Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Can Baran Engin
    Mühendis
     Regal Raptor D-150
     Bursa
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    1

Akü Şarj Olmuyor

Ben de bu guruba 4 gündür katılmış bulunmaktayım. 4 gün içinde 2 kere yolda kaldım Motorum Regal Raptor dd-150 ilk aldığım gün kullandım hiçbir sorun yoktu. İkinci günün sabahı dağ taş tepe gezelim derken motorum biranda teklemeye başladı ve istop etti ve marş basmamaya başladı. Motoru vurdurup eve getirdim herhangi problem yaşamadım. Fakat diğer gün tekrar aynı problmi yaşadım. Sizce neden böyle bişey olmakta konjetörde mi skıntı var akü şarj olmuyor gibi.

Kadir Erkut
    Gümrük Müşavir Yardımcısı
     Kawasaki VN 800 Classic
     İstanbul - Halkalı (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,556
    Beğenilmiş
    529
    Motorun hayırlı, yaşadığın sorundan dolayı da geçmiş olsun. Dört gündür motorla gezmekten ve sorunlarla uğraşmaktan forumu okumaya pek fırsatın olmadı sanırım. Bir gün önce Ömer Abimizin açmış olduğu bir başlık vardı bundan okumaya başlayabilirsin.

http://www.raptorriders.com.tr/forum...ghlight=%F6mer
    Bypale (28.Nisan.2017), centaur (28.Nisan.2017), FouL (28.Nisan.2017) Bunu beğendi.

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Merhaba Baran;
    Bahsettiğine göre ne akü ne de konjektörden sorun var gibi.. Çalışırken tekleyip durması yakıtı yakmaması yada motora yakıt gitmemesine alamet.. Geçen bi arkadaşımızda benzer bir sorun yaşadık. Benzin hortumunu kontrol etmelisin. Yok sorun sadece aküde ise söküp şarj ettirebilir ve öyle deneyebilirsin.. Yada Kadir Abinin dediği gibi forumun ilgili bölümlerinden gerekli olan bölümleri inceleyebilirsin..

Forum kuralları gereği her yeni üye öncelikle ''tanışma'' başlığı altında kendini kısaca tanıtmalıdır. Böylelikle seni daha yakından tanımış olur ve sana daha iyi yardımcı olabiliriz..

Can Baran Engin
    Mühendis
     Regal Raptor D-150
     Bursa
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı centaur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Baran;
    Bahsettiğine göre ne akü ne de konjektörden sorun var gibi.. Çalışırken tekleyip durması yakıtı yakmaması yada motora yakıt gitmemesine alamet.. Geçen bi arkadaşımızda benzer bir sorun yaşadık. Benzin hortumunu kontrol etmelisin. Yok sorun sadece aküde ise söküp şarj ettirebilir ve öyle deneyebilirsin.. Yada Kadir Abinin dediği gibi forumun ilgili bölümlerinden gerekli olan bölümleri inceleyebilirsin..

Forum kuralları gereği her yeni üye öncelikle ''tanışma'' başlığı altında kendini kısaca tanıtmalıdır. Böylelikle seni daha yakından tanımış olur ve sana daha iyi yardımcı olabiliriz..
    Dört gündür forumda okumadigim yazı kalmadı her yerde araştırdım orda verilen cevaplar tatmin etmedi ki siz bu konuyu anlayan benden regal raptr konusunda daha tecrübeli insanlara problemini paylastim ve dört gündür gezmiyorum aldığım ilk gün motorda bu problem oldu ve kullanımı yorum teknis servis konjetorden olduğunu söyledi size de bunu danışmak istedim. Ben bursada goruklede yaşıyorum ise gitmek arada köy deniz falan gezmek için motoru aldım

Can Baran Engin
    Mühendis
     Regal Raptor D-150
     Bursa
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    1
    Akuyu şarj edip denedik tekrardan akü deşarj oluyor motor akuyu şarj edemiyor on farlar sarjliyken bayağı canlı ike biraz gezdikten sonra farlar mum ışığı gibi oluyor. Terleme sorunu da benim anladığım kadarıyla motor benzinli olduğu için yakıtı yakacak kadar buji enerjisi olmadığı için motor belli bir süre sonra tekleyip duruyor

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Merhaba Baran ustanında dediği gibi konjektör aküyü şarj etmiyor gibi görünüyor.
    Akü doluyken sorun yoksa boşalınca tekleme başlıyorsa en sonunda stop edip çalışmıyorsa konjektördür bunun yanında akünün yanında bir siğorta var onuda kontrol et sağlammı kolay gelsin
    Baran (29.Nisan.2017) Bunu beğendi.

Can Baran Engin
    Mühendis
     Regal Raptor D-150
     Bursa
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Baran ustanında dediği gibi konjektör aküyü şarj etmiyor gibi görünüyor.
    Akü doluyken sorun yoksa boşalınca tekleme başlıyorsa en sonunda stop edip çalışmıyorsa konjektördür bunun yanında akünün yanında bir siğorta var onuda kontrol et sağlammı kolay gelsin
    Merhaba Celil abi
    Sigortayı kontrol ettik celil abi herhangi bir problem yok. İyi o zaman Yalnis bir uygulama yapaip daha çok problem olmasın diye size danışmıştım zaten çok teşekkürler
    CELİL (29.Nisan.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler