancak uygun mu değil mi bilmiyorum?
    İkinci seçeneğim ise, yeni bir far takımı almak.

Bu şekilde uygulaması yapılmış çift far modelleri buldum, fiyat ve performans olarak verimli olurlar mı acaba? Aydınlatma konusunda fikirlerinize ve deneyimlere ihtiyacım var.

Kısa kısa sormak istediğim bir kaç şey var; bazen ışıkta durmak üzere yavaşlarken debriyajı tam çekmeme rağmen sanki (tabir doğru ise) şanzuman ayrılmıyor ve bir şeyler birbirine sürtüyor gibi sesler geliyor. Debriyaj ayarıyla ya da debriyaj balatalarıyla ilgili olabilir mi? Diğer bir soru, eksantrik mili otomatik gergili ve ses yapıyor. Egzoz sesi o sesi bastırdığı için çok sorun etmiyorum ama motora bir zararı olur mu?

Şimdiden teşekkür ederek, hepinizi selamlıyorum. Sağlıcakla kalın.
    acryvz (15.Ocak.2017), Aybars (15.Ocak.2017), FouL (14.Ocak.2017) Bunu beğendi.
    Konu MErtugrulK tarafından (14.Ocak.2017 Saat 17:13 ) değiştirilmiştir.
    from tha ground unda!

burock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak tınaz
    biyolog
     regal raptor spyder 350
     ankara
    Beğenmiş
    243
    Beğenilmiş
    210
    şekil olarak güzel duruyor . teknik olarak bir şey diyemem .
    MErtugrulK (16.Ocak.2017) Bunu beğendi.

Ümit Ergen
    Mermer ustası
     Yamaha Vırago 1100
     İzmir - Çiğli
    Beğenmiş
    626
    Beğenilmiş
    297
    Geçmiş olsun kardeşim öncelikle çift far hem şık duruyor hem de bayağı aydınlatıyor bı arkadasımda var onda sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ikincisi muhtemelen o sıkıntı debriyaj balatasından dolayı olabilir bı bakım yaptırmanda fayda var daha fazla sıkıntı ve yara açmadan maliyet en az durumdayken bakım yaptırman en mantıklısı tekrar geçmiş olsun
    MErtugrulK (16.Ocak.2017) Bunu beğendi.

Muhsin Ertuğrul KÖMEK
    Öğrenci
     YOK
     Çanakkale/Merkez
    Beğenmiş
    116
    Beğenilmiş
    60
    Teşekkürler, havalar ısınınca İstanbul'a uğrayıp bir ağır bakım yaptıracağım umuyorum ki.
    from tha ground unda!

fatih ucek
    ihracat müşteri temsilcisi
     Dragstar 250
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,282
    Beğenilmiş
    537
    Alıntı MErtugrulK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, havalar ısınınca İstanbul'a uğrayıp bir ağır bakım yaptıracağım umuyorum ki.
    geçmiş olsun dostum.
    MErtugrulK (20.Ocak.2017) Bunu beğendi.

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352
    kardeşim çift far hiçbir sıkıntı çıkarmaz, alıp da kullanan arkadaşlarım var. fakat yanlış hatırlamıyorsam soketleri farklı ve birbirine uydurmak gerekiyor. ve gönderdiğin linkta sanırım sadece angel led kısmının fiyatı var, ayrıca far tası da alman gerekiyor mu bir bak derim. bunun haricinde herhangi bir oto aksesuarcısına gidip renault 12 farı+beyaz ampul alarak da sorununu uygun fiyata halledebilirsin.

ikinci sorununu da debriyaj telini ayarlayarak giderebilirsin, alttan ve üstten ayar yerleri var, biraz gerersen daha sağlıklı bir ayırma olur diye düşünüyorum.
    MErtugrulK (20.Ocak.2017) Bunu beğendi.

Muhsin Ertuğrul KÖMEK
    Öğrenci
     YOK
     Çanakkale/Merkez
    Beğenmiş
    116
    Beğenilmiş
    60
    Fatih ve Göksel beyler, öncelikle teşekkürler. Dediğim gibi led kırıldı sadece o sebeple bir onarım olabilir mi diye düşünüyordum. İstanbul'a gidince biraz kovalarım peşini, olmazsa komple bir değişim düşünürüm. Bilgi ve tavsiyeler için sağolun.
    from tha ground unda!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)