Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    kursatdemirer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kürşat Demirer
    Biyomedikal Teknikeri
     RR Daytona 250e 6c
     İstanbul - Fatih (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    41
    Beğenilmiş
    6

Exclamation Anahtar problemi

Öncelikler herkese selamlar

Daytona 250 motorumun anahtarlarını kaybettim. Kontak kilidi açık idare ederdim ama benzin depo anahtarı da kaybolan grup içinde olduğu için benzin de alamıyorum. Bünün için nasıl bir yol izleyebilirim ? Depo kilidini çıkarırken depon zarar görür diyenler var anahtar yaptırabilirsin diyenler var ama net birşey bilen denk gelmedi.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,684
    Beğenilmiş
    1,320
    geçmiş olsun kürşat kotu bir durum
    kursatdemirer (18.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

Kürşat Demirer
    Biyomedikal Teknikeri
     RR Daytona 250e 6c
    Beğenmiş
    41
    Beğenilmiş
    6
    Eyvallah hocam sağolasın. Daha bi çözüm bulamadım hala yatıyor motor ��

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Kürşat,
    selamlar geçmiş olsun. Depo kilidi için bir kilitçiye git, on saniyede açar yenisini takarsın. Bizim Spyder'da depo kilidi yok. Makinen dışarıda durmuyorsa da gerek yok zaten. Kontak kilidi için yedek parça fiyatlarını bilmiyorum ama pahalı olduğunu düşünüyorum. Tesisatta bir değişiklik yapıp kontağı daha uygun bir yere yeni kilit-anahtar/sadece kontak yapabilirsin. Kolay gelsin.
    Cydia (18.Ağustos.2017), kursatdemirer (18.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

Tacettin Köse
    MCSE+SE | Webmaster | Photographer | Saü Elektronik
     Kawasaki VN800 Vulcan
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    249
    Beğenilmiş
    259
    Geçmiş olsun;

Kontak ve Depo kilidi için set halinde satılıyor. Kontak seti alarak sorunu çözebilirsin. Genelde hazırda bulunmuyor sipariş ediyorlar.

Set İçerisinde;
    Depo Kapağı ve İç Kilidi
    Kontak Kilidi
    Direksiyon Kilidi ve Ekipmanı

Anahtarlarıyla beraber geliyor.

Kilit gelene kadar Depoyu açmak doldurmak istersen, yanındaki alyan vidaları komple sök kapağı al eline doldur, tekrar kapat. Kilit gelince de aynı şekilde vidaları söküp kapak-kilit komple değiştireceksin.

Eğer sadece kontak kilidini bulabilirsen onu al. Depo kilidi için de Asya Ghost vs. depo kilit ve kapakları bizimkilerle aynı hemde 3-te bir fiyatına.
    https://www.cevizciogluyedekparca.co...lit-seti/13735

Kolay gelsin.
    kursatdemirer (18.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

Kürşat Demirer
    Biyomedikal Teknikeri
     RR Daytona 250e 6c
    Beğenmiş
    41
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı spue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kürşat,
    selamlar geçmiş olsun. Depo kilidi için bir kilitçiye git, on saniyede açar yenisini takarsın. Bizim Spyder'da depo kilidi yok. Makinen dışarıda durmuyorsa da gerek yok zaten. Kontak kilidi için yedek parça fiyatlarını bilmiyorum ama pahalı olduğunu düşünüyorum. Tesisatta bir değişiklik yapıp kontağı daha uygun bir yere yeni kilit-anahtar/sadece kontak yapabilirsin. Kolay gelsin.
    depo kilidi yok derken geçmeli / çevirmeli gibi birşey mi. bir de evet depo kontak ve direksiyon kilidini aynı yaptırmayı düşünüyorum zaten. teşekkürler

Alıntı Cydia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun;

Kontak ve Depo kilidi için set halinde satılıyor. Kontak seti alarak sorunu çözebilirsin. Genelde hazırda bulunmuyor sipariş ediyorlar.

