Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 9 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu
Toplam 115 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dd 150e-2

Tarık Aydıntepe
    öğrenci
     YOK
     sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    umarım aradığımı bulurum abi çok teşekkürler
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nakit olayı önemli tabi ama iki makina arasında (125-250cc ) 100 km en fazla 1 litre fark eder oda km başına bölününce çok fark olmaz

merhaba arkadaşlar ben muhammet motoculuğa yeni başladım başlangıç motoru olarak rr dd150 e2-f modelini seçtim ama işlemler yapıldı motoru bi iki güne alıcam ama aklıma takılan bazı sorular var yardımcı olurmusunuz

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,732
    Beğenilmiş
    5,845
    Alıntı Regal_Raptor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben muhammet motoculuğa yeni başladım başlangıç motoru olarak rr dd150 e2-f modelini seçtim ama işlemler yapıldı motoru bi iki güne alıcam ama aklıma takılan bazı sorular var yardımcı olurmusunuz
    sen kafana takılanları yaz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız

halil beydilli
    grafiker
     yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Regal_Raptor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhaba muhammet hayırlı olsun öncelikle sanırım motoru aldın . Bize motorla ilgili izlenimlerini yazarmısın. Motorun gücü nasıl ? Nekadar yakıyor ? Yokuşlarda rahat çıkıyor mu , yoksa zorlanıyormu ? Titreşimi nasıl ? Kullanımı rahat mı ? Bende bu motordan almayı düşünüyorum ama aklımda bu sorular var. Ben sürat , hız seven biri degilim işe gidip gelmek için alacagım ( günlük gidiş geliş 100 km ) saatte 80 yapsa yeter . Beni biraz bilgilendirirmisin. Memmunmusun motordan. Forumdaki diger arkadaşlarda düşüncelerini yazarsa sevinirim . bu motoru tanıyan arkadaşlar.

sercan.m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sercan
    İşsiz
     DD250E-6C "FAK85"2014
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı eragonist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba muhammet hayırlı olsun öncelikle sanırım motoru aldın . Bize motorla ilgili izlenimlerini yazarmısın. Motorun gücü nasıl ? Nekadar yakıyor ? Yokuşlarda rahat çıkıyor mu , yoksa zorlanıyormu ? Titreşimi nasıl ? Kullanımı rahat mı ? Bende bu motordan almayı düşünüyorum ama aklımda bu sorular var. Ben sürat , hız seven biri degilim işe gidip gelmek için alacagım ( günlük gidiş geliş 100 km ) saatte 80 yapsa yeter . Beni biraz bilgilendirirmisin. Memmunmusun motordan. Forumdaki diger arkadaşlarda düşüncelerini yazarsa sevinirim . bu motoru tanıyan arkadaşlar.

80km hızı rahat yapıyor ancak yokuşlarda vites değiştirmeniz gerekebilir 100-130 kurus arası yakıyor 60-70 giderseniz. Çok aşırı bir titreşim yok rahat bir motor. ancak 100km yol için bence ucuz yollu bir araba alın.
    RR-ANKARA
    FAK85

HannibALGan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    MErhaba bende 150 RR kullanıyorum sor cevaplıyalım kardeşim
    Satın Alınmayacak Şey Yoktur; Yeter ki İYİ FİYAT Ver!...

halil beydilli
    grafiker
     yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı End Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80km hızı rahat yapıyor ancak yokuşlarda vites değiştirmeniz gerekebilir 100-130 kurus arası yakıyor 60-70 giderseniz. Çok aşırı bir titreşim yok rahat bir motor. ancak 100km yol için bence ucuz yollu bir araba alın.

Cevabınız için teşekkür ederim . İstanbul trafiginde arabayla işe gidip gelmek ölüm ...
    Ben ssancaktepede oturuyorum işyerim yenibosnada ve köprü trafigini çekmem gerekiyor araba alırsam. 100 km bana yorucumu gelir. gidiş geliş 100 km. yani 50 gidiş 50 geliş . çokmu yorucu olur ? 100-130 kuruş demişsiniz 10-13 kuruş olacak sanırım yoksa benmi yanılıyorum...

halil beydilli
    grafiker
     yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı HannibALGan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MErhaba bende 150 RR kullanıyorum sor cevaplıyalım kardeşim

