Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Mutluhan
    Gümrük Komisyoncusu
     Regal Raptor Daytona 250E-6C
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Kapanma Sorunu

herkese merhaba;

D250E-6C motor sahibiyim, 1-2 haftadır amerikan park modülü vardı motorumda. motoru çalıştırıp yol yaptığımda ve park ettiğimde amerikan parkların sönmediğini farkettim. amerikan parkı söküp atım (birazda daha dursaydı alev alacaktı) buraya kadar sıkıntı yok gibi kapattım motoru alarmı devreye soktum. akşam tekrar yol yaptıktan sonra motoru evin önune çektiğimde kontağı orta kısma getirmeme ragmen motor top etmiyor, kontak kısmı çalışmıyor ve alarmı devreye sokamıyorum. 10-15dk aradan sonra düzeldi. orta kısma geirdiğimde motor çalışmadı ve alarm devreye gidi.

sigorta yanmış olsa niye 10-15 sonra herley düzelsin? başka sorun olmuş olabilir mi?

Tacettin Köse
    MCSE+SE | Webmaster | Photographer | Saü Elektronik
     Kawasaki VN800 Vulcan
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    249
    Beğenilmiş
    259
    Amerikan park çok ısınmış yanacaktı demişsiniz.. Demekki bir nokta kablolarda erime oldu birbirlerine değiyor olabilir Bu ihtimal var.

Alarm motor çalıştırmalı bir alarm mıdır ? SPY5000 gibi alarmlarda soket standart direkt takılıyor ama başka markalarda kablolara müdahale etmek gerekiyor ekleme kontak alma vs. Öyle birşey olduysa onu kontrol ettirmek lazım. Alarm içindeki röle takılı kalıyordur, kontak açık yapıyordur sürekli.

Deponun altında kontağa yakın soketler var, kontağın bağlandığı, onlarda temassızlık olabilir oda bir alternatif.

En net konu kabloların eriyip kısadevre yapması. Amerikan park vs. gibi şeyler maalesef tesisattaki kabloların yetersiz olması sebebiyle kabloları eritebiliyor.

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Mutluhan merhaba.

öncelikle geçmiş olsun diyorum.
    bazen uygunsuz modüller, kullandığımız makinaların marka farketmeksizin başına bela olabilir. kablo eklerindeki yalıtım zayıflığı yada kaçak durumlarında bu durumlar oluşabilir. bence modülden değil senin sıkıntı kontakta. içinde platinler bulunur. zamanla oksit yapıp iletkenliğini kaybeder yada aşırı yüklenmeden ısınıp birbirine yapışırlar. kontağı bir elektrik ustasına kontrol ettir. eğerki sorun çözülmezse tesisatta bir problem vardır. ihmale gelmez. dikkatli ol.

not: foruma yeni kayıt olmuş yada ilk defa mesaj atmış üyelerimizden istediğimiz öncelikle kendilerini tanışma linki altında daha samimi bir dialog kurmak için tanıtmalarıdır. bu bir forum kuralıdır. RaptorRiders grubu olarak ortak faydamız yardımlaşma ve paylaşma olduğundan sizler gibi motorsiklet kullanıcılarına daima açığız. sizlerdende istediğimiz bu kurala göstereceğiniz hassasiyettir. saygılar sevgiler.
    FouL (21.Ağustos.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)