Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Subutay Ünal
    Öğrenci
     YOK
     Aksaray
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16

Daytonanın lastiğini ne yapacağız?

Abilerim ablalarım selamlar. Lastiklerimin ömrü tükenmiş ve orjinal ebatlarında lastik bulamıyorum. Stoğu tükenmiş lastiklerde dudak uçurtan fiyatlarda arka lastiğe 4000TL yazıyor internette. Ebatları ezberimde değil lakin bu soruna ne yapacağız hiç bir fikrim yok. Fikrinize muhtacım...
    Mehmet A. (28.Haziran.2022), teoman25 (27.Haziran.2022), Zafer (23.Haziran.2022) Bunu beğendi.

enescalisir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enes ÇALIŞIR
    Uçak Teknisyeni
     Regal Raptor Daytona DD250E-6C/2016
     Antalya-Lara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    27
    Aynı dert bende de var, yaz sezonunu atlatır diye düşünerek dikkatli kullanıyorum. Uygun fiyatlı bulursak birbirimize paslayalım
    Mehmet A. (28.Haziran.2022), Zafer (23.Haziran.2022) Bunu beğendi.

Subutay Ünal
    Öğrenci
     YOK
     Aksaray
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    lastik bulsam sevineceğim bazıları farklı ebatta takıp sıkıntısız kullanıyorlarmış bilemiyorum artık arka lastiğin jantını falan mı değiştirsek uygun olur hiç bi fikrim yok bilen birileri gelir anlatır umarım
    CELİL (23.Haziran.2022), Mehmet A. (28.Haziran.2022), Zafer (23.Haziran.2022) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Arka lastiği 160 taban yerine 150 taban kullanabikisiniz sorun olmaz 👍
    bulentbc (23.Haziran.2022), Mehmet A. (28.Haziran.2022), Zafer (23.Haziran.2022) Bunu beğendi.

teoman25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

teoman mete çakıcı
    Öğretim Görevlisi
     Kawasaki VN900 Custom Special
     HATAY
    Beğenmiş
    300
    Beğenilmiş
    102
    Alıntı stewardlanu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abilerim ablalarım selamlar. Lastiklerimin ömrü tükenmiş ve orjinal ebatlarında lastik bulamıyorum. Stoğu tükenmiş lastiklerde dudak uçurtan fiyatlarda arka lastiğe 4000TL yazıyor internette. Ebatları ezberimde değil lakin bu soruna ne yapacağız hiç bir fikrim yok. Fikrinize muhtacım...
    herkese selamlar şimdi bende olaya biraz netlik kazandırayım ev bir tavsiye vereyim.

bnde VN900 Custom var. arka tekerim Classic modeliyle aynı ebat fakat ön tekerim 21".
    zaten ebatlar konusunda lastik bulmak çok çok ama çok zor. şubat ayında lastiklerimi değiştirdim.
    sadece 2 hafta Lastik aradım durdum ülkede. sonunda buldum ama
    Firmada 180 ebat yoktu, 170e razı geldim fakat lastiklerin biri 2019 biri 2018 tarihli...

hemen her tarz motor kullanan sürücülerin lastiklerle ilgili çok büyük tedarik sıkıntısı yaşadığı gerçeği var
    çünkü pandemiden dolayı 2.5 yıldır firmalar lastik üretmedi veya çok kısıtlı üretim yaptılar, 2-3 yıldır talep çok artınca da
    üretime geçilmesine rağmen bu talebe yurt dışı firmalar yetişemez oldu... yani Ülkemize sıra gelinceye kadar ölme eşeğim ölme.

VN900 Türkiye whatsapp grubumuz var. orada bi arkadaşımız bizi ayıktırdı, ANLAS firmasına mesajlar arttık.
    hem markayı övdük, yerli malı kardeşim yapın bu işi, o kadar piyasa ihtiyacı var, hazır böyle talep varken siz girin Cruiser piyasasına.
    ithal lastiklere fahiş fiyatlar veriyoruz. filan falan yazdım da yazdım... diğer arkadaşlarda yazmışlar.