Set İçerisinde;
    Depo Kapağı ve İç Kilidi
    Kontak Kilidi
    Direksiyon Kilidi ve Ekipmanı

Anahtarlarıyla beraber geliyor.

Kilit gelene kadar Depoyu açmak doldurmak istersen, yanındaki alyan vidaları komple sök kapağı al eline doldur, tekrar kapat. Kilit gelince de aynı şekilde vidaları söküp kapak-kilit komple değiştireceksin.

Eğer sadece kontak kilidini bulabilirsen onu al. Depo kilidi için de Asya Ghost vs. depo kilit ve kapakları bizimkilerle aynı hemde 3-te bir fiyatına.
    https://www.cevizciogluyedekparca.co...lit-seti/13735

Kolay gelsin.
    bu çok daha iyi fiyat olarak teşekkürler. RR da 190 tl yazıyor sade kontak. bu arada alyanları sökmeyle açamazsın dediler denemedim o yüzden. bugün bi deneyeceğim teşekkürler.

Kürşat Demirer
    Biyomedikal Teknikeri
     RR Daytona 250e 6c
    Beğenmiş
    41
    Beğenilmiş
    6
    ** durumu çözdüm bilgi vermek istedim başına gelen arkadaşlar olursa faydalansın.

Depo kapağı 7 tane alyan vidalı zaten 3 tanesi tutuyor.
    alyanları açtıktan sonra kapağı depoya zarar vermemek için yandan sert plastik birşeyle çok az iterseniz değişik yerlerinden direk çıkıyor zaten.
    o şekilde anahtarcıya götürdüm ve 30 tl karşılığında yeni anahtar yaptı. malum orjinal parçası her zaman daha iyidir kapak değiştirmek istemedim.
    yanlız anahtarcı anahtar sistemini sökmüş ve parçaları yerleştirirken ters yerleştirmiş bilginiz olsun başınıza gelirse ben başka bi motordan baktım öyle fark ettim. o yüzden çıkarttıktan sonra resmini çekmeniz yararınıza olur. kontak anahtarı için çözüm bulamadım ama eminim ona da bi çare bulunur )

yardımlar için çok teşekkürler.
    Cydia (18.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

Tacettin Köse
    MCSE+SE | Webmaster | Photographer | Saü Elektronik
     Kawasaki VN800 Vulcan
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    249
    Beğenilmiş
    259
    Alıntı kursatdemirer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ** durumu çözdüm bilgi vermek istedim başına gelen arkadaşlar olursa faydalansın.

Depo kapağı 7 tane alyan vidalı zaten 3 tanesi tutuyor.
    alyanları açtıktan sonra kapağı depoya zarar vermemek için yandan sert plastik birşeyle çok az iterseniz değişik yerlerinden direk çıkıyor zaten.
    o şekilde anahtarcıya götürdüm ve 30 tl karşılığında yeni anahtar yaptı. malum orjinal parçası her zaman daha iyidir kapak değiştirmek istemedim.
    yanlız anahtarcı anahtar sistemini sökmüş ve parçaları yerleştirirken ters yerleştirmiş bilginiz olsun başınıza gelirse ben başka bi motordan baktım öyle fark ettim. o yüzden çıkarttıktan sonra resmini çekmeniz yararınıza olur. kontak anahtarı için çözüm bulamadım ama eminim ona da bi çare bulunur )

yardımlar için çok teşekkürler.
    Çözebilmene sevindim, 50 liraya komple set te alabilirdin yanında ön direksiyon kilidi de gelirdi onuda değiştirirdin artı olarak elinde bir depo kapağı yedek kalırdı ekstra da bir kontak takımı olurdu ama o motora uydurulabilirmi emin değilim.

Daktilo kullanarak Elma aracılığıyla gönderildi
    kursatdemirer (29.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)