Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    anilaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anıl Akıtürk
    öğretmen
     Regal Raptor Spyder dd-e6 350
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Boştan 1 e geçiş problemi.

Arkadaşlar, motor hareket halindeyken vitesler yağ gibi akıyor, ancak motor durduğunda bazen boştan 1 e cok zor geçiyor, özellikle trafik ışıklarında tam durmadan 1 e alıp öyle bekliyorum, 1 haftada sol elim resmen kas yaptı. Dün aksam şunu keşfettim, ayaklarımla motoru yarım metre yürütürken vites rahat geçiyor, ancak yokuşlarda böyle bir şansım yok. Sizce 200 km lik bir yeni motorda bu neden olur?

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    200km ile alakası yok bütün motorlarda (Özellikle chopperlarda) bu şekildedir. Durduğun yerde 1. vitese ve boşa vites atmak güçtür... Anormal bir durum yok yani, durmak yok yola devam
    "CaRPe DieM"

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı anilaki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motor hareket halindeyken vitesler yağ gibi akıyor, ancak motor durduğunda bazen boştan 1 e cok zor geçiyor, özellikle trafik ışıklarında tam durmadan 1 e alıp öyle bekliyorum, 1 haftada sol elim resmen kas yaptı. Dün aksam şunu keşfettim, ayaklarımla motoru yarım metre yürütürken vites rahat geçiyor, ancak yokuşlarda böyle bir şansım yok. Sizce 200 km lik bir yeni motorda bu neden olur?
    Anıl durum arıza değil cihanın dediği gibi normal bir durum sebebi dişliler dururken birbirini bazen karşılayamıyor motoru ileri yada geri yerinden 5-10 cm oynat dişliler hareket edince karşılar vites girer kolay gelsin

anilaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anıl Akıtürk
    öğretmen
     Regal Raptor Spyder dd-e6 350
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anıl durum arıza değil cihanın dediği gibi normal bir durum sebebi dişliler dururken birbirini bazen karşılayamıyor motoru ileri yada geri yerinden 5-10 cm oynat dişliler hareket edince karşılar vites girer kolay gelsin
    Anladığım kadarıyla yokuşlarda, geriye doğru kaydıysam da olur. Bunu öğrendiğim çok iyi oldu. Dün akşam hanımı biraz gezdireyim dedim. Tedirgin olmasın diye, elimi debriyajdan ayırmadım, malum boğa trafiği, hala elim ağrıyor.

rr250e9kırmızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mustafa karaca
    tekniker
     regal raptor daytona 250
     antalya
    Beğenmiş
    123
    Beğenilmiş
    64
    Alıntı anilaki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı soruyu bende sormuştum burda hatta korkmuştum balata falan mı ayırmıyor diye ama öyle değilmiş normal bir durum yarım metre bende yürüyordum geçmeyince ama artık öyle değil olduğum yerde bir gaz ver bas debriyaja şak diye geçiyor saolsunlar bunlarıda burdaki arkadaşlardan öğrendim

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı rr250e9kırmızı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı soruyu bende sormuştum burda hatta korkmuştum balata falan mı ayırmıyor diye ama öyle değilmiş normal bir durum yarım metre bende yürüyordum geçmeyince ama artık öyle değil olduğum yerde bir gaz ver bas debriyaja şak diye geçiyor saolsunlar bunlarıda burdaki arkadaşlardan öğrendim
    http://www.regalraptor.net/forums/showthread.php?t=6957

Başlıkta vites sorunu gibisinden yazsaydın arandığında yardımcı olabilecek bir konu aslında O yüzden aslında attığımız başlıklarda kullandığımız kelimeler, bizden sonrakiler için önemli ve yol göstericidir
    "CaRPe DieM"

caner
    öğrenci
     Regal Raptor 250e-9
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bende ilk başta çok tedirgin olmuştum aha dedim bi aylık harçlığı gömücez şanzımana. şöyle bi kolaylığı daha var debriyaj sıkılıyken gaz ver tam o sırada at boşa o zaman da sorunsuz geçiyor yokuştayken en iyi çözüm bu gibi geldi bana

Ultragore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

enes parlar
    gıda mühendisi
     mct 250 cc
     bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Anıl motoru ilk aldığımda aynı sorun bendede wardı .Forumdan özgürün sayesinde bir ustayla tanıştım ve bir kaç iş yaptırdım .Devriyaj teli orjinaliyle değişti kopmak üzereydi çünkü .Ustaya bu sıkıntıyı sorduğumda bunun çok büyük bir sorun olmadığını söyledi .motorla durduğun zaman vitesteyse hafif öne we geri aldığında çat diye geçiyor benim kavrama çok aşağıda olduğundan biraz yukarı aldı şimdi çok daha rahat geçiyor .Hafif ileri geri yapıp vites attığında sorun halloluor bu arada yarım metre falanda değil olduğun yerde neredeyse ..

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,705
    Beğenilmiş
    1,320
    celil abi benim bir sorum var sana 1. vitese gecerken vites geçis sesi vardır herkesin bildigi benimki oyle degil cok farkılı çat diye bir ses geliyor normalmidir bu ses

marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Engin AKAR
    Tekniker Müzisyen Sporcu
     Honda Vfr 800
     İZMİR / Narlıdere
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    bizim spyderlarda bu da normal :D:D:D tabi çat sesinin desibeline bağlı debriyajın tam kavramıyor olabilir...

BİR YERE GİTMEK İÇİN ARABAYA BİNİLİR AMA, MOTORA BİNMEK İÇİN
    HER YERE GİDİLİR !!!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)