2-3 gün sonra Anlas firmasından bir hanım efendi sabah 9 da aradı. sağ olsun hem çok ilgiliydi
    hem de mesajları ciddi anlamda dikkate almışlar. konuyla ilgili 10 dk kadar konuştuk. dediğim şu oldu:

"bakın sadece kawasaki VN900 için değil aslında bu talebimiz. Üreteceğiniz lastiklerin ebatları
    Kawasaki Honda Yamaha Suzuki Harley Regalraptor Lifan Hyosung ve daha adını hatırlamadığım,
    diğerr markalar ve bunların toplam 100den fazla modelinde talep görecek. Cruier Motorcular 5 yıldır
    lastik bulamıyor bu ülkece ev ciddi bir ihtiyaç var."

Hanım efendi dikkatle dinledi notlarını aldı. arz-talep araştırması, saha araştırması, lastiklerin tasarım şekil çizimi,
    mühendisliği üretimi ve test aşamaları hepsini baz aldığımızda en erken 2023 önümüzdeki sene ancak üretime çıkar dedi.
    ben her gelen mesajı ve talebi raporlar halinde dikkate alıp toplantılarımız için hazırlıyorum dedi.

"Siz üretin yeter ki biz test etmeye de hazırız, 1 yılda bekleriz dedim çok teşekkür ettim kendisine.

Bu Mesajı okuyan sizlerde ANLAS'ın sitesine girip iletişim kısmından mesajınızı yazın. Anlas'a Cruiser lastikleri ürettirelim el birliğiyle

https://anlas.com/tr/iletisim/
    bulentbc (27.Haziran.2022), CELİL (27.Haziran.2022), Mehmet A. (28.Haziran.2022), newmoon06tr (28.Haziran.2022), Raci06 (29.Haziran.2022), ulaire (30.Haziran.2022), Zafer (14.Temmuz.2022) Bunu beğendi.
    Konu teoman25 tarafından (27.Haziran.2022 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.

bulentbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bülent BÜYÜKÇINGIL
    Turizm
     XV950 Yamaha Bolt (BAD Boy)
     Antalya/Alanya
    Beğenmiş
    7,065
    Beğenilmiş
    929
    Teoman bende 3 yıl önce bir mail yazdım anlasa,hiç kimse kaleye almadı, cevap bile vermediler. Bende telefon açtim ve önümüzdeki yıllarda cruiser icin belirli planları oldugunu söylediler ama bu sürecin çok uzun oldugunu anlattı ve beni resmen başından savdı.
    Birlikten güç doğar toplu bir sey yapılırsa muhakak çok teysirli olur sonuçta adamlar ticaret yapıp para kazanmak ister.
    CELİL (27.Haziran.2022), Mehmet A. (28.Haziran.2022), newmoon06tr (28.Haziran.2022), teoman25 (30.Haziran.2022) Bunu beğendi.
    “Rüyaların yapıldığı maddeden yapılmayız biz ve uykuyla çevrilidir küçücük hayatlarımız.”

ulaire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gökhan
    Mühendis
     Spyder 350 - Börteçine
     İstanbul - Mecidiyeköy
    Beğenmiş
    3,554
    Beğenilmiş
    889
    Alıntı teoman25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar şimdi bende olaya biraz netlik kazandırayım ev bir tavsiye vereyim.

bnde VN900 Custom var. arka tekerim Classic modeliyle aynı ebat fakat ön tekerim 21".
    zaten ebatlar konusunda lastik bulmak çok çok ama çok zor. şubat ayında lastiklerimi değiştirdim.
    sadece 2 hafta Lastik aradım durdum ülkede. sonunda buldum ama
    Firmada 180 ebat yoktu, 170e razı geldim fakat lastiklerin biri 2019 biri 2018 tarihli...

hemen her tarz motor kullanan sürücülerin lastiklerle ilgili çok büyük tedarik sıkıntısı yaşadığı gerçeği var
    çünkü pandemiden dolayı 2.5 yıldır firmalar lastik üretmedi veya çok kısıtlı üretim yaptılar, 2-3 yıldır talep çok artınca da
    üretime geçilmesine rağmen bu talebe yurt dışı firmalar yetişemez oldu... yani Ülkemize sıra gelinceye kadar ölme eşeğim ölme.

