Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba

ali tuluk
    solist
     dd 350 daytona
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Merhaba

Aranıza yenı katıldım adım ali regal raptor daytona dd350 e-6 aldım lastık ebatını buyutmek ıstıyorum ve parlak sıyaha boyatıp ustune sarı yada kırmızı serıt cektırmeyı dusunuyorum bıldıgınız onerebılecegınız usta var mı ve tahmınen ne kadar bı masrafım olur

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Hoşgeldin Ali. Motorun hayırlı olsun. Lastiklerini parlak siyaha boyatmana gerek yok. Zaten öyle bir uygulama da duymadım; boyattığında lastik özelliği olarak kötü sonuçlara sebebiyet verebilir. Ha ne yaparsın, lastik yanaklarını arap sabunu ile silersin, sıfır lastik gibi parlar lastiğin jant şeridi de (iyisi Keiti marka) birçok motosiklet aksesuarı satan yerde mevcuttur. 30 lira bi maliyeti olur.

Lastik ebatı da; her motorda bu durum için 20-30 mm tolerans tanınmıştır. Yani lastiğini 190 yapabilirsin. Tabi bunun da senin için bi götürüsü olacaktır haliyle. Birincisi motor viraj kabiliyetinden ödün verecektir. İkincisi aktarma zorlanacaktır ve ömrü kısalacaktır.

Keyifli sürüşler dilerim
    "CaRPe DieM"

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Merhaba ali aramıza hoş geldin :D
    Yeni Daytonan hayırlı olsun güle güle kullan
    cihan arkadaşımız gerekli bilğiyi vermiş

ali tuluk
    solist
     dd 350 daytona
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tesekkur ederim fakat yanlis anladiniz boya konusunda cunki depo ve camurlugu siyah ustune kirmizi seritler dusundum bu arada malum kis geldi motoru brandayla kapatmadan once akuyu sokmem yeterlimi yoksa baska naapmam gerekiyor

ali tuluk
    solist
     dd 350 daytona
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bu arada lastik konusuna gelince 230-240 yapmayi dusunuyorm sacma mi olur ve nasi bi masrafim olur

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Ali motorun orjinal rengi zaten (seninki beyaz değilse) parlak siyah kırmızı şerit yerine makinanın üzerinde orjinal gri şeritler var onların üzerine oto aksesuarcılarda satılan kırmızı şeritlerden alarak grilerin üzerine yapıştırısan isteğin en kolay ve ucuz yolla halledilir
    Arka lastiği 230 lara çıkabilmek için arka maşa sökülüp yerine lastiğin sıgacağı yeni maşa yapılması gerekir ve çok pahalı bir işlem ayrıca şanzumana çok yük verececeğinden dişlilere zarar verebilir bizim şanzumanlarımız zorlamayı kaldırmaz

ali tuluk
    solist
     dd 350 daytona
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tesekkur ederim evet haklisiniz bu arada dedigim gibi motoru otoparka kapatacam neleri sokmem gerekiyor depoda benzin olmali mi?

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı alicoooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim evet haklisiniz bu arada dedigim gibi motoru otoparka kapatacam neleri sokmem gerekiyor depoda benzin olmali mi?
    pek çok keredir yazıyorum forum arama motoruna yazsan bulucan ama senin içinde yazayım
    lastikleri tahtanın üzerine çıkarıp betonla temasını kes aküyü sök eve koy 3-4 haftada bir şarja bağla veya bağlat aküyü sökmek çok ugraştırır sökmek yerine 10 -15 günde 15 dakika çalıştırırsan mümkünse kuru havalarda 2 tur atıp yerine koyarsan olur depoyu dolu tut dolu depoya hava giremez pası yapan hava temasıyla oluşan nemdir benzinin içinde yağ olduğundan paslanma yapmaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)