Kafama takılan soruları yukarıda belirtmiştim sizede tekrar sorayım . Titreşimi nasılsır ?Ayaklarım uyuşurmu ? günde 100 km yapacagım bana ne kadara çıkar benzin parası ? bide yokuşlarda iki kişi binsem yokuşta kalırmıyım ? tüm formdaki arkadaşlar alacaksan 250 lik al demişler soranlara. benimde kafama takıldı okadar zayıf bir motormu sonuçta benzinli ? yolda arıza verirmi yani işe gidip gelecegim beni yolda bırakırmı ? eger yolda bırakırsa ben tamirinden anlamam ne yapacaz çekicimi çagıracagız ?

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,732
    Beğenilmiş
    5,845
    Halil bizlerde 250cc öneririz çünki en başta 150cc kısa sürede sana yetersiz gelir makinayı değiştirmek istersin zarar edersin
    sonra 150cc ler hava soğutmalıdır yoğun trafikte yazın motoru şişme yapabilir
    250 cc ler radyatörlü su ve fan soğutmalı her türlü şehir içi şehir dışı sorunsuz gider
    150 cc 100 km de 3 litre gibi yakar 250 cc ler 4 litre gibi yakar

HannibALGan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Aktaş
    Satınalma & Muhasebe
     Gitti Süheyla...
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı eragonist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafama takılan soruları yukarıda belirtmiştim sizede tekrar sorayım . Titreşimi nasılsır ?Ayaklarım uyuşurmu ? günde 100 km yapacagım bana ne kadara çıkar benzin parası ? bide yokuşlarda iki kişi binsem yokuşta kalırmıyım ? tüm formdaki arkadaşlar alacaksan 250 lik al demişler soranlara. benimde kafama takıldı okadar zayıf bir motormu sonuçta benzinli ? yolda arıza verirmi yani işe gidip gelecegim beni yolda bırakırmı ? eger yolda bırakırsa ben tamirinden anlamam ne yapacaz çekicimi çagıracagız ?
    Benim motorum 1500km'de şuan bakımda olduğundan kullanamıyorum :(

150'likle 100km yolda 4 ile 4,5 litre filan yakar. oda km başına 15-17 kuruşa filan tekabul ediyor.

Titreşim göreceli birşey. Eğer daha önceden Cup veya scooter kullandıysan sana hiç titremiyormuş gibi gelecek ama japon bi motor tecrüben varsa bu makina sana 2 tekerlekli salıncak gibi gelecek. Zaten o sarsılma hissi 10-20 km yol yapınca vücut alıştığından kayboluyor.

Ayakların uyuşabilir. Tabi sabah kontağı açıp gece yarısına kadar yol yaparsan

Bana kalırsa da 250'lik makinayı seç derim. Çünkü güç açısından çok bariz fark var. Mesela 150'lik regalle çok uzun süre 100km hızla sürüş yapamazsın. 70-80 idealdir. Ancak 250'lik makina için 100km zor bir hız değildir.

Ben motorumu İzmir'de belkahve yokuşunda kullanıyorum. Tek başıma gidip gelirken hiç bir sorun yok. Gayetde kuvvetli çekiyor bir defa artçı ile kullanmak zorunda kaldım. Artçım motor konusunda fransız olduğundan korkmaması için defansif sürüş yaptım. Ama itiraf edeyip rampayı çıkarken arada bi zorlandığını hissettim. Özellikle rampada 2 kişi üzerinde varken dur-kalk yaptığında korkunç derecede ısınabiliyor.

Motorun gücü benzinli mi tüplümü yoksa dizel mi olduğu ile ilgili değildir. Motorun torku, beygir gücü, sürücünün kullanış şekli çok öenmlidir.

Arıza olayına gelince. Benim motorum sadece bir kere arıza yaptı. Onunda sebebi fabrikasyon hatalı dişli çıktı

Regal raptor çin malı motorlar arasında güvenebileceğin tek markadır. Kolay arıza vermez. Velev ki bozuldu. Parçası ucuzdur ;) canını çok yakmaz.

Başka soruların varsa onlarıda cevaplarım klardeşim dilim döndüğünce...
    Satın Alınmayacak Şey Yoktur; Yeter ki İYİ FİYAT Ver!...

Sayfa 9 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)