VN900 Türkiye whatsapp grubumuz var. orada bi arkadaşımız bizi ayıktırdı, ANLAS firmasına mesajlar arttık.
    hem markayı övdük, yerli malı kardeşim yapın bu işi, o kadar piyasa ihtiyacı var, hazır böyle talep varken siz girin Cruiser piyasasına.
    ithal lastiklere fahiş fiyatlar veriyoruz. filan falan yazdım da yazdım... diğer arkadaşlarda yazmışlar.

2-3 gün sonra Anlas firmasından bir hanım efendi sabah 9 da aradı. sağ olsun hem çok ilgiliydi
    hem de mesajları ciddi anlamda dikkate almışlar. konuyla ilgili 10 dk kadar konuştuk. dediğim şu oldu:

"bakın sadece kawasaki VN900 için değil aslında bu talebimiz. Üreteceğiniz lastiklerin ebatları
    Kawasaki Honda Yamaha Suzuki Harley Regalraptor Lifan Hyosung ve daha adını hatırlamadığım,
    diğerr markalar ve bunların toplam 100den fazla modelinde talep görecek. Cruier Motorcular 5 yıldır
    lastik bulamıyor bu ülkece ev ciddi bir ihtiyaç var."

Hanım efendi dikkatle dinledi notlarını aldı. arz-talep araştırması, saha araştırması, lastiklerin tasarım şekil çizimi,
    mühendisliği üretimi ve test aşamaları hepsini baz aldığımızda en erken 2023 önümüzdeki sene ancak üretime çıkar dedi.
    ben her gelen mesajı ve talebi raporlar halinde dikkate alıp toplantılarımız için hazırlıyorum dedi.

"Siz üretin yeter ki biz test etmeye de hazırız, 1 yılda bekleriz dedim çok teşekkür ettim kendisine.

Bu Mesajı okuyan sizlerde ANLAS'ın sitesine girip iletişim kısmından mesajınızı yazın. Anlas'a Cruiser lastikleri ürettirelim el birliğiyle

Ofise geçince bende atayım. Kasım civarı ön değiştirdim arkayı bıraktığıma pişman oldum ��.
    bulentbc (01.Temmuz.2022), CELİL (30.Haziran.2022), teoman25 (30.Haziran.2022) Bunu beğendi.

Subutay Ünal
    Öğrenci
     YOK
     Aksaray
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    gün itibariyle 4. kazamı atlattım lastiklerin azizliğinden, yok abi ben ölene kadar lastik yok para da yok...

Subutay Ünal
    Öğrenci
     YOK
     Aksaray
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka lastiği 160 taban yerine 150 taban kullanabikisiniz sorun olmaz 👍

başkanım biz bu motora arka için 160/60 ZR 17 M/C (69W) TL bir lastik taksak ANLAS'ın yanak kesiti 20 daha düşük olacak ama olur mu hiç bilmiyorum cevabınızı merakla bekliyorum.

newmoon06tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali YENİAY
    R CMSGT.
     Suzuki Intruder M-800 (Thunderbolt)
     Ankara
    Beğenmiş
    17,401
    Beğenilmiş
    2,868
    Alıntı stewardlanu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başkanım biz bu motora arka için 160/60 ZR 17 M/C (69W) TL bir lastik taksak ANLAS'ın yanak kesiti 20 daha düşük olacak ama olur mu hiç bilmiyorum cevabınızı merakla bekliyorum.
    Subutay, yazdığın ebattaki 17, inç olup lastigin jant ölçüsüdür. DAytona nin jant 16 inç olmasi sebebiyle uymaz.
    bulentbc (08.Temmuz.2022), CELİL (07.Temmuz.2022) Bunu beğendi.
    OF COURSE, AIR FORCE